Strona główna / Maszyneria / Narzędzia do prezentacji
środa 05 marzec 2008 | Elżbieta Kot
Narzędzia do prezentacji
Firma Veracomp, specjalizowany dystrybutor rozwiązań teleinformatycznych, poszerzyła ofertę systemów do prezentacji o wizualizery firmy Samsung. Te dedykowane do multimedialnych prezentacji urządzenia, pozwalają wyświetlić w wysokiej rozdzielczości zarówno płaskie, jak i przestrzenne przedmioty.
Tagi: samsung, firma,

Szkolenia firmowe czyli edukacja

Wizualizery to następcy popularnych, szczególnie w edukacji, rzutników folii. Urządzenie zbudowane jest z miniaturowej kamery dokumentowej z górnym, dolnym lub bocznym podświetleniem. Po podłączeniu do projektora lub monitora umożliwia pokaz nie tylko druków i małych trójwymiarowych przedmiotów, ale również danych nie zawartych w prezentacji, np. zdjęć. Rozwiązanie to eliminuje potrzebę wcześniejszego przygotowywania specjalnie dostosowanych do projekcji materiałów transparentnych (jak np. folii).

Z kamerą w środku

Sercem wizualizerów Samsunga jest wysokiej jakości kamera odpowiedzialna za skanowanie obiektów umieszczonych na płaszczyźnie projekcyjnej urządzenia. Dzięki funkcji progresywnego skanowania obrazu wizualizery firmy Samsung potrafią wyświetlić stabilny obraz wysokiej rozdzielczości (do SXGA). Dzięki tej technologii skanowany jest cały obraz (nie jest rozdzielany na osobne linie, jak w skanowaniu międzyliniowym), linia po linii, co daje lepszą rozdzielczość i pozwala uchwycić więcej detali.  Wizualizery Samsunga pozwalają na wybór sygnału wyjściowego  (RGB lub DVI) bez straty na jakości projekcji. W zależności od modelu obiektywy tych urządzeń wyposażone są w kilkunastokrotny zoom optyczny i automatyczną regulację ostrości.

„Wizualizery dzięki wszechstronności i dużym możliwościom stają się niezbędnymi narzędziami przy multimedialnych prezentacjach każdego typu, odsyłając do lamusa tradycyjne, archaiczne już rzutniki. Mogą być stosowane w wyposażeniu sal konferencyjnych, wykładowych, pomieszczeniach szkolnych, salach sądowych, podczas prezentacji multimedialnych, spotkań i seminariów oraz wideokonferencji,” - powiedział Michał Rędziak, menedżer ds. systemów do prezentacji w Veracomp SA.

Ceny, dostępność

W ofercie Veracomp dostępne są następujące modele wizualizerów firmy Samsung: SDP-6500 DXA, SDP-850, SDP-850 DX, SDP-900 DXAP, SDP-950 DXAP, SDP-950 STAP, SVP 5300, UF-80DX, UF-80ST. Gwarancja na urządzenia wynosi 24 miesiące, a sugerowane ceny detaliczne kształtują się od 2385 zł netto za model Samsung SVP-5300P do 8302 zł netto za najbardziej zaawansowany - Samsung SDP-6500 DXA.

Samsung Electronics jest największym członkiem Grupy Samsung - zrzeszającej firmy produkcyjne i usługowe działające w wielu branżach, oraz instytucje finansowe. Grupa zatrudnia obecnie na całym świecie ponad 400 tysięcy pracowników w przemyśle samochodowym, elektronicznym, chemicznym, lotniczym, stoczniowym, w handlu, hotelarstwie, parkach rozrywki, przy projektowaniu i budowie wysokościowców, oraz w przemyśle tekstylnym i spożywczym. Założony w 1969 roku Samsung Electronics jest jednocześnie jedną z największych firm elektronicznych na świecie. Obecnie zatrudnia ponad 208 tysięcy pracowników w 58 krajach. Obrót firmy w 2003 roku osiągnął 101,7 miliarda dolarów. Samsung Electronics znajduje się na liście 10 najlepszych marek świata.

Firma Veracomp jest specjalizowanym dystrybutorem rozwiązań teleinformatycznych. Skupia się na sześciu obszarach technologicznych: sieci, telekomunikacja, bezpieczeństwo, serwery i pamięci masowe, zarządzanie infrastrukturą, peryferia i multimedia. Realizuje strategię dystrybucji z wartością dodaną (VAD - Value Added Distributor). Oprócz standardowych w dystrybucji usług logistyki i finansowania, Veracomp prowadzi doradztwo techniczne, świadczy usługi, udziela konsultacji oraz oferuje pomoc marketingową. Spółka działa w 16 krajach Europy Środkowowschodniej.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej