Strona główna / Maszyneria / VIA prezentuje platformę NAB
niedziela 27 styczeń 2008 | Torsten Gustaffson
VIA prezentuje platformę NAB
Firma VIA Technologies poinformowała o wprowadzeniu do oferty zintegrowanej platformy VIA NAB 7500 do zaawansowanych zabezpieczeń sieciowych. Korzystając z doświadczeń w projektowaniu energooszczędnych, wyspecjalizowanych platform, VIA prezentuje nowy produkt dla sektora urządzeń infrastruktury sieciowej.
Tagi: via, procesor,

VIA NAB 7500 jest wysoce zintegrowaną platformą typu NAB (Network Appliance Board) dla elementów infrastruktury sieciowej, w tym zabezpieczeń takich jak zapory, VPN, UTM i systemy zapobiegania włamaniom do sieci (IPS). Inne możliwe zastosowania platformy to serwery proxy oraz produkty zapewniające QoS i równoważenie przepływu w sieci.

Aby sprostać wymaganiom w zakresie wydajności, niezawodności i bezpieczeństwa sieci, VIA NAB 7500 została wyposażona w pięć portów Gigabit Ethernet (4 poprzez PCI Express) z obsługą funkcji LAN Bypass, interfejs WLAN USB, cztery porty S-ATA do rejestrowania danych lub podpisów, porty szeregowe do przekierowania na konsolę oraz funkcję zasilana LCM, a także szereg innych właściwości zwiększających niezawodność i bezpieczeństwo, takich jak moduł TPM umożliwiający sprzętową ochronę danych. Sercem systemu jest energooszczędny i niewydzielający dużych ilości ciepła procesor VIA C7.

VIA z dumą wprowadza na rynek produkt przeznaczony dla integratorów systemów sieciowych,” powiedział Daniel Wu  - zastępca wiceprezesa pionu platform zintegrowanych w firmie VIA Technologies, Inc. „NAB 7500, jako produkt zaprojektowany specjalnie dla tego sektora rynku, oferuje doskonałą wydajność sieci bez kompromisów w zakresie energooszczędności i bezpieczeństwa.”

Płyta VIA NAB 7500

Płyta VIA NAB 7500 wykorzystuje energooszczędny procesor VIA C7 1,5GHz (procesory o innej częstotliwości są dostępne dla kontrahentów projektowych) i wszechstronny chipset VIA CN896. Obsługuje do 3,5 GB pamięci DDR2, zawiera cztery porty Gigabit Ethernet na szybkiej magistrali PCI-E i dodatkowy port Gigabit LAN na magistrali PCI. VIA NAB 7500 ma również sieciowe obejście (LAN Bypass) dodatkowo zabezpieczające przed skutkami zawieszenia systemu i awarii zasilania. Kontrola nad urządzeniem jest możliwa poprzez oprogramowanie Watch Dog Timer, GPIO lub oprogramowanie na zamówienie.

Rozbudowę systemu zapewnia moduł Golden Finger, umożliwiający rozszerzenie konfiguracji na wiele płyt lub dodanie do trzech kart PCI. System przechowywania danych oparty jest na czterech portach S-ATA z obsługą RAID 0 i RAID 1, a także 44-pinowym złączu IDE/Compact Flash. Opcjonalnie dostępny jest układ TPM zwiększający poziom bezpieczeństwa, port COM, 8 portów PGIO, złącza dla portów PS/2 i VGA, diody panelowe dla funkcji LAN i LAN Bypass i do sześciu portów USB 2.0.

Bezpieczeństwo systemu można zwiększyć uruchamiając VIA PadLock™ Security Engine – sprzętowy system zapewniający szyfrowanie i ochronę na poziome wojskowym dzięki najszybszemu w świecie silnikowi szyfrującemu w klasie x86. VIA StrongBox to aplikacja współpracująca z VIA PadLock Security Engine, umożliwiająca stworzenie do 10 szyfrowanych dysków wirtualnych.

Pełne dane techniczne VIA NAB 7500 na stronie VIA.

VIA

VIA Technologies  to dostawca wiodących na rynku chipsetów, procesorów x86 o zmniejszonym poborze mocy, zaawansowanych złączy, multimediów, elementów sieciowych i pamięci, a także całościowych rozwiązań popychających do przodu rynek komputerów i systemów wbudowanych. Siedziba firmy znajduje się w Tajpej (Tajwan), a jej światowa sieć rozciąga się na największe centra technologiczne w Stanach Zjednoczonych, Europie i Azji.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej