Strona główna / Maszyneria / Złoty medal na Intertelecom dla FRITZ!Boxa
czwartek 10 kwiecień 2008 | KwF
Złoty medal na Intertelecom dla FRITZ!Boxa
FRITZ!Box Fon WLAN 7270 został nagrodzony Złotym Medalem na trwających w Łodzi targach Intertelecom. Urządzenie, które jest pionierem nowej klasy rozwiązań uznane zostało za najlepszy produkt.
Tagi: wlan, router, avm,

To już kolejne wyróżnienie dla produktów firmy AVM, co dowodzi, że wielofunkcyjne rozwiązania sieciowe z rodziny FRITZ! są atrakcyjne dla polskich odbiorców. FRITZ!Box Fon WLAN 7270 idealnie sprawdzi się i w domu, i małym biurze. Pozwala korzystać zarówno z taniej telefonii internetowej (VoIP), jak i tradycyjnej. Posiada modem DSL, router WLAN, 4 porty LAN, host USB oraz stację bazową DECT, do której można zalogować nawet pięć słuchawek. Wydajny procesor pozwala wygodnie korzystać z telewizji internetowej (IP-TV), usługi wideo na żądanie i odtwarzać media strumieniowe, a funkcja zarządzania pasmem (Quality of Service) sprawia, że nawet równoczesne korzystanie z VoIP i przesyłanie multimediów nie wpływa negatywnie na jakość żadnej z tych usług.

FRITZ!Box Fon WLAN 7270

Nagrodzony FRITZ!Box jest zgodny z najnowszym standardem IEEE 802.11n (Draft 2.0), co sprawia, że w połączeniu z kilkoma antenami MIMO (Multiple Input Multiple Output) dane mogą być przesyłane z prędkością dochodzącą nawet do 300 Mbit/s. Wykorzystanie technologii WMM (WiFi-Multimedia) gwarantuje optymalną jakość przesyłanych multimediów. Użycie kilku anten pozwala z kolei na zwiększenie obszaru, który będzie pokryty siecią.  Router WLAN obsługuje dwie częstotliwości: 2,4 GHz oraz 5 GHz. FRITZ!Box Fon WLAN 7270 ma już fabrycznie włączone szyfrowanie WPA (szyfrowanie WPA2 również jest dostępne, ale należy je aktywować ręcznie). Wbudowany serwer multimediów pozwala nie tylko współdzielić pliki w sieci lokalnej, ale także odtwarzać je nawet wtedy, gdy komputer jest wyłączony. Oprócz tego możliwe jest współdzielenie drukarek, dysków i pamięci przenośnych – podłączając je do FRITZ!Box, można z nich korzystać tak jak z urządzeń podłączonych bezpośrednio do komputera.

Szybki WLAN, oszczędność energii, funkcje dodatkowe

Model 7270 wyposażony został w mechanizmy, które pozwalają zminimalizować ilość zużywanej energii. Po pierwsze: WLAN może być wyłączany ręcznie o dowolnie wybranej porze lub automatycznie np. na noc. Po drugie: tryb Eco – zmienna moc nadajnika, pozwala optymalizować ilość zużywanego przez urządzenie prądu. Co więcej, gdy FRITZ!Box nie pracuje, wykorzystanie procesora ograniczane jest do absolutnego minimum, nieużywane interfejsy są wyłączane automatycznie – podobnie stacja bazowa DECT, gdy nie jest do niej zalogowana żadna słuchawka.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej