Strona główna / Maszyneria / VisBoard - monitor LCD z funkcją tabletu
czwartek 31 styczeń 2008 | Elżbieta Kot
VisBoard - monitor LCD z funkcją tabletu
Firma Veracomp - specjalizowany dystrybutor rozwiązań teleinformatycznych - wprowadził do oferty tablety LCD marki VisBoard. Urządzenia, sprzedawane w dwóch wersjach 19 i 22 cali, pozwalają na cyfrowe szkicowanie po powierzchni panelu LCD.
Tagi: tablet, lcd,

VisBoard umożliwia dokonywanie odręcznych cyfrowych notatek, szkiców i schematów na całej powierzchni ciekłokrystalicznego wyświetlacza przy pomocy dołączonego do zestawu bezprzewodowego piórka. Urządzenie optymalnie wykorzystuje takie funkcjonalności nowego systemu operacyjnego Windows Vista® (wraz z pakietem MS Office 2007),  jak: podkreślanie danych, tworzenie komentarzy czy podpisywanie e-maili. Jednocześnie oferuje wszystkie zalety tradycyjnego monitora LCD.

Tablet do rysowania…

Urządzenie wyposażone jest w matryce o dużych przekątnych, obsługujące 1024 poziomy nacisku, co sprawia, że nawet drobny ruch piórka nie pozostanie bez cyfrowego śladu. Dzięki elastycznej podstawie VisBoard może przyjąć dowolne pozycje w pionie i poziomie. Ułatwia to dostęp do urządzenia i decyduje o jego wszechstronności. Opcja podłączenia do projektora czyni z tabletu LCD praktyczne narzędzie podczas prezentacji multimedialnych, ożywiając je nanoszonymi na bieżąco uwagami.

…i dla medyków

Oprócz twórców grafiki i ilustracji, pracowników firm, szkół i uczelni, VisBoard może zainteresować także rynek usług medycznych. Pełniej wykorzystuje bowiem możliwości elektronicznej karty pacjenta pozwalając na ręczne opisywanie wyników badań, tworzenie szybkich notatek czy objaśnianie wyników pacjentowi. Oprócz usprawnienia komunikacji zastosowanie tabletu LCD ograniczy papierowy obieg dokumentów co oznaczać może, nie tylko dla placówek służby zdrowia, spore oszczędności. 

„VisBoard to świetna propozycja dla wszystkich zainteresowanych okiełznaniem cyfrowej bezduszności, personalizacją dokumentów i zwiększeniem wydajności pracy. Stanowi wygodne narzędzie do tworzenia ilustracji, rysunków czy szkiców, komentarzy i notatek. VisBoard sprawdzi się równie dobrze w firmie, jak i w domu. Pozwoli redagować e-maile za pomocą ręcznego pisma co sprawi, że nasza komunikacja, także z bliskimi, będzie bardziej osobista,” - powiedział Adam Koźbiał, menedżer marki VisBoard w Veracomp S.A.

Istotnym argumentem na rzecz nowego urządzenia jest jego konkurencyjna cena. W przypadku VisBoard VA1-19B wynosi ona w 2499 zł netto (sugerowana cena detaliczna), a VisBoard VA1-22BD - 3100 zł netto (sugerowana cena detaliczna).

VisBoard

Firma specjalizuje się w produkcji innowacyjnych tabletów LCD. Marka należy do grupy MAG Innovision - jednego z największych na świecie producentów monitorów. Zróżnicowana oferta firmy dostosowana jest do specyficznych potrzeb odbiorców. Skierowana jest zarówno dla użytkowników domowych i biurowych, jak i do profesjonalistów poszukujących narzędzi do graficznej obróbki w DTP i CAD/CAM.

Veracomp

Veracomp jest specjalizowanym dystrybutorem rozwiązań teleinformatycznych. Skupia się na sześciu obszarach technologicznych: sieci, telekomunikacja, bezpieczeństwo, serwery i pamięci masowe, zarządzanie infrastrukturą, peryferia i multimedia. Veracomp prowadzi m.in. doradztwo techniczne, świadczy usługi, udziela konsultacji oraz oferuje pomoc marketingową. Spółka działa w 16 krajach Europy Środkowowschodniej.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej