Strona główna / Maszyneria / Wydruki na tkaninach
środa 21 listopad 2012 | Robert Kamiński
Wydruki na tkaninach
Termosublimacyjne drukarki SureColor SC-F o szerokości 44 cali i 64 cali firmy Epson rozpoczynają epokę druku na tkaninach.

Modele SureColor SC-F to drukarki ze standardowym zestawem kolorów CMYK i układem do ładowania  rolki z nośnikiem, umożliwiające tworzenie wydruków o różnorodnych zastosowaniach. Zadaniem średnio- i wysokonakładowej 64-calowej drukarki SureColor SC-F7000 oraz nisko- i średnionakładowej 44-calowej drukarki SureColor SC-F6000 jest wydajna produkcja wysokiej jakości nadruków na miękkich szyldach, odzieży sportowej, ubraniach, akcesoriach, materiałach promocyjnych i gadżetach. Innowacyjny układ do ładowania rolki z nośnikiem przez jednego operatora i funkcje konfiguracji - takie jak automatyczne naprężanie nośnika i intuicyjny panel sterowania LCD - sprawiają, że obsługa drukarek jest prosta, a ich konfiguracja zajmuje niewiele czasu.

W przypadku obu modeli szybkość drukowania wynosi od 16 do 57 m2/h, w zależności od przeznaczenia. Każda z drukarek zawiera zintegrowany i pojemny (1,5 l) system zasilania w atrament, który można bez trudu uzupełniać. Ponadto automatyczny odbiornik – standardowy dla modelu SC-F7000 i opcjonalny dla SureColor SC-F6000 – umożliwia niemal nieprzerwaną produkcję przy minimalnych przestojach na konserwację.

Głowica drukująca MicroPiezo TFP® firmy Epson, która jest rozwiązaniem stosowanym już w drukarkach termosublimacyjnych innych producentów, gwarantuje dokładność, powtarzalność i niezwykłą trwałość wydruku. Wszystko to, w połączeniu z nowym, specjalnie opracowanym atramentem wodnym -  UltraChrome DS firmy Epson - pozwala tworzyć niezwykłe obrazy o żywych kolorach, intensywnych czerniach, ostrych konturach i płynnej gradacji. Wydruki na tkaninach uzyskane dzięki drukarkom z serii Epson SureColor SC-F są także niezwykle odporne na działanie światła i pranie, a także na ścieranie i pot.

Tomasz Kuciński, menedżer produktu z polskiego oddziału firmy Epson Europe, mówi: „Druk cyfrowy na tkaninach zajmuje nadal  mniej niż 2% rynku, ale znajduje on coraz większe zastosowanie. Naszym celem jest zwiększenie tego udziału procentowego przez dostarczanie profesjonalistom w tej dziedzinie, najbardziej niezawodnych i oszczędnych rozwiązań, co ma przyczynić się do wzrostu produkcji w krótkich cyklach, w pełni obsługiwanej przez firmę Epson –zapewni to spójność i wysoką jakość wydruków”.

„Nowe modele SureColor SC-F6000 i SC-F7000 wypełniają lukę na rynku drukarek termosublimacyjnych: jest to sprzęt do różnych zastosowań, wspierany przez fachową wiedzę i pomoc techniczną firmy Epson. Jest to dla nas dopiero początek – w przyszłości planujemy wprowadzenie większej liczby produktów tego typu” – dodaje Tomasz Kuciński.

Cena urządzeń nie jest jeszcze znana.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej