Strona główna / Maszyneria / Kieszonkowa poczta firmowa
środa 05 marzec 2008 | Anna Pawłowska-Pojawa
Kieszonkowa poczta firmowa
Podstawą współczesnej działalności biznesowej jest komunikacja. Do ich funkcjonowania niezbędne są duże sieci, łączące serwery, na których znajdują się współdzielone przez pracowników kalendaria prac, teczki projektów, raporty, archiwa pocztowe. Duża sieć, duże serwery i duża ekipa obsługujących je informatyków, to jednocześnie duże koszty.

Odpowiedzią na te pytania wydaje się być e-mail BOX firmy Orange. W ramach usługi dostępna jest skrzynka pocztowa, książka adresowa, kalendarz, możliwość zarządzania notatkami i zadaniami. Firma może zamówić dowolną liczbę kont pocztowych i swobodnie nimi dysponować. Klienci w ramach jednej firmy mogą wykorzystywać wszelkie opcje pracy grupowej, porównywalne z funkcjonalnościami Microsoft Exchange Server 2003.

Jak zbudować sieć, nie płacąc informatykom? Jak postawić serwery i dać do nich dostęp pracownikom, nie wykupując na wszystko licencji? Jak korzystać z udogodnień technologicznych, nie ponosząc gigantycznych kosztów?

Jak z tego korzystać?

Dostęp do konta jest możliwy za pomocą  urządzeń BlackBerry, telefonów z systemem Windows Mobile lub innych, dla których dostępne jest oprogramowanie ActiveSync. Można też łączyć się ze swoim kontem z komputera stacjonarnego lub przenośnego przez przeglądarkę internetową. Wraz z usługą użytkownik otrzymuje program pocztowy Microsoft Outlook 2003-2007. Dzięki temu mają  możliwość korzystania z poczty lub współdzielonych dokumentów, kalendarza zadań i tym podobnych udogodnień z dowolnego urządzenia w dowolnym miejscu i czasie.

To nie do przecenienia, jeżeli pracownicy pracują w wielu miejscach, często się przemieszczają i potrzebują mieć bieżący dostęp do tego, co się w firmie dzieje.

Ile to kosztuje?

Konto w usłudze e-mail BOX to koszt 45 zł miesięcznie plus VAT. Pakiet powiększony o 100 MB transferu na połączenia internetowe i WAP to 99 zł plus VAT na miesiąc. To niewiele w porównaniu z wynagrodzeniem dla informatyków, administratorów serwera, czy kosztownymi licencjami na oprogramowanie dla każdego użytkownika.

Trzeba mieć jednak jeszcze coś. To abonament telefoniczny w sieci Orange. A bardziej konkretnie – abonament w taryfie biznes. I dla jednego numeru w Orange można aktywować tylko jedno konto e-mail BOX (skrzynka jest przyporządkowana do numeru telefonu). Dlatego oferta e-mail BOX jest warta grzechu przede wszystkim dla tych, którzy zdecydują się na korzystanie z sieci Orange także w charakterze firmowego operatora komórkowego.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej