niedziela 08 kwiecień 2012 | Mariola Czapkiewicz

SSD dla starszych (systemów)

Nowy model 2,5-calowych dysków SSD - PSD320 wyposażonych w interfejs IDE ATA/133 to oferta dla użytkowników starszych notebooków i urządzeń przemysłowych, pozwalając znacznie podnieść wydajność dotychczasowych urządzeń bez konieczności ich wymiany.

Model PSD320 dostępny jest w trzech wersjach pojemnościowych: 32, 64 oraz 128GB. Dzięki szybkościom transferu dochodzącym do 104MB/s przy odczycie oraz do 93MB/s przy zapisie, zainstalowanie dysku znacznie poprawi wydajność działania urządzenia w porównaniu z systemem z dyskiem HDD. Zgodność dysków z szerokim zakresem trybów Ultra DMA, PIO oraz multi-word DMA sprawia, że są one kompatybilne z niemal każdym urządzeniem wyposażonym w interfejs IDE 2,5”.

  • PSD320 mogą znaleźć potencjalne zastosowanie w komputerach i maszynach przemysłowych, terminalach POS czy też w sprzęcie medycznym. Prezentowane nośniki wyposażone są w pamięć flash typu MLC. Oprócz lepszej wydajności cechują się większą trwałością oraz mniejszym zużyciem energii w porównaniu do dysków HDD. Przekłada się to na dłuższą żywotność baterii w urządzeniach mobilnych z zainstalowanym dyskiem SSD.
  • Dodatkowo dyski zostały wyposażone w system korekcji błędów w transferze danych ECC oraz technologię Advanced Power Shield pozwalającą uniknąć utraty plików w razie nagłego braku zasilania. Dyski SSD - PSD320 firmy TRANSCEND objęte są trzyletnią gwarancją producenta.

Model

PSD320

Interfejs

IDE 2,5” - PATA

Typ pamięci

MLC NAND Flash

Pojemność

32GB, 64GB i 128GB

Wymiary (dł.x szer. x wys.)

100.3mm × 69.85mm × 7.4mm

Waga

55g

Prędkość transferu danych

Odczyt: do 104MB/s, zapis: do 93MB/s