Strona główna / Maszyneria / Prawdopodobnie najlepsze Wi-Fi na rynku: Ruckus ZoneFlex 7982
środa 16 maj 2012 | Robert Kamiński
Prawdopodobnie najlepsze Wi-Fi na rynku: Ruckus ZoneFlex 7982
Firma Ruckus Wireless zaprezentowała nowy access point ZoneFlex 7982 – najszybszy trójstrumieniowy punkt dostępowy 802.11n Smart Wi-Fi przeznaczony dla firm telekomunikacyjnych oraz przedsiębiorstw. Urządzenie umożliwia uzyskanie maksymalnej przepustowości łączy na poziomie 900 Mb/s.

ZoneFlex 7982 Smart Wi-Fi zaprojektowano z myślą o problemie gwałtownego wzrostu liczby użytkowników bezprzewodowych urządzeń mobilnych, którzy generują ruch multimedialny. Zapewnienie im stałej wydajności i utrzymanie stabilnych połączeń w zagęszczonych środowiskach z urządzeniami, które nieustannie zmieniają położenie i orientację, stało się poważnym kłopotem.

Nasz najnowszy produkt jest stworzony w celu rozwiązania tych problemów.  Zawiera unikatowy zbiór technologii, niespotykanych w innych systemach Wi-Fi. Te wyjątkowe funkcje zwiększają moc transmisji, ograniczają zakłócenia radiowe i pozwalają punktowi dostępowemu ZoneFlex adaptować się do zmiennej natury sygnałów dla każdego podłączonego urządzenia mobilnego - mówi Michał  Jarski, Dyrektor Regionalny Ruckus Wireless na Europę Wschodnią.

ruckus

Dla środowisk o wysokim natężeniu ruchu

ZoneFlex 7982  idealnie nadaje się do środowisk o wysokim natężeniu ruchu, takich jak hotspoty, lotniska, stadiony, szkoły, hotele i miejsca publiczne. Urządzenie, bazujące na trójstrumieniowym, wysokowydajnym chipsecie Atheros najnowszej generacji, może obsługiwać nawet 500 klientów jednocześnie. Oferuje ono 2-4 krotny wzrost wydajności i zasięgu oraz czułość odbioru wyższą o 4 dB w porównaniu z oferowanymi przez konkurencję punktami dostępowymi. W testach porównawczych, przeprowadzonych przez firmę Ruckus, punkt dostępowy ZoneFlex 7982 działał nawet czterokrotnie szybciej od konkurencyjnych produktów trójstrumieniowych, bez względu na odległość.

Technologia MRC

ZoneFlex 7982, łącząc technologię MRC (Maximal Ratio Combining) ze zmienną polaryzacją, może odbierać pełny sygnał urządzenia mobilnego, nawet jeśli zmieni się jego orientacja. Dzięki temu operatorzy i przedsiębiorstwa zyskują stabilną łączność z mobilnymi urządzeniami przy większych prędkościach i na większe odległości.  Jest to szczególnie ważne w przypadku tabletów i smartfonów, które zwykle pozostają w nieustannym ruchu. ZoneFlex 7982 obsługuje standardowe zasilanie

w standardzie 802.3af Power over Ethernet (PoE o małej mocy, który nie wymaga wymiany infrastruktury kablowej) i może działać jako autonomiczny router bezprzewodowy albo jako część centralnie zarządzanej sieci Smart WLAN.

Urządzenie oferuje także inne zaawansowane funkcje, w tym przypisywanie urządzeń do optymalnych pasm częstotliwości (band steering), sprawiedliwy przydział czasu transmisji poszczególnym klientom oraz inteligentny wybór kanału na podstawie dostępnej przepustowości (technologia ChannelFly). W połączeniu z kontrolerem ZoneDirector, punkt dostępowy ZoneFlex 7982 oferuje szeroką gamę funkcji dodatkowych, takich jak automatyczne tworzenie i naprawa sieci kratowych  SmartMesh, równoważenie obciążenia punktów dostępowych, zarządzanie czasem pracy usług sieciowych, dynamiczne ograniczanie prędkości transmisji dostępnej dla poszczególnych użytkowników, dostęp gościnny, uwierzytelnianie w hotspocie, zapobieganie włamaniom do sieci bezprzewodowej oraz obsługa dynamicznych kluczy współdzielonych (D-PSK). Sugerowana cena detaliczna urządzenia wynosi 1099 USD.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej