czwartek 28 czerwiec 2012 | Jan Petersen/Adobe

Adobe Photoshop Lightroom 4 w chmurze

Lightroom to niezbędne narzędzie wspomagające obieg pracy przy obróbce fotografii cyfrowych. Ułatwia zarówno amatorom, jak i profesjonalnym fotografikom szybkie importowanie, udoskonalanie i prezentowanie zdjęć oraz zarządzanie nimi.

Adobe Creative Cloud to nowa oferta oparta na subskrypcji. Koncentruje się na narzędziach Adobe do projektowania grafiki, obróbki wideo i cyfrowej obróbki obrazu, zapewniając scentralizowaną platformę tworzenia, wymiany i prezentacji efektów pracy twórczej.

Płatne członkostwo w Adobe Creative Cloud zapewnia użytkownikom wszystkie potrzebne im narzędzia do tworzenia, publikowania i powszechnego udostępniania prac. Obejmuje to między innymi:

  • Możliwość pobierania i instalowania wszystkich aplikacji nowego pakietu Adobe Creative Suite 6, w tym produktów Photoshop CS6 Extended oraz Adobe Premiere Pro CS6, a także szeregu dodatkowych narzędzi i usług, takich jak Adobe Acrobat i Adobe Muse
  • Integrację z aplikacjami Adobe Touch, w tym Photoshop Touch, które umożliwiają tworzenie zawartości na tabletach, a następnie dalsze dopracowywanie jej na komputerze stacjonarnym**
  • 20 GB wolnego miejsca z możliwością przechowywania i udostępniania zawartości w ramach różnych urządzeń stacjonarnych i przenośnych oraz chmury
  • Adobe Muse: rozwiązanie umożliwiające tworzenie efektownych serwisów WWW bez potrzeby programowania; a także Adobe Business Catalyst: rozwiązanie, które umożliwia zarządzanie tymi serwisami i udostępnianie ich użytkownikom. W ramach abonamentu Creative Cloud możliwy jest hosting maksymalnie pięciu serwisów
  • Pakiet Digital Publishing Suite Single Edition (wkrótce dostępny) umożliwi dostarczenie doskonałych i zaawansowanych graficznie treści cyfrowych na urządzenia iPad.
  • Dostęp do aktualizacji aplikacji jeszcze przed ich wydaniem w ramach nowej wersji głównej, a także do nowo pojawiających się produktów i usług.

Ceny i dostępność

Subskrypcja Adobe Creative Cloud jest dostępna w 36 krajach i w wielu językach. Cena miesięcznego abonamentu Creative Cloud dla użytkownika indywidualnego to €47,99  przy rocznym okresie subskrypcji lub €71,99  przy subskrypcji miesięcznej. W ofercie są także ceny specjalne dla instytucji edukacyjnych.