Strona główna / Maszyneria / Szukając równowagi: dlaczego komputer wciąż króluje
czwartek 02 sierpień 2012 | Jon Shortland
Szukając równowagi: dlaczego komputer wciąż króluje
Co sprawia, że komputery pozostają narzedziem numer 1 w świecie biznesu? To elastyczność oraz wybór rozwiązań i technologii jakie oferują.

To nie jest łatwy czas dla specjalistów odpowiedzialnych za zakup sprzętu IT. Obecnie trwa dyskusja na temat zastąpienia klasycznych PC’tów smartfonami i tabletami. Prawdą jest, że możemy zaobserwować znaczny rozwój sektora właśnie tych urządzeń mobilnych w ciągu ostatnich kilku lat. Ale komputery typu PC oferują użytkownikom znacznie więcej. Są szybkie, wydajne graficznie, i prezentują większą wartość niż kiedykolwiek przedtem, posiadają długi czas pracy na baterii dla osób pracujących w ruchu i są w stanie obsłużyć codzienne aplikacje rozrywkowe i biznesowe których potrzebujesz. Firmy stawiające czoła wahaniom rynku potrzebują tej elastyczności bardziej niż kiedykolwiek. Posiadają ogromną ofertę systemową, sprzętową i wydajnościową dlatego zawsze odnajdziemy pośród nich produkt odpowiadający naszym potrzebom. W dzisiejszym świecie biznesu liczy się wszechstronność, dlatego też komputery pozostają idealnym narzędziem.

Komputery to przede wszystkim funkcjonalność

Dzięki połączeniu klawiatury, urządzenia wskazującego i wygodnego monitora, który umożliwia użytkownikom szybkie i komfortowe wykonywanie kompleksowych zadań takich jak m.in. wypełnianie arkuszy kalkulacyjnych czy pisanie długich dokumentów. Szybkość obliczeniowa kart graficznych, świetna jakość obrazu, wraz z solidną jakością wykonania sprawiają, że szybkość i łatwość wyświetlania danych jest bardzo duża. Oznacza to, że użytkownicy mogą z nich korzystać w bardzo efektywny sposób począwszy od tworzenia prezentacji, po sprzedaż produktów i usług dla klientów, używając komputerów jako narzędzia wizualizacji.

Komputery cały czas się zmieniają

Forma oraz specyfikacje techniczne ewoluują, tak aby wirtualnie sprostać wszystkim możliwym oczekiwaniom użytkownika. Dzisiejsze komputery z długim czasem pracy na baterii są idealne dla mobilnych użytkowników. Ultra-cienkie modele służą tym, którzy często podróżują ze swoim komputerem, w takim wypadku liczy się przede wszystkim jego waga i rozmiar, podczas gdy tradycyjnie większe modele oferują większe ekrany. Poza szeroką gamą funkcjonalności, które przekładają się na większą efektywność, coraz wyższy poziom energooszczędności przemawia na korzyść komputerów.

Przed współczesnymi komputerami stawiamy coraz więcej wyzwań. Jak im sprostać? Wierzymy, że odpowiedzią jest APU - nowoczesny układ łączący w sobie wielordzeniowy procesor i kartę graficzną. Głęboka integracja osiągnięta dzięki połączeniu tych obydwu elementów w jedno, tworzy platformę o wysokiej wydajności i energooszczędności. Dodatkowo dzięki wdrożeniu wielu autorskich technologii usprawniających jakość wideo, otrzymujemy wsparcie w trakcie procesu wizualizacji.

Jon Shortland pełni funkcję Head of Commercial Channel Business w firmie AMD, producentowi mikroprocesorów, który stworzył układy APU

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej