Strona główna / Maszyneria / Wysyp urządzeń wielofunkcyjnych i-SENSYS
poniedziałek 17 wrzesień 2012 | Mariola Czapkiewicz/Canon
Wysyp urządzeń wielofunkcyjnych i-SENSYS
Rozbudowana linia produktów Canon obejmuje dwie serie laserowych urządzeń wielofunkcyjnych, drukarek entry-level oraz wysokiej klasy faksów. Nowe produkty oferują dodatkowe korzyści w postaci dostępu do elastycznych opcji łączności, jeszcze sprawniejszego procesu obiegu dokumentów i wygody użytkowania.

Nowe wielofunkcyjne laserowe urządzenia monochromatyczne serii i-SENSYS MF4700 oraz MF4800 obejmują modele sieciowe wyposażone w łączność Wi-Fi, co gwarantuje łatwą integrację z istniejącym środowiskiem biurowym i wygodne współdzielenie. Dodatkowo, funkcja „Network Scan” pozwala użytkownikom drukować dokumenty oraz skanować obrazy bezpośrednio z poziomu komputera.

  • Rozwiązania zarezerwowane wcześniej jedynie dla flagowych urządzeń wielofunkcyjnych i-SENSYS, teraz dostępne są także w modelach z serii MF4700 oraz MF4800. Dzięki temu, użytkownicy mogą korzystać z dedykowanych przycisków funkcji, przyspieszających proces skanowania i kopiowania. Umieszczone na panelu sterowania przyciski umożliwiają wykonywanie złożonych zadań, takich jak skanowanie sieciowe czy dwustronne kopiowanie za pomocą jednego klawisza.
  • Nowe urządzenia linii i-SENSYS charakteryzują się dużą szybkością druku. Wykorzystują też technologię Quick First-Print (QFP) firmy Canon, która znacznie skraca czas oczekiwania na rozpoczęcie druku bezpośrednio z trybu uśpienia. W efekcie, urządzenie jest gotowe do pracy już po upływie 5,8 s (w modelach i-SENSYS MF4700 i MF4800).

Nowe modele A4 zostały zaprojektowane tak, by zapewnić komfort użytkowania. Urządzenia MF4700 i MF4800 zostały wyposażone w Tryb Cichy, który jednym przyciskiem umożliwia przełączenie urządzenia do pracy przy bardzo niskim poziomie hałasu - tylko 50dB. Wszystkie nowe modele charakteryzują się kompaktową obudową, co pozwala na oszczędność miejsca, zwłaszcza w niewielkich przestrzeniach. Ponadto, urządzenia MF4700 i MF4800 zostały wyposażone w nowy, 5-liniowy panel LCD z regulacją nachylenia, który ułatwia odczytywanie informacji.

Nowe urządzenia serii i-SENSYS wspomagają także organizacje, które stawiają na wybór rozwiązań przyjaznych środowisku, zwłaszcza jeśli chodzi o oszczędność energii. Wskaźnik TEC (Typowy Pobór Energii) wynosi tylko 0,5 kWh tygodniowo (i-SENSYS LBP6020 oraz LBP6020B). Ponadto, funkcja „Paper Save Copy” pozwala kopiować kilkustronicowe dokumenty na jeden arkusz, co niewątpliwie redukuje ilość zużytego papieru i przekłada się na mniejsze koszty utrzymania biura.

  • W nowej linii urządzeń serii i-SENSYS znalazły się też modele LBP6020 oraz LBP6020B. Są to laserowe drukarki klasy entry-level, przeznaczone do osobistego użytku w warunkach biurowych, które zapewniają niskie koszty operacyjne, gwarantując jednocześnie druk z prędkością 18 str./min w jakości 2400x600 dpi. Urządzenia zostały wyposażone w funkcje automatycznego wyostrzania obrazu (Automatic Image Refinement). Dzięki temu sprzęt za każdym razem umożliwia uzyskanie doskonałych efektów w postaci dokładnego odwzorowania szczegółów, wyraźnego tekstu czy gładkiego przejścia między odcieniami na skali szarości.
  • Wśród nowych laserowych urządzeń Canon znajduje się także i-SENSYS FAX-L410. Model ten posiada wbudowaną słuchawkę, intuicyjny 5-liniowy wyświetlacz LCD, a także automatyczny dwustronny podajnik o pojemności 50 arkuszy. Faks odpowiada na potrzeby firm, dla których największe znaczenie ma wysoka jakość i bogate możliwości w zakresie druku. W porównaniu ze swoim poprzednikami - FAX-L380 oraz FAX-L390- nowy laserowy faks z serii i-SENSYS odznacza się dużo większą efektywnością energetyczną, pobierając w trybie uśpienia 1,4W.

Nowe urządzenia i-SENSYS będą dostępne od listopada 2012 roku.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej