Strona główna / Maszyneria / Panasonic AG-AC90 - nowa profesjonalna kamera
niedziela 26 sierpień 2012 | Mariola Czapkiewicz/Panasonic
Panasonic AG-AC90 - nowa profesjonalna kamera
Panasonic zaprezentował nowy model cyfrowej kamery naręcznej z profesjonalnej linii AVCCAM. AG-AC90, która na polskim rynku dostępna będzie od października 2012 roku, przeznaczona jest dla użytkowników oczekujących najwyższej jakości zapisu obrazu i dźwięku w przystępnej cenie. Urządzenie wyposażone jest w przetwornik 3MOS, umożliwiający nagrywanie obrazu w jakości Full-HD, dotykowy wyświetlacz LCD oraz jasny, stabilizowany szerokokątny obiektyw umożliwiający 12-krotne powiększenie optyczne.

Kamera cyfrowa AG-AC90 umożliwia zapis obrazu i dźwięku w jakości Full-HD (1920 x 1080) w trybie progresywnym, a także wielu innych formatach zarówno w wysokiej rozdzielczości HD (1080/60p, 60i, 1080/50p, 50i, 25p 30p, 24p) oraz niskiej rozdzielczości SD (576/50i, 480/60i). Urządzenie wyposażone jest w trzy przetworniki MOS 1/4.7 cala, który pozwala na wierne odwzorowanie kolorów nawet w słabo oświetlonych miejscach. Jeden przetwornik jest użyty dla każdej z trzech barw podstawowych (czerwonej, zielonej, niebieskiej) i zawiera efektywny obraz 2,190,000 pikseli. System ten umożliwia też wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 3 mln pikseli, nawet podczas filmowania. Do zapisu filmów oraz fotografii wykorzystywane są karty pamięci SD (SDXC/SDHC/SD).

  • Urządzenie posiada dwa sloty kart umożliwiające równoległe nagrywanie. Ponadto kamera AG-AC90 wyposażona jest w 3,5 calowy dotykowy monitor LCD o rozdzielczości HD, który można obracać o 270 stopni, służący zarówno do obserwacji rejestrowanego obrazu, jak i do ustawiania ostrości i innych parametrów kamery.
  • Dzięki zastosowaniu szerokokątnego obiektywu 29.8mm (ekwiwalent ogniskowej 35mm)  z 12-krotnym zoomem optycznym, nie ma potrzeby stosowania dodatkowych obiektywów, nasadek szerokokątnych czy teleobiektywów. Dodatkowo użytkownik AG-AC90 może również korzystać  z 25-krotnego powiększenia cyfrowego. Obiektyw o jasności F1.5 posiada też trzy niezależne pierścienie do manualnego nastawiania zbliżenia, ostrości i przysłony. Ponadto wyposażony jest  w powłokę Nano Surface Coating, która ogranicza efekt ducha i flary, gwarantując ostry, wyraźny obraz. Stabilne nagranie, nawet podczas kręcenia „w biegu”, zapewnia 5-osiowy, optyczno-elektroniczny system stabilizacji obiektywu HYBRID OIS.
  • Kamera AG-AC90 wyposażona jest w wyjścia HDMI, AV Multi oraz port USB.  Możliwe jest podłączenie profesjonalnych mikrofonów zewnętrznych dzięki złączom XLR. Za pomocą pilota zdalnego sterowania można kontrolować podstawowe funkcje urządzenia, takie jak ustawienie zbliżenia, przysłony czy ostrości oraz start i stop nagrywania.
  • Kamera cyfrowa Panasonic AG-AC90 będzie dostępna w sprzedaży w Polsce od października 2012 roku w sugerowanej cenie 7794 zł netto.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej