Strona główna / Maszyneria / Syntezator mowy IVONA ma milion odwiedzin
środa 06 luty 2008 | Cezary Tchorek-Helm
Syntezator mowy IVONA ma milion odwiedzin
Say.Expressivo.com – darmowy serwis umożliwiający wypróbowanie syntezatora mowy IVONA - zanotował już ponad 1 milion odwiedzin. Stało się to w ciągu zaledwie 4 miesięcy od uruchomienia serwisu.

IVO Software ma sukces na 21.000 uczestników dziennie

Serwis zadebiutował we wrześniu 2007 roku. Jego twórcą jest firma IVO Software, która stworzyła go, aby popularyzować swój syntezator mowy IVONA, a także oparty o IVONĘ program dla użytkowników indywidualnych - Expressivo. Od tego czasu ponad 730 tys. internautów odwiedziło Say.Expressivo.com przeszło milion razy. W rekordowym dniu serwis zanotował 21 tys. wizyt. Stronę odwiedzają osoby z całego świata. Najwięcej jest ich ze Stanów Zjednoczonych – 330 tys., następnie z Polski – 240 tys., Słowenii -76 tys. i Wielkiej Brytanii – 60 tys.  

Wirtualna IVONA mówi z sieci  

W Say.Expressivo.com użytkownicy Internetu mogą za darmo sprawdzić, jak brzmią wirtualne głosy, stworzone dzięki syntezatorowi mowy IVONA. Dostępne są cztery głosy (jeden męski i trzy żeńskie), które posługują się trzema językami (polski, angielskim i rumuńskim). Wystarczy wpisać w wyznaczonym oknie dowolny tekst. Następnie należy wybrać głos lektora,  który ma tekst odczytać. Stworzoną wiadomość głosową można następnie wysłać znajomym e-mailem lub zapisać jako plik dźwiękowy, a potem umieścić go w sieci (np. na blogu) Można go też nagrać na odtwarzacz MP3 (np. na iPoda).

„Jesteśmy mile zaskoczeni statystykami, które zanotował Say.Expressivo.com. Tym bardziej, że nie prowadziliśmy żadnej szczególnej akcji promocyjnej serwisu i ma on dość ograniczoną funkcjonalność. To kolejny dowód na duże zainteresowanie tematyką syntezą mowy wśród użytkowników Internetu na całym świecie” – powiedział Łukasz Osowski, Prezes Zarządu IVO Software Sp. z o.o.

Expressivo czyta na głos

Expressivo to program komputerowy dla każdego, który czyta dowolne teksty ludzkim głosem. Program można wykorzystać jako pomoc przy nauce języka obcego, czy jako głos lektora do czytania napisów w filmach. Expressivo pozwala także na słuchanie książek, wiadomości RSS, stron www, e-maili – nie tylko na komputerze, ale także na przenośnym odtwarzaczu MP3 na spacerze lub w samochodzie. Expressivo daje możliwość korzystania z technologii syntezy mowy praktycznie każdemu – dzięki przystępnej cenie.

IVO Software

Wykorzystywana w Expressivo i prezentowana na Say.Expressivo.com technologia syntezy mowy – IVONA – jest uznawana jest za jedną z najlepszych na świecie. Potwierdzają to liczne wyróżnienia i nagrody zdobyte na świecie. Między innymi w prestiżowym, międzynarodowym konkursie Blizzard Challenge, dwa razy z rzędu w latach 2006 i 2007, jakość głosu IVONY została uznana za jedną z najbliższych głosowi naturalnemu. Twórcą IVONY jest i Expressivo jest IVO Software Sp. z o.o. Firma działa na rynku od 2001 roku i od początku zajmuje się wyłącznie tworzeniem i rozwojem produktów w zakresie syntezy mowy.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej