poniedziałek 18 luty 2008 | Elżbieta Kot

Testuj FreecoNet za darmo

FreecoNet oferuje wiele zaawansowanych i unikatowych na polskim rynku usług dodanych. Są one przeznaczone zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Najciekawsze z nich to system IVR i CallCenter, które powstały przy wykorzystaniu technologii syntezy mowy. Testując te rozwiązania, każdy nowy i obecny użytkownik FreecoNet może stworzyć oryginalne powitanie w swoim telefonie. Natomiast firmy przyłączone do FreecoNet mogą sprawdzić, jak w praktyce funkcjonuje system przekierowań połączeń, czy ich kolejkowania.

Aplikacja

Dla zaawansowanych użytkowników przeznaczona jest usługa „Aplikacja”, która umożliwia wzbogacenie dowolnego systemu informatycznego (np. sklepu internetowego, CRM) o funkcjonalność automatycznej informacji telefonicznej. Usługa integruje się z zewnętrznym systemem przy pomocy technologii WebService i umożliwia automatyczną obsługę dzwoniącej do nas osoby. Komunikaty głosowe generowane są przez syntezator mowy.

„Innowacyjność naszych usług, które są oparte o technologię syntezy mowy, użytkownicy FreecoNet z reguły najbardziej doceniają w momencie tworzenia komunikatów, odsłuchiwanych potem przez dzwoniące osoby. Żeby stworzyć taki komunikat, wystarczy tylko wpisać z klawiatury komputera w panelu użytkownika FreecoNet  pożądany tekst, który zostanie przetworzony przez syntezator mowy. Do wyboru są głosy męskie i żeńskie - zarówno w języku polskim jak i angielskim” - mówi Jan Wyrwiński, Kierownik Projektu FreecoNet.

Dia-In, Callback, CLIP, fax2email

Za darmo testować można również inne, ciekawe rozwiązania FreecoNet. Do takich należy usługa Dial-In, która pozwala na wdzwanianie się do systemu FreecoNet (np. z komórki), a następnie wykonywanie połączeń za darmo lub wg stawek operatorów TelAreny. Usługa ta może wykorzystywać funkcjonalność Callback (zwrotnego oddzwaniania) i jest przy tym bezpieczna, dzięki modułowi autoryzacji. Proces autoryzacji może się odbywać przez wprowadzenie numeru PIN albo przez rozpoznanie numeru telefonu (CLIP). Użytkownicy FreecoNet mogą też za darmo sprawdzać działanie usługi fax2email, pozwalającej na otrzymywanie wszystkich faksów na własną skrzynkę email. Miesięczny okres promocyjny liczony jest od momentu dodania pierwszej usługi.

FreecoNet to platforma VoIP,  która umożliwia darmowe rozmowy pomiędzy zarejestrowanymi na niej numerami telefonów. Nie ma znaczenia, od jakiego operatora pochodzą te numery i w jakich krajach mieszkają ich użytkownicy. Na numery niezarejestrowane we FreecoNet można dzwonić przez dowolnego operatora VoIP lub przez TelArenę - usługę w ramach FreecoNet. Za każdym razem, kiedy użytkownik FreecoNet dzwoni na numer niezarejestrowany na platformie, operatorzy na TelArenie (Crowley, Deutsche Telekom, EuroTelekom, GTS Energis i Netia) walczą o możliwość zrealizowania jego połączenia i zawsze wygrywa najlepszy.

Wymagania techniczne

- dowolna bramka VoIP, telefon IP, softphone, aparat komórkowy - Nokia serii E, lub inny, z oprogramowaniem Symbian i obsługą sieci bezprzewodowej WLAN,
- dostęp do Internetu.

Korzyści i stawki
- darmowe rozmowy wewnątrz FreecoNet (można zarejestrować numer od dowolnego operatora),
- najniższe stawki na połączenia poza platformą,
- zachowanie starego numeru i telefonu, a także możliwość otrzymania nowego darmowego numeru telefonu z większości stref numeracyjnych w Polsce.
- najbardziej innowacyjne na rynku usługi dodane

Opłaty za korzystanie z FreecoNet:
- pierwsze 3 miesiące - za darmo;
- potem - 1,95 zł brutto na miesiąc.

Stawki połączeń realizowanych przez TelArenę na numery niezarejestrowane we FreecoNet (naliczane sekundowo):
- Polska: 3-9 groszy brutto (numery stacjonarne),
- świat: od 5 groszy brutto,
- komórki: od 33 groszy brutto.

Datera - twórca FreecoNet to ekspert w dziedzinie doradztwa telekomunikacyjnego w dużych organizacjach (firmy, instytucje, etc.) i innowacyjnych rozwiązań telekomunikacyjnych dla MSP.