Strona główna / Maszyneria / Telefonia internetowa bez komputera
piątek 11 kwiecień 2008 | KwF
Telefonia internetowa bez komputera
Nowe urządzenie FRITZ!Box Fon WLAN 7170 łączy funkcje centralki VoIP, routera WLAN i modemu DSL. Rozmowy przez Internet lub telefon tradycyjny mogą być prowadzone również wtedy, gdy komputer jest wyłączony. Wszystkie połączenia w sieci WLAN szyfrowane są w bezpiecznym standardzie WPA, a zdalna konfiguracja odbywa się poprzez szyfrowany protokół HTTPS.
Tagi: wlan, router, avm, firma,

Funkcja Stick&Surf pozwala szybko i bezproblemowo skonfigurować bezpieczną sieć bezprzewodową. Dzięki kontrolerowi USB pamięć przenośna, drukarka lub dysk mogą być współdzielone w sieci, a tryb Eco pozwala do minimum zmniejszyć ilość wykorzystywanej przez router energii.

Nowy model FRITZ!Box posiada jeszcze więcej funkcji, ale mimo to pozostaje nadal urządzeniem bardzo łatwym w obsłudze. Router można szybko skonfigurować dzięki polskojęzycznemu kreatorowi zawartemu na dołączonej płycie CD. Cztery porty Ethernet umożliwiają podłączenie do FRITZ! nie tylko komputera, ale i innych urządzeń sieciowych, takich jak np. konsole do gier. Technologia ADSL2+ pozwala na transmisję danych z prędkością do 16 Mbit/s.

Telefonia internetowa jak ISDN

Do urządzenia FRITZ!Box Fon WLAN 7170 można podłączyć trzy aparaty analogowe i do ośmiu urządzeń końcowych ISDN. Oprócz doskonałej jakości rozmów - również internetowych – FRITZ! oferuje całą gamę dodatkowych funkcji: przełączanie pomiędzy równocześnie trwającymi rozmowami, połączenia oczekujące, przekierowania wywołań, wyświetlanie numeru, baby phone oraz konferencje trójstronne. FRITZ!Box Fon obsługuje do 10 numerów MSN i kont dostawców usług VoIP. Wielofunkcyjne urządzenie AVM jest jedynym w swojej klasie, które posiada możliwość podłączenia zarówno do linii analogowej jak i do ISDN, przy czym rodzaj łącza rozpoznawany jest automatycznie.

Rewelacyjny WLAN

Nowy FRITZ!Box Fon WLAN 7170 posiada wiele przydatnych funkcji również w dziedzinie radiowej transmisji danych. Już w konfiguracji fabrycznej włączone jest szyfrowanie WPA z użyciem indywidualnego, sprzętowego klucza. Opracowana przez AVM technologia Stick&Surf umożliwia szybkie i łatwe skonfigurowanie sieci bezprzewodowej na komputerach klienckich. Klucz sieci oraz informacja o trybie szyfrowania są automatycznie kopiowane z routera FRITZ!Box do pamięci karty FRITZ!WLAN USB Stick, gdy zostanie ona podłączona do kontrolera USB wbudowanego w router. Po podłączeniu karty FRITZ!WLAN USB Stick do komputera parametry są przenoszone do sterowników bez konieczności ingerencji ze strony użytkownika. Funkcja WLAN może być włączana i wyłączana na określony, zaprogramowany czas lub w dowolnej chwili, za pomocą przełącznika umieszczonego  z tyłu urządzenia. Wszystkie połączenia są standardowo szyfrowane wg standardu WPA, ale można również skorzystać z WPA2 (802.11i) i WEP. Dostępny tryb turbo 802.11g++ (125 Mbit/s) podnosi przepustowość o 35% w porównaniu ze standardami 802.11g (54 Mbit/s) i 802.11b.

Nowy kontroler USB, zdalna konfiguracja i tryb energooszczędny

Dzięki kontrolerowi USB dostępne są nowe funkcje sieciowe m.in. współdzielenia dysków, pamięci przenośnych i drukarek. Zintegrowany serwer DHCP sprowadza przy tym konfigurowanie ustawień sieci do minimum i przydziela adresy IP automatycznie.

Dzięki udostępnionym w lutym br. darmowym aktualizacjom możliwa jest również zdalna konfiguracja ustawień routera, która odbywa się poprzez bezpieczny, szyfrowany protokół HTTPS. Dodatkową zaletą urządzenia jest ponadto tryb Eco, który pozwala zmniejszyć ilość pobieranej przez urządzenie energii do minimum.

Prosta obsługa

Prosta obsługa, wygoda i możliwość alternatywnych konfiguracji nie muszą się wzajemnie wykluczać– przynajmniej nie w przypadku FRITZ!Box Fon WLAN 7170. Jak wszystkie urządzenia z serii FRITZ!Box, model 7170 posiada przejrzysty interfejs konfiguracyjny WWW dostępny z poziomu przeglądarki, a rzadko używane lub potrzebne tylko w wyjątkowych sytuacjach ustawienia widoczne są dopiero w trybie eksperckim. Funkcje WLAN i podłączone telefony mogą być automatycznie dezaktywowane o określonej porze, a dzięki obsłudze poczty elektronicznej (Push Service) FRITZ!Box sam wysyła raporty o swojej aktywności i informuje o przychodzących połączeniach, napływających danych, przekroczeniu limitu czasu lub danych oraz innych szczególnych wydarzeniach.

Dostępność

FRITZ!Box Fon WLAN 7170 dostępny jest u polskich dystrybutorów rozwiązań AVM: ABC Data oraz HSF Poland. Na wszystkie urządzenia linii produktowej FRITZ! producent zapewnia pięcioletnią gwarancję, darmowe aktualizacje i wsparcie techniczne.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej