środa 21 marzec 2012 | Jan Petersen/Canon

Nowa seria Canon imageRUNNER ADVANCE

Zapowiedziane przez wytwórcę nowe urządzenia to popularna platforma nowej generacji, która składa się z 32 nowoczesnych urządzeń wielofunkcyjnych. Modele z tej serii przeznaczone są do użytku w różnych środowiskach, od małych biur do dużych korporacyjnych działów reprograficznych.   

Linia imageRUNNER ADVANCE 4000 oferuje łatwą i ścisłą integrację ze środowiskami klientów, a dzięki zaimplementowanej platformie programowej MEAP także z wiodącymi na rynku rozwiązaniami programowymi, takimi jak uniFLOW, Therefore i e-Copy. Dzięki temu nowe urządzenia wielofunkcyjne nadają się idealnie dla grup roboczych i mniejszych działów w przedsiębiorstwach, które wymagają profesjonalnej jakości druku A3 z zachowaniem wysokiej wydajności, wymogów w zakresie bezpieczeństwa i oszczędności kosztów oraz ograniczonego wpływu na środowisko.


  • Nowa seria imageRUNNER ADVANCE 4000 zwiększa wydajność pracy dzięki łatwej obsłudze z wykorzystaniem intuicyjnego, konfigurowalnego, kolorowego ekranu dotykowego SVGA o przekątnej 8,4” (21,3 cm). Przetwarzanie większych zadań jest szybkie i efektywne m.in. za sprawą skanowania dwustronnego, elastycznej obsługi nośników oraz podajników papieru o maksymalnej pojemności 4980 arkuszy. Z kolei zaawansowane opcje wykańczania druku ułatwiają produkcję materiałów wysokiej jakości. Co ważne, dzięki możliwości ścisłej integracji z programowymi rozwiązaniami do skanowania i zarządzania dokumentami, urządzenia z serii imageRUNNER ADVANCE 4000 pomagają zwiększyć efektywność całego obiegu dokumentów w firmie.
  • Seria imageRUNNER ADVANCE 4000 ułatwia też kontrolę nad procesami druku, co przekłada się na ograniczenie kosztów. Nowe urządzenia wielofunkcyjne integrują się z rozwiązaniem uniFLOW, umożliwiając tworzenie centrów kosztów, ustawianie ograniczeń, przekierowywanie zadań druku oraz konfigurowanie szczegółowego śledzenia i raportowania, co pozwala na efektywne zarządzanie kosztami druku.
  • Rozwiązanie uniFLOW Data Loss Prevention (DLP) zapewnia wyższy stopień bezpieczeństwa, oferując organizacjom dodatkową kontrolę nad przetwarzaniem i drukiem poufnych informacji. Ponadto opcje: uwierzytelnianie, druk zabezpieczony, filtrowanie skrzynek pocztowych i adresów, szyfrowanie oraz inne zabezpieczenia, umożliwiają firmom zachowanie wymagań przepisowych oraz standardów bezpieczeństwa, co jest szczególnie istotne w branży ubezpieczeniowej, finansowej i prawnej.

Nowa seria imageRUNNER ADVANCE 4000 będzie dostępna od maja br. Nowe modele z tej serii - imageRUNNER ADVANCE 4025i, 4035i, 4045i i 4051i - zapewniają szeroki wybór w zakresie szybkości druku w formacie A3: 25, 35, 45, nawet 51 stron na minutę. Część z nich została wyróżniona prestiżowymi nagrodami branżowymi, m.in. BERTL i BLI „Winter Pick” w 2011 r. Do dziś w Europie sprzedano 170 000, a na całym świecie — ponad 440 000 urządzeń imageRUNNER ADVANCE.