Strona główna / Maszyneria / Nowy Toughbook CF-19
czwartek 21 czerwiec 2012 | Jan Petersen/Panasonic
Nowy Toughbook CF-19
Nowy Toughbook CF-19 został wyposażony w trzecią generację dwurdzeniowego procesora Intel Core i5-3320 vPro o częstotliwości 2.6GHz (3,3 GHz) oraz układ graficzny Intel HD 4000.

W nowym modelu pojemność dysku twardego została zwiększona z 320 GB do 500 GB, a samo urządzenie jest również dostępne w wersjach z dyskiem SSD o wielkości 128GB lub 256GB. Usprawnieniu pracy mobilnej służy najnowsza wersja technologii Bluetooth w standardzie 4.0, która nie tylko zmniejsza pobór energii, ale również zwiększa szybkość nawiązywania połączenia i odległość przy której urządzenia będą mogły się połączyć. Wysoką jakość bezprzewodowej łączności szerokopasmowej zapewnia moduł HSPA+ Ericsson F5521gw, który umożliwia pobór danych z prędkością do 21 Mbps. Z kolei obrotowy ekran, w który wyposażony jest Toughbook, daje możliwość korzystania z urządzenia w formie notebooka i tabletu.

  • Szósta generacja CF-19 jest w stanie pracować o godzinę dłużej niż poprzednia wersja, dzięki czemu pracownicy mobilni będę mogli korzystać z Toughbboka nawet przez 10 godzin bez podłączenia go do zasilania. Wydajność urządzenia wzrosła m.in. dzięki zwiększonej pojemności baterii oraz programowi zarządzającemu energią, który kontroluje jej zużycie w zależności od aktualnych zadań i procesów. Użytkownicy mogą też korzystać z trybu ukrycia, który poprzez wyłączenie chłodzenia, podświetlenia, kontrolek, głośników oraz podzespołów odpowiadających za komunikacje, umożliwia niezwykle cichą i energooszczędną pracę notebooka. Najnowszy Toughbook CF-19 jest kompatybilny z urządzeniami peryferyjnymi stosowanymi we wcześniejszych generacjach urządzenia, jak np. uchwyty samochodowe, ochraniacze ekranów czy stacje dokujące.
  • CF-19 należy do klasy najbardziej wytrzymałych notebooków z serii Toughbook tzw. fully ruggedized. Obudowa urządzenia wykonana ze stopu magnezu chroni jego podzespoły przed uderzeniami, naciskiem z siłą 100 kg na metr kwadratowy i upadkiem z wysokości do 180 cm. Ponadto urządzenie pozostaje odporne na działanie wody i pyłu oraz może pracować w skrajnie niskich i wysokich temperaturach sięgających -20 i +600C. Wysoką jakość obrazu zapewnienia matryca, wyposażona w specjalny filtr redukujący odbijanie promieni i pozwalający na korzystanie z urządzenia nawet  w ostrym świetle słonecznym. Z kolei technologia Transflective Plus pozwala na zredukowanie zużycia prądu i zwiększenie żywotności baterii poprzez inteligentne wyłączanie podświetlenia ekranu, gdy jest ono zbędne.

Toughbook posiada trzyletnią gwarancję a producent zapewnia 96-godzinny termin naprawy i pięcioletni dostęp do części zamiennych.  Nowy Panasonic Toughbook CF-19 będzie dostępny od lipca 2012 roku, w cenie od 18 000 złotych netto.

 

Podobne artykuły
  • Toughbook 2 generation

    W czerwcu 2011 na polski rynek trafi druga generacja najbardziej wytrzymałego komputera...
  • Nowy Toughbook CF-C1

    W lipcu tego roku na polski rynek trafia druga generacja biznesowego Toughbooka CF-C1. ...
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej