Strona główna / Maszyneria / Serwer DiskStation DS213
sobota 25 sierpień 2012 | Mariola Czapkiewicz
Serwer DiskStation DS213
Firma Synology wprowadza nowy model dwudyskowego serwera NAS, zaprojektowanego jako bezpieczne, energooszczędne i bogate w funkcje rozwiązanie do przechowywania danych, kierowane do małych i średnich firm.

„Nowy DiskStation DS213+ , model otwierający serię na 2013 rok, udowadnia silną pozycję Synology na rynku. Oferuje bowiem najszybszy w swojej klasie transfer zakodowanych danych, zapewniając jednocześnie wyjątkowo niskie zużycie energii, które podczas hibernacji systemu wynosi jedynie 2,64W” – powiedział Chad Chiang, Product Manager w Synology.

System Hibernation

Aby zapewnić bezpieczne i wydajne współdzielenie danych, podczas odczytu plików zakodowanych kluczem AES 256-bitów, DS213+ uzyskuje prędkość 49,6 MB/s, a podczas zapisu 24,7 MB/s. Nowy tryb System Hibernation obniża zużycie energii – podczas uśpienia systemu aktywnie analizuje ruch sieciowy i w razie potrzeby przywraca pełne działanie urządzenia. System Hiberantion – w porównaniu do stanu całkowitego wyłączenia serwera − zapewnia większą równowagę pomiędzy inteligentnym zarządzaniem energią a zdolnością systemu do reakcji.


Procesor

DS213+ korzysta z dwurdzeniowego procesora 1,067GHz i w środowisku Windows oraz konfiguracji RAID 1 uzyskuje średnią prędkość odczytu danych na poziomie 110,36 MB/s, a zapisu 84,31 MB/s. W trosce o komfort użytkowników, DS213+ posiada także 64-bitowy, zmiennoprzecinkowy układ obliczeniowy, który znacznie przyspiesza prędkość kodowania i dekodowania w aplikacjach, od których oczekuje się szczególnie dużej wydajności, np. powiązanych z obsługą multimediów. Dodatkowo, DS213+ oferuje usprawnione rozwiązania do monitoringu wideo, obsługując 12-kanałową, strumieniową transmisję obrazu z kamer IP w wysokiej rozdzielczości, spełniając tym samym oczekiwania użytkowników biznesowych związane z bezpieczeństwem.

  • Synology DS213+ posiada gniazdo na karty SD do bezproblemowej obsługi danych z wymiennych nośników, jedno złącze eSATA (podłączenie zewnętrznego urządzenia do przechowywania kopii zapasowej) oraz dwa porty USB 3.0 do szybszej wymiany plików. W odniesieniu do dysków twardych, serwer wspiera też mechanizm hot-swap, który dodatkowo zwiększa niezawodność systemu. Konstrukcja obudowy tłumi generowany przez urządzenie szum, a zastosowany w DS213+ wentylator o średnicy 92 mm gwarantuje wydajny obieg powietrza – głośność serwera wynosi jedynie 19,9 dB(A), co oznacza, że jego praca jest znacznie cichsza od standardowego komputera PC.
  • Za zarządzanie Synology DS213+ odpowiada DiskStation Manager 4.0 (DSM 4.0), system operacyjny wykorzystywany we wszystkich serwerach Synology DiskStation. DSM 4.0 oferuje szeroki zakres funkcji, które zwiększają efektywność i gwarantują łatwiejszą realizację zadań. System posiada elegancki interfejs użytkownika, który został zoptymalizowany pod kątem obsługi wielozadaniowości. Poprzednik nowego DS213+, model DS212+ uzyskał szereg medialnych rekomendacji na całym świecie, w tym 5/5 gwiazdek od holenderskiego PCM

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej