Strona główna / Maszyneria / Nowe Nokie: Asha 309 i Asha 309
sobota 29 wrzesień 2012 | Mariola Czapkiewicz
Nowe Nokie: Asha 309 i Asha 309
Obsługujący dwie karty SIM telefon Nokia Asha 308 oraz obsługujący jedną kartę SIM model Nokia Asha 309 zapewniają szybki dostęp do Internetu. Jest to możliwe dzięki nowej wersji przeglądarki internetowej Nokia Xpress Browser, która zwiększa efektywność przeglądania stron w urządzeniu mobilnym nawet o 90%.

Nowe urządzenia mają także płynnie działający, sterowany przesunięciem palca interfejs użytkownika oraz otwarte środowisko umożliwiające tworzenie aplikacji przez zewnętrznych twórców. Na podstawie tych cech pełna seria urządzeń Asha Touch została zaliczona do kategorii smartfonów przez czołowe firmy badawczo-analityczne, takie jak GfK i IDC.

Nokia Asha 308 i Nokia Asha 309 to dotychczas najatrakcyjniejsze cenowo urządzenia z pojemnościowym ekranem dotykowym firmy Nokia. Zdaniem niezależnych analityków seria Asha to atrakcyjne smartfony dostępne w cenach poniżej 99 USD.

Nokia Asha 308 i Nokia Asha 309 to urządzenia działające w sieciach 2G, wyposażone w pojemnościowy wyświetlacz WQVGA o przekątnej 3", kilka ekranów głównych, radio stereofoniczne i głośniki. Działają z kartą pamięci microSD o pojemności do 32 GB. Nokia Asha 309 to wariant działający z jedną kartą SIM i łączący się z sieciami Wi-Fi. Nokia Asha 308 obsługuje natomiast dwie karty SIM przy użyciu innowacyjnej funkcji Easy Swap firmy Nokia. Easy Swap umożliwia szybkie i łatwe przełączanie kart SIM w celu korzystania z najlepszych taryf lokalnych, bez potrzeby wyjmowania baterii i wyłączania telefonu. Smartfony te zawierają także 40 wysokiej klasy gier EA, funkcje społecznościowe, takie jak aplikacje klienckie serwisów Facebook, Twitter i Nk.pl, usługę Nokia Messaging, a także funkcję transmisji strumieniowej wideo za pośrednictwem przeglądarki, na przykład z serwisu YouTube, co jest nowością w serii Asha Touch.

Nowe usługi i narzędzia dla programistów

Firma Nokia przedstawiła także dwie nowe usługi dla użytkowników smartfonów Asha Touch:

  • Internetowa aplikacja Nokia Nearby pomaga w znajdowaniu nowych miejsc w okolicy, prezentując je na mapie. Usługa ta jest dostępna za pośrednictwem przeglądarki Nokia Xpress Browser lub jako funkcja w Nokia Mapach.
  • Internetowa aplikacja Nokia Life+ daje milionom użytkowników dostęp do poprawiających jakość codziennego życia materiałów z dziedziny edukacji, zdrowia oraz informacji i rozrywki. Usługa Nokia Life+ jest dostępna w języku angielskim w 18 krajach, a w czwartym kwartale tego roku pojawią się wersje lokalne w Indiach, Chinach i Indonezji. Dostęp do usługi Nokia Life+ można uzyskać za pośrednictwem przeglądarki Nokia Xpress Browser lub ze Sklepu Nokia.

Sprzedaż Nokia Asha 308 i Nokia Asha 309 ma się rozpocząć w czwartym kwartale 2012.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej