Strona główna / Maszyneria / Wszystkie zdjęcia w jednym miejscu
niedziela 23 wrzesień 2012 | Cezary Tchorek-Helm
Wszystkie zdjęcia w jednym miejscu
Canon uruchamia nową platformę do zarządzania zdjęciami o roboczej nazwie Project 1709. Nowa usługa w chmurze, która gromadzi w jednym miejscu całą kolekcję fotografii użytkownika, ułatwia przechowywanie i pobieranie obrazów bez względu na to, gdzie zostały zapisane.

„Project 1709 to unikatowe rozwiązanie, które ułatwia zarządzanie kolekcjami zdjęć przechowywanymi na różnych platformach, czy to na dysku twardym, czy w sieci społecznościowej, czy też w chmurze. Zaprojektowane pod kątem wymagań współczesnych fotografów, nowa usługa zapewnia dostęp do całych kolekcji zdjęć, w dowolnym miejscu i o każdej porze. Cieszymy się na współpracę z fotografami podczas fazy beta i zamierzamy rozwijać platformę w nadchodzących miesiącach i latach” — powiedział Rainer Fuehres, szef działu Consumer Imaging w Canon Europe

Platforma „w chmurze” została zaprojektowana jako centralne miejsce do organizowania i przeglądania wszystkich kolekcji obrazów cyfrowych. W przeciwieństwie do innych usług integruje ona niezależne kolekcje — bez względu na to, jak zostały utworzone i gdzie są przechowywane — w jedno  środowisko, które zapewnia dostęp do wszystkich zdjęć.

Platformę stworzono zgodnie z pięcioma podstawowymi zasadami

  • Przechowuj. Teraz wszystkie zdjęcia można przechowywać na jednej platformie. Obrazy można wysyłać z dowolnego urządzenia za pomocą dedykowanego programu albo bezpośrednio ze strony internetowej. Jeśli ten sam obraz jest przechowywany w wielu lokalizacjach, zaawansowana technologia dopasowywania identyfikuje duplikaty i pozwala użytkownikom usunąć je z biblioteki.
  • Znajduj. Intuicyjna funkcja wyszukiwania umożliwia szybkie filtrowanie zdjęć w celu zlokalizowania żądanego obrazu. Interfejs zapewnia dostęp do tagów dodanych przez użytkownika, a także danych EXIF, informacji o urządzeniu, dat i geotagów, co pozwala łatwo odnaleźć fotografie bez względu na sposób wyszukiwania. Wyszukiwanie zaawansowane oferuje oś czasu, doskonały sposób na przykład na udokumentowanie dojrzewania dziecka z biegiem lat.
  • Rób postępy. Oprócz biblioteki zdjęć wyświetlany jest również zwięzły przegląd danych EXIF – w tym model aparatu, czas ekspozycji, przesłona i czułość ISO – co pomaga zrozumieć ustawienia aparatu w ulubionych fotografiach. Za pomocą zaawansowanej technologii indeksowania można zbudować bibliotekę zdjęć z szerokim zbiorem danych kontekstowych, które pozwalają na tematyczny podział obrazów, zorganizowanie kolekcji i łatwe wyszukiwanie specjalnych zdjęć.
  • Ciesz się zdjęciami. Platforma pozwala wykorzystać pełen potencjał fotografii cyfrowej oraz łatwo udostępniać ulubione obrazy. Integracja z portalem Facebook umożliwia publikowanie zdjęć, pobieranie i zapisywanie komentarzy oraz zarządzanie zdjęciami z Facebooka jako jedną z części kolekcji. Zarówno fotografia, jak i interakcje społecznościowe są łatwo dostępne z poziomu jednego interfejsu.
  • Uzyskuj dostęp. Platforma zapewnia natychmiastowy dostęp do dowolnego zdjęcia z wykorzystaniem przeglądarki internetowej. Dzięki temu użytkownicy zawsze mają pod ręką zdjęcia, które chcieliby pokazać rodzinie i przyjaciołom.

Usługa zaprojektowana z myślą o użytkownikach

Wersja beta usługi Project 1709 będzie dostępna w języku angielskim i niemieckim. Podczas fazy beta użytkownicy będą mogli zapisywać i pobierać zdjęcia oraz używać intuicyjnych funkcji tagowania i wyszukiwania do zarządzania kolekcjami obrazów. Już dostępna jest również integracja z portalem Facebook, a dodatkowe usługi firm trzecich będą dodawane w miarę rozwoju programu beta. Canon poprosi też uczestników o podzielenie się uwagami, opiniami oraz pomysłami na nowe funkcje.

Usługa Project 1709 ma zostać uruchomiona publicznie w 2013 r., kiedy Canon ujawni tożsamość platformy i dodatkowe funkcje. Wersja publiczna będzie również obejmować rozszerzone funkcje wyszukiwania i tagowania oraz integrację z szerszą gamą zewnętrznych usług, m.in. z platformami przechowywania i udostępniania treści. Konsumenci zainteresowani programem beta mogą zarejestrować się pod adresem www.Project1709.com

Project 1709 – kluczowe funkcje

  • Przechowywanie zdjęć z całego życia
  • Znajdowanie dowolnego obrazu, kiedy jest potrzebny
  • Dostęp do wszystkich fotografii w dowolnym miejscu i o każdej porze
  • Możliwość wykorzystania pełnego potencjału fotografii cyfrowej
  • Rozwijanie umiejętności w celu robienia jak najlepszych zdjęć

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej