Strona główna / Maszyneria / Canon rozszerza platformę imageRUNNER ADVANCE
środa 26 wrzesień 2012 | Cezary Tchorek-Helm/Canon
Canon rozszerza platformę imageRUNNER ADVANCE
Nowe urządzenia imageRUNNER ADVANCE – C5200, 6200 oraz 8200 będą dostępne w sprzedaży od października 2012 r. W kolejnym miesiącu na rynku pojawią się modele C2200, C7200 i C9200. Pełne oprogramowanie zostanie udostępnione w październiku, z wyjątkiem eCopy Scan to Cloud oraz Canon Mobile Printing. Pierwsza aplikacja pojawi się w czwartym kwartale 2012 roku, natomiast druga - w grudniu.

Kluczowe funkcje, które wcześniej oferowane były jako opcje dodatkowe, teraz stały się standardem. Należą do nich m.in. bezpieczne usuwanie zawartości dysku twardego czy możliwość zapisu zeskanowanych dokumentów w formacie pozwalającym na wyszukanie słów kluczowych. Dzięki temu, nowe modele z serii imageRUNNER ADVANCE oferują doskonały stosunek możliwości do ceny.

Dodatkowo, funkcjonalne rozwiązanie firmy Canon, które nie wymaga od użytkowników logowania się na serwerze – Universal Login Manager – jest teraz dostępne na wszystkich nowych urządzeniach imageRUNNER ADVANCE. Daje ono możliwość personalizacji na poziomie użytkownika oraz opcje śledzenia i kontroli dostępu.

Dynamiczna kontrola i większa wydajność pracy

Wszystkie urządzenia z nowej serii imageRUNNER ADVANCE zapewniają duży wybór konfigurowalnych rozwiązań, które można dopasować do specyficznych potrzeb biznesowych.

Jedną z propozycji jest Universal Login Manager. Narzędzie odpowiada za sprawne przeprowadzenie procesu uwierzytelniania pracowników za pomocą kart zbliżeniowych lub obrazków czy zdjęć przypisanych użytkownikom (np. administrator, gość itp.). Dzięki temu, organizacje mogą skutecznie zarządzać bezpieczeństwem dokumentów oraz kontrolować koszty na podstawie danych dotyczących indywidualnego dostępu i użycia urządzeń przez poszczególnych pracowników. Z kolei, rozszerzone opcje personalizacji pozwalają na wprowadzenie i zapisanie własnych ustawień, co ułatwia automatyzację często wykonywanych zadań dla uzyskania jeszcze większej produktywności. Duże organizacje oraz najbardziej wymagające środowiska biznesowe uzyskują rozszerzony dostęp do zaawansowanych opcji kontroli, zarządzania i przeciwdziałania utracie danych za pośrednictwem platformy uniFLOW.

Łączność z chmurą i zalety zdalnej pracy

Nowa generacja urządzeń imageRUNNER ADVANCE oferuje także wiele rozwiązań, które umożliwiają integrację z chmurą i ułatwiają zdalne wykonywanie pracy. Nowe funkcjonalności są odpowiedzią na coraz większe potrzeby firm w zakresie wdrażania rozwiązań mobilnych. Według IDC, 52% osób, które w codziennej pracy wykorzystuje smartfony, nie może drukować bezpośrednio ze swojego urządzenia, choć chciałoby mieć dostęp do takiego udogodnienia. Co więcej, badania wskazują też, że do 2015 roku, pracownicy mobilni stanowić będą 37,2% wszystkich zatrudnionych.  

  • Platforma imageRUNNER ADVANCE oferuje zestaw łatwych w obsłudze rozwiązań mobilnych, które nie wymagają logowania za pośrednictwem serwera, przez co stanowią idealne narzędzie dla mniejszych firm. Oprócz mobilnych aplikacji do drukowania, Canon przygotował także inne rozszerzenia wspomagające pracę. Jednym z nich jest mobile PRINT & SCAN - narzędzie umożliwiające skanowanie bezpośrednio do urządzeń mobilnych. Firma Canon pozyskała także certyfikat Google Cloud Print-Ready, dzięki czemu nowe oprogramowanie dla serii imageRUNNER ADVANCE pozwala na drukowanie z szerokiej gamy urządzeń z dostępem do Internetu (np. smartfonu, tabletu). Dodatkowo, aplikacja Canon Cloud Connect daje użytkownikom - za pośrednictwem urządzeń wielofunkcyjnych imageRUNNER ADVANCE - możliwość drukowania i skanowania przy użyciu wirtualnego dysku Google Drive. Z kolei, eCopy Scan to Cloud oferuje opcje skanowania, konwertowania i wysyłania plików do opartych na chmurze serwisów, takich jak SalesForce.com.

Biurowe wydruki i profesjonalne publikacje

Nowe narzędzie do tworzenia publikacji pozwala na profesjonalne przygotowanie ważnych dokumentów w biurze. Z kolei wyjątkowe narzędzie iW Desktop Quick Printing, które znajduje się na pulpicie, gwarantuje szybki podgląd dokumentów, udostępnia szablony oraz tworzy pliki PDF. Jeśli chodzi o bardziej zaawansowane możliwości, Canon iW Desktop pozwala także na łatwe łączenie i tworzenie dokumentów jeszcze przed opublikowaniem, a także ich personalizację i podgląd, co pozwala na osiągnięcie jeszcze lepszego efektu.

Efektywne zarządzanie flotą i serwisem

Produkty z serii imageRUNNER ADVANCE ułatwiają obsługę i utrzymanie maszyn, co pozwala zaoszczędzić cenny czas. Udało się to osiągnąć dzięki ulepszonym rozwiązaniom, wspomagającym zarządzanie flotą urządzeń: eMaintenance oraz iW MC. Nowe narzędzia serwisowe eMaintenance pozwalają na bardziej efektywne zarządzanie oraz monitorowanie poziomu zużycia i zapasów materiałów eksploatacyjnych, a także zdalny odczyt liczników. Dzięki temu, administrator może szybciej identyfikować problemy i zdalnie je usuwać. Z kolei, iW MC odpowiada za aktualizację oprogramowania urządzeń i dodatkowych aplikacji dla całej floty maszyn.

Bogate portfolio Canon imageRUNNER ADVANCE

Urządzenia z nowej serii oferują druk z prędkością od 20 do 70 stron na minutę w kolorze oraz od 55 do 105, w druku czarno-białym.

 

 

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej