Strona główna / Maszyneria / Syntezator mowy IVONA - na iPoda po angielsku
piątek 07 grudzień 2007 | Torsten Gustaffson
Syntezator mowy IVONA - na iPoda po angielsku
Firma Ivo Software wprowadza do swojego syntezatora mowy - ukończony właśnie wirtualny głos Jennifer. Głos jest dostępny we wszystkich produktach opartych o Ivonę – jeden z najlepszych na świecie syntezatorów mowy. Również Expressivo, popularny program czytający teksty, został wyposażony w nowy głos.

Najlepszy anglojęzyczny syntezator mowy

„Wraz z najnowszą wersją Jeniffer zbliżamy się do momentu, w którym odróżnienie głosów stworzonych przez nasz syntezator od głosu naturalnego staje się praktycznie niemożliwe. Przy tworzeniu nowej Jeniffer z jednej strony wykorzystaliśmy doświadczenia wyniesione z prestiżowego, międzynarodowego konkursu Blizzard Challenge, w którym 2006 i 2007 roku nasz syntezator uzyskał najwyższe oceny. Z drugiej strony uwzględniliśmy kilka tysięcy wskazówek, które przekazali nam nasi użytkownicy. Dzięki temu wersja, którą właśnie wydaliśmy, jest prawdopodobnie najlepszym syntezatorem anglojęzycznym na rynku. Użytkownicy wersji testowej twierdzą, że to najlepszy głos, jaki kiedykolwiek słyszeli” - powiedział Łukasz Osowski, Prezes Zarządu Ivo Software Sp. z o.o.

Jeniffer zintegrowana z iPodem

Odmieniona Jeniffer zadebiutowała w najnowszej wersji programu Expressivo1.3, która jako pierwsza tego typu aplikacja na świecie jest w pełni zintegrowana z odtwarzaczami iPod. Miliony użytkowników popularnych odtwarzaczy mogą w prosty i szybki sposób, przez program iTunes, kopiować pliki dźwiękowe na swoje iPody. Dzięki temu, mogą swoją ulubioną książkę lub nawet całą bibliotekę mieć zawsze przy sobie i odsłuchać w dowolnym momencie, np. na spacerze lub w samochodzie.

Sprawdź jak czyta Jennifer

Jak działa nowa Jeniffer  można sprawdzić w darmowym serwisie. Wystarczy wpisać w wyznaczonym oknie dowolny tekst. Następnie należy wybrać głos Jeniffer, która ten tekst odczyta. Stworzoną wiadomość głosową można następnie wysłać znajomym e-mailem, czy zapisać jako plik dźwiękowy, a potem umieścić go w sieci (np. na blogu) lub nagrać na odtwarzacz MP3.

Expressivo: nagraj tekst i wyślij

Expressivo to program komputerowy dla każdego, który czyta dowolne teksty ludzkim głosem. Program można wykorzystać jako pomoc przy nauce języka obcego, czy jako głos lektora do czytania napisów w filmach. Expressivo  pozwala także na słuchanie książek, wiadomości RSS, stron www, e-maili – nie tylko na komputerze, ale także na przenośnym odtwarzaczu MP3 na spacerze lub w samochodzie.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej