wtorek 29 maj 2012 | Jan Petersen/Nokia

Wsparcie dla deweloperów Windows Phone

Polscy deweloperzy są trzecią najbardziej aktywną grupą wśród programistów tworzących aplikacje na Windows Phone. Do dziś w sklepie Marketplace znalazło się ponad 3500 aplikacji stworzonych przez blisko 2000 polskich deweloperów. Z myślą o ich rozwoju Nokia we współpracy z firmą Microsoft oraz Allegro przeprowadziła serię darmowych warsztatów w największych akademickich miastach w Polsce, w których uczestniczyło łącznie ponad 500 osób.

 

„Pierwsze warsztaty Windows Phone, które odbyły się w Warszawie, pokazały nam, jak duże jest zainteresowanie szkoleniami z tworzenia aplikacji na tę  platformę.  Budowanie kompetencji polskich programistów jest dla nas szczególnie ważne, dlatego zdecydowaliśmy się na organizację kolejnych spotkań z deweloperami we współpracy z firmą Microsoft i uczelniami wyższymi” – mówi Dariusz Zalewski, Central and East Europe, Ecosystem and Developers Experiences Head.

  • Nokia od lat wspiera deweloperów dostarczając im niezbędny sprzęt i szkolenia kształtując w ten sposób kompetencje polskich programistów. Partnerstwo strategiczne z firmą Microsoft zaowocowało także serią warsztatów dla deweloperów zainteresowanych środowiskiem programistycznym Windows Phone. Pierwsze spotkania odbyły się w największych polskich miastach - Warszawie, Krakowie, Wrocławiu oraz w Gdańsku. W tym roku Nokia pierwszy raz zorganizowała  warsztaty we Wrocławiu, a w drugiej połowie roku będzie organizować szkolenia dla programistów w kolejnych miastach w Polsce.
  • Wśród zagadnień omawianych podczas warsztatów znajdują się przede wszystkim aspekty budowania aplikacji dla Windows Phone 7.5. Developerzy mają także okazję dowiedzieć się, jak najlepiej zaprojektować interfejs użytkownika (UX) oraz w jaki sposób przeprowadzana jest monetyzacja i publikacja aplikacji w Marketplace.