Strona główna / Maszyneria / Procesor S3 Graphics z DirectX 10.1 dla Windows Vista
sobota 29 marzec 2008 | Cezary Tchorek-Helm
Procesor S3 Graphics z DirectX 10.1 dla Windows Vista
S3 Graphics opublikowała sterowniki z certyfikatem WHQL dla API Microsoft® DirectX® 10.1 w ramach Windows Vista™ Service Pack 1, umożliwiając wykorzystanie nowych funkcji graficznych wprowadzonych na rynek przez Microsoft. Pozwala to rozpocząć programowanie w DX10.1 na kartach S3 Graphics Chrome 400 Series za pomocą najnowszego, SDK DirectX z marca 2008.
Tagi: vista, microsoft,

Uzyskanie certyfikatu WHQL jest dużym osiągnięciem i oznacza ścisłe spełnienie wysokich standardów jakości Microsoft w zakresie niezawodności i funkcjonalności na platformach PC. Jest to również ważne z punktu widzenia wykorzystywania funkcji graficznych systemu operacyjnego Windows Vista™, zarówno w komputerach konsumenckich, jak i firmowych komputerach stacjonarnych i przenośnych. DirectX 10.1 to dodatkowe instrukcje i funkcje zwiększające realizm generowanych obrazów poprzez wyższy poziom filtrowania i precyzji obliczeń graficznych, ulepszone wygładzanie krawędzi wielokątów oraz standaryzację API w celu lepszej kompatybilności ze zróżnicowanymi platformami programowymi. Wprowadzając system operacyjny Windows Vista, Microsoft umożliwił nowy poziom graficznego realizmu na komputerach PC, co wymaga wydajnej, sprzętowej akceleracji, oferowanej między innymi przez procesory graficzne Chrome 400 Series.

“Firma S3 Graphics ściśle współpracowała z Microsoft dla zapewnienia pełnej kompatybilności najnowszej generacji procesorów graficznych Chrome 400 Series z WHQL DX10.1 w obecnych i przyszłych systemach operacyjnych,” powiedział Iming Pai, wiceprezes ds. oprogramowania w firmie S3 Graphics. „Wraz z premierą Windows Vista z najnowszymi technologami graficznymi, wprowadzonymi w Service Pack 1, nasi klienci i partnerzy mogą być pewni, że sprzęt S3 Graphics potrafi wykorzystać nowe funkcje graficzne DirectX 10.1 w przyszłych aplikacjach.”

S3 oferuje pełen asortyment oddzielnych procesorów graficznych, od serii Chrome 20 Series aż po najnowszą generację – Chrome 400 Series. Obie rodziny produktów uzyskały certyfikaty Microsoft, świadczące o obsłudze rozbudowanych funkcji graficznych systemu Windows Vista™.  Najnowsze certyfikowane sterowniki można pobrać samodzielnie z S3 Grahics.

S3 Graphics Chrome 400 Series

Procesory graficzne Chrome 400 Series wykorzystują zunifikowaną architekturę cieniowania i zestaw instrukcji Shader Model 4.1 w celu obsługi funkcji zdefiniowanych przez specyfikację Microsoft Direct3D® 10.1. Karty serii Chrome 400 powstające w sprawdzonym, energooszczędnym procesie produkcyjnym 65nm Fujitsu zawierają w pełni programowalną architekturę wideo ChromotionHD™ 2.0, która zapewnia pełne odtwarzanie HD w rozdzielczości 1080p z nośników Blu-ray™ oraz zaawansowane przetwarzanie obrazu i najnowsze możliwości podłączeniowe. Zgodność z PCI Express 2.0 pozwala też wykorzystać technologię PowerWise™, która inteligentnie zarządza energią, minimalizując wydzielanie ciepła.

S3 Graphics jest czołowym dostawcą na rynek grafiki 3D na PC. S3 Graphics produkuje wysokowydajne układy graficzne dla producentów płyt głównych do komputerów biurkowych, a także energooszczędne i wysokowydajne podsystemy grafiki 3D dla producentów notebooków. S3 Graphics wykorzystuje wiodącą technologię chipsetów firmy VIA Technologies w produktach o architekturze pamięci dzielonej przeznaczonych na rynek masowy.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej