Strona główna / Maszyneria / VIA Pico-ITX: komputer dla przemysłu
czwartek 06 marzec 2008 | ELżbieta Kot
VIA Pico-ITX: komputer dla przemysłu
Firma VIA Technologies poinformowała, że płyta główna VIA EPIA PX10000 Pico-ITX zostanie wykorzystana przez firmę DeLock, filię europejskiego producenta i dystrybutora systemów zintegrowanych Tragant Handels und Beteiligungs GmbH w komputerach PC DeLock DL-18HD do sterowania automatyką przemysłową.
Tagi: via, procesor, firma,

Mierzący zaledwie 118mm x 101mm x 70mm i ważący jedynie 400g komputer DeLock DL-18HD przeznaczony do montażu na szynach DIN oparty jest na wyjątkowo kompaktowej płycie głównej VIA Pico-ITX, co umożliwia montaż z przełącznikiem sieciowym i wyposażeniem sterującym w warunkach ograniczonej przestrzeni. Szyna DIN to znormalizowany, metalowy wspornik o szerokości 35mm, często wykorzystywany w przemyśle do bezpiecznego montażu elementów urządzeń produkcyjnych.

Termicznie odporny

W tak małym urządzeniu bardzo ważna jest wydajność termiczna. DeLock DL-18HD wykazuje bardzo korzystne parametry w tym zakresie. Dzięki niskim wymaganiom elektrycznym płyty VIA Pico-ITX z procesorem VIA C7 wymaga zaledwie 15W mocy.  Komputer przemysłowy DeLock DL-18HD oferuje ogromną elastyczność i znajdzie szeroki zakres zastosowań między innymi w skomputeryzowanej automatyce przemysłowej, systemach bramkowych (w tym programowanych procesach sterowania), zdalnej obsłudze i monitoringu, zarządzaniu, nadzorze, systemach gromadzenia i zarządzania danymi oraz multimediach.  

“Miniaturowe wymiary płyty głównej VIA Pico-ITX umożliwiły opracowanie wyjątkowo kompaktowego urządzenia o pełnej funkcjonalności komputera PC, włącznie z obsługą multimediów i zabezpieczeń,” powiedział Detlef Kleeman, menedżer produktu w firmie Tragant Handels und Beteiligungs GmbH. “Przemysłowe komputery PC muszą być solidne, wyjątkowo niezawodne i generować jak najmniej ciepła, szczególnie w warunkach ograniczonej przestrzeni. DeLock DL-18HD zaspokaja wszystkie te wymagania z zapasem.”

DeLock DL-18HD

Przemysłowy komputer PC DeLock DL-18HD do montażu na szynie DIN ma wymiary 118mm x 101mm x 70mm i waży zaledwie 0,4kg; to wyjątkowo kompaktowy komputer PC dla szeregu zastosowań w automatyce przemysłowej, przeznaczony do montażu na standardowych szynach DIN, często stosowanych w europejskich fabrykach.

“Z przyjemnością informujemy o pierwszym kontrakcie na zastosowanie płyt głównych Pico-ITX w rozwiązaniach przemysłowych,” powiedział Daniel Wu, wiceprezes pionu platform zintegrowanych w firmie VIA Technologies, Inc. „Firma DeLock w pełni wykorzystała niewielkie gabaryty i niskie wymagania energetyczne naszej platformy procesorowej, wyznaczając tym samym standard w zakresie projektowania przemysłowych systemów PC.”

Nowa płyta główna VIA

Podstawą DeLock DL-18HD  jest płyta główna VIA EPIA PX-Series Pico-ITX  (100mm x 72mm) z procesorem VIA C7 1GHz i uniwersalnym chipsetem VIA VX700 ze zintegrowanym układem graficznym VIA UniChrome Pro 2 3D/2D. DL-18HD zawiera cztery porty USB 2.0, port sieciowy Ethernet 10/100 Mbps, 3 gniazda audio (wejście i wyjście liniowe oraz mikrofon) oraz złącze klawiatury PS2, czyli wszystkie interfejsy jakich można oczekiwać od pełnego komputera PC klasy x86. Opcjonalnie można podłączyć dyski twarde SATA od 80GB do 300GB. Inne opcje to zintegrowany modem czteropasmowy GSM Class 10 z GPRS i UMTS, który będzie dostępny jeszcze w tym roku.  Komputer obsługuje systemy operacyjne x86 oparte na Windows i Linux oraz szeroki zakres dostępnego dla nich oprogramowania.

VIA Technologies to dostawca wiodących na rynku chipsetów, procesorów x86 o zmniejszonym poborze mocy, zaawansowanych złączy, multimediów, elementów sieciowych i pamięci, a także całościowych rozwiązań popychających do przodu rynek komputerów i systemów wbudowanych. Siedziba firmy znajduje się w Tajpej (Tajwan), a jej światowa sieć rozciąga się na największe centra technologiczne w Stanach Zjednoczonych, Europie i Azji. Klientów firmy można znaleźć wśród głównych dostawców sprzętu i płyt głównych oraz integratorów systemów.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej