Strona główna / Maszyneria / Flash 16 GB do najnowszych komórek
poniedziałek 18 luty 2008 | Redakcja
Flash 16 GB do najnowszych komórek
Firma SanDisk pamięci flash, przedstawiła osadzone pamięci flash (EFD) z linii iNAND™ o pojemności 16 GB. Nowe modele pamięci SanDisk iNAND uzupełniają dotychczasową, wiodącą w branży linię 8GB. Pojemność produktu uległa podwojeniu przy zachowaniu standardowych, określonych przez JEDEC wymiarów obudowy 12x16mm. Było to możliwe dzięki ostatnim postępom w dziedzinie wielopoziomowej technologii MLC NAND flash.
Tagi: flash, gsm, telefon,

iNAND

Pamięci iNAND są zaprojektowane dla najnowszych telefonów komórkowych, które z kolei są wyposażane w coraz większą liczbę funkcji wymagających pojemnej pamięci masowej, takich jak odtwarzacze muzyki, aparaty cyfrowe, nagrywanie i odtwarzanie wideo oraz GPS. Pamięci iNAND oferują nie tylko olbrzymią przestrzeń do przechowywania danych, ale także wysoką wydajność i niezawodność. Dzięki temu umożliwiają zupełnie nowe i ekscytujące zastosowania telefonów komórkowych. 

„Producenci umieszczają w niewielkich słuchawkach coraz więcej aplikacji i funkcji multimedialnych, a to oznacza, że każdego roku znacząco zwiększa się zapotrzebowanie na pamięci mobilne o wysokiej pojemności. Nowe pamięci iNAND o pojemności 16GB są idealnym rozwiązaniem umożliwiającym wykorzystanie przenośnych aplikacji, systemów operacyjnych i wysokiej jakości treści, takich jak duże ilości muzyki, zdjęć i nagrań wideo,” – powiedział Dan Inbar, wiceprezes i dyrektor generalny działu Mobile Handset Vendors w firmie SanDisk.

Standard JEDEC

Urządzenia iNAND stosują się do wymogów JEDEC w zakresie konstrukcji obudowy i styków, powszechnie obowiązujących w branży. Dzięki temu integracja z telefonami komórkowymi odbywa się praktycznie na zasadzie „plug and play” i trwa bardzo krótko. Urządzenia iNAND wykorzystują ponadto wiodący w branży i sprawdzony w praktyce interfejs SD™.

„Moduły iNAND EFD o pojemności 16GB korzystają ze standardowego interfejsu obudowy, który można szybko zintegrować z wieloma konstrukcjami telefonów komórkowych, uwzględniając zarówno skalowalność pamięci masowej, jak i płynne przejście do przyszłych produktów oraz wprowadzenie dodatkowych funkcji, np. uruchamianie systemu” – mówi Dan Inbar.

3Q 2008 – 32 GB!

Próbki modułów iNAND 16GB powinny trafić do producentów telefonów komórkowych w drugim kwartale 2008 r., a na drugą połowę 2008 r. zaplanowane jest wprowadzenie wersji 32GB.

SanDisk oferuje także szereg innych przenośnych rozwiązań pamięci masowych i kart SIM dla konsumentów, producentów telefonów komórkowych oraz operatorów sieci komórkowych.

SanDisk Corporation - wynalazca i największy globalny dostawca kart pamięci flash, jest światowym liderem w dziedzinie pamięci flash – od badań, projektowania i wytwarzania produktów do budowania świadomości marki i dystrybucji detalicznej. Portfel produktów SanDisk obejmuje karty pamięci flash do telefonów komórkowych, aparatów cyfrowych i kamer, cyfrowe odtwarzacze audio i wideo, stacje USB flash dla firm i klientów indywidualnych, pamięć osadzoną do urządzeń mobilnych oraz stacje półprzewodnikowe do komputerów.

SanDisk jest na liście S&P 500, ma siedzibę w Dolinie Krzemowej, a ponad połowa obrotów firmy przypada na kraje poza Stanami Zjednoczonymi.

Podobne artykuły
  • Premiery HTC

    Firma HTC zaprezentowała trzy nowe urządzenia, debiutujące w czwartym kwartale 2007 r. ...
  • Kieszonkowa poczta firmowa

    Podstawą współczesnej działalności biznesowej jest komunikacja. Do ich funkcjonowania n...
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej