Strona główna / Maszyneria / Kaspersky wprowadza Hosted Security Services
sobota 01 marzec 2008 | Cezary Tchorek-Helm
Kaspersky wprowadza Hosted Security Services
Kaspersky Lab, producent rozwiązań służących do ochrony danych, wprowadza na polski rynek nowe usługi dla biznesu - Kaspersky Hosted Security Services. Usługi będą dostępne już w drugim kwartale 2008 roku.

Usługi Kaspersky Hosted Security Services to o wiele więcej niż rozwiązanie bezpieczeństwa. To innowacyjne podejście do zwalczania zagrożeń internetowych, które są skutecznie filtrowane na długo przed dotarciem do bramy internetowej firmy. Dzięki temu niebezpieczna zawartość nigdy nie trafia do sieci korporacyjnej. Usługi Kaspersky Hosted Security Services zapewniają nie tylko szybszą reakcję na nowe zagrożenia, ale również  obniżenie całkowitych wydatków firmy na bezpieczeństwo internetowe. Prosta i szybka integracja pozwala na błyskawiczne wdrożenie usługi.

Potrzeba matką wynalazków

Kaspersky Hosted Security Services stworzono gdyż ataki na firmy przeprowadzane w większości za pośrednictwem Internetu nasilają się a nowe szkodliwe programy rozprzestrzeniają się w coraz szybszym tempie. Poważne epidemie wirusów wymagają interwencji administratorów, którym z powodu coraz większego obciążenia pracą często brakuje czasu oraz wiedzy niezbędnej do wykonania tego zadania. Pociąga to za sobą różne konsekwencje, z których przeciążenie sieci oraz przestój w pracy to najmniejsze zmartwienia firm. Zanim więc wirusy i spam przenikną do sieci korporacyjnej za pośrednictwem poczty elektronicznej, stron WWW czy komunikatorów internetowych, zostaną odfiltrowane przy pomocy sprawdzonych, wysoce skutecznych algorytmów.

Serwis ochronny

W przeciwieństwie do rozwiązań produktowych klienci usług Kaspersky Hosted Security Services otrzymują nie tylko technologię ochrony oraz związaną z nią pomoc techniczną, ale kompleksowy system obsługiwany, aktualizowany i nieustannie rozwijany przez ekspertów z Kaspersky Lab. W standardowym ruchu pocztowym nawet 75% przychodzących wiadomości e-mail może zawierać spam lub szkodliwy kod. Dzięki błyskawicznemu umieszczeniu takich obiektów w kwarantannie obciążenie firmowej bramy internetowej ulegnie znacznemu zmniejszeniu. Systemy są automatycznie obsługiwane  i aktualizowane przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w branży bezpieczeństwa.

„Kaspersky Lab sprzedaje bezpieczeństwo. Aby chronić firmy przed szkodliwym oprogramowaniem i spamem, nie jest absolutnie konieczne instalowanie lokalnego oprogramowania, które firma musi następnie sama utrzymywać” – powiedział Guenter Fuhrmann, dyrektor odpowiedzialny za usługę Kaspersky Hosted Security Services w Europie.

Usługa składa się z:

Kaspersky Hosted E-Mail Security

Kaspersky Hosted Web Security

Kaspersky Hosted IM Security.

Email

Pierwsza z usług -  Kaspersky Hosted E-Mail Security - zapewnia niezawodną ochronę nie tylko przed obecnymi, ale również przyszłymi zagrożeniami dla sieci korporacyjnych, które rozprzestrzeniają się w poczcie elektronicznej. Jako „zapora sieciowa poczty elektronicznej”, Kaspersky Hosted E-Mail Security oczyszcza bramy internetowe klienta ze spamu, phishingu, wirusów oraz innych szkodliwych programów, jak również zapobiega atakom DoS i DHA na serwery pocztowe. Kaspersky Hosted E-Mail Security dostępny jest jako moduł antyspamowy, moduł antywirusowy lub połączenie obydwu w celu zapewnienia maksymalnej ochrony przed niechcianymi wiadomościami i niebezpiecznymi załącznikami.

Web

Druga usługa - Kaspersky Hosted Web Security - to moduł chroniący przed zagrożeniami IT (Anti-Threat), łącznie z potencjalnie niechcianymi programami przedostającymi się do sieci korporacyjnej za pośrednictwem protokołu HTTP lub FTP. Umożliwia również identyfikowanie wycieków danych spowodowanych przez programy spyware. Wbudowany moduł webControl blokuje niepożądaną zawartość WWW z ponad 50 wybieranych kategorii.

IM

Trzecia z usług, Kaspersky Hosted IM Security, monitoruje korzystanie z komunikatorów internetowych w firmie i chroni przed zagrożeniami związanymi z ich wykorzystywaniem. Zagrożenia takie obejmują robaki komunikatorów internetowych oraz SPIM (spam rozsyłany za pośrednictwem komunikatorów), jak również nieautoryzowaną wymianę poufnych informacji przy użyciu komunikatorów. Ochronę przed szkodliwym oprogramowaniem zapewnia Kaspersky Anti-Virus oraz Kaspersky BitHunt, system pro aktywnego wykrywania zagrożeń IT.

Usługi Kaspersky Hosted Security Services będą dostępne w sprzedaży w drugim kwartale 2008 roku.

Kaspersky Lab jest firmą zajmującą się rozwojem, produkcją i dystrybucją rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa informatycznego, które zapewniają klientom ochronę przed zagrożeniami IT oraz umożliwiają przedsiębiorstwom zarządzanie ryzykiem. Produkty firmy Kaspersky Lab chronią informacje elektroniczne przed wirusami, programami typu spyware i adware, końmi trojańskimi, robakami, hakerami oraz spamem. Obecnie produkty firmy Kaspersky Lab chronią ponad 200 milionów użytkowników na całym świecie, a jej technologię wykorzystują największe firmy z branży bezpieczeństwa IT, takie jak Aladdin, BlackSpider Technologies, BorderWare Technologies, F-Secure, FrontBridge Technologies, Microworld oraz Sybari.

Najświeższe informacje o wszelkich zagrożeniach internetowych można znaleźć w Encyklopedii Wirusów VirusList.pl prowadzonej przez Kaspersky Lab.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej