Strona główna / Maszyneria / Pierwszy hostowany CRM w Polsce
czwartek 17 kwiecień 2008 | Jacek Bem
Pierwszy hostowany CRM w Polsce
Od 99 zł jest już dostępny system Microsoft Dynamics CRM 4.0 w modelu hostowanym. To oferta dla firm, które pragną zminimalizować lub rozplanować inwestycje w infrastrukturę informatyczną, bez rezygnacji z jakości rozwiązań CRM.
Tagi: microsoft, serwer,

Jak działa

System Microsoft Dynamics CRM 4.0 w wersji hostowanej adresowany jest do wszystkich dynamicznie rozwijających się firm, dla których relacje z klientami mają duże znaczenie. Umożliwia tworzenie i zachowanie przejrzystego obrazu relacji z klientem na wszystkich etapach, począwszy od momentu nawiązania relacji, przez sprzedaż, aż po późniejszą opiekę posprzedażną i pomoc. Organizacje, które przy ograniczonych zasobach ludzkich odczuwają potrzebę automatyzacji powtarzalnych czynności i koordynowanie rutynowych działań mogą bez konieczności zakupu systemu korzystać z Microsoft Dynamics CRM 4.0 jak z usługi.

„CRM to doskonałe narzędzie, umożliwiające prawdziwą troskę o klienta, czasami śmiejemy się, że na poziomie specjalnej troski. Z systemem CRM firma zna numer kołnierzyka swojego klienta, pamięta używany rodzaj oleju w samochodzie o terminie jego wymiany nie wspominając. Rozszerzenie naszej oferty również o firmy nie przygotowane do większej inwestycji finansowej lub chcące ten system wypróbować to logiczny krok w promowaniu marketingu partnerskiego” – komentuje Mariusz Wołodźko, szef działu Dynamics w polskim oddziale Microsoft.

Dla małej i średniej firmy

Oferta hostowanego CRM jest skierowana w szczególności do firm takich jak na przykład warsztaty samochodowe, agencje reklamowe, biura podróży, agencji ubezpieczeniowi, dilerzy samochodowi.  ”Nasz Pensjonat nie jest obiektem dużym, jednak mamy sporą liczbę klientów, w tym często osób publicznych. Obecnie nie używamy systemu podobnego do CRM, ale z pewnością profesjonalny System Microsoft CRM 4.0 w wersji hostowanej byłby bardzo przydatny i efektywny. Nasza firma, jak i każda inna, skrupulatnie liczy koszty, dlatego oferta wersji hostowanej jest z naszego punktu widzenia bardzo interesująca”. – powiedział Grzegorz Pielichowski, dyrektor zarządzający Pensjonatem „Porąbka” w Świnoujściu.

Dostęp do danych zgromadzonych w systemie CRM realizowany jest przez przeglądarkę internetową. Dzięki zaawansowanym mechanizmom bezpieczeństwa, informacje są w pełni chronione przed dostępem osób trzecich. W modelu hostowanym system Microsoft Dynamics CRM 4.0 firma może w dowolnym momencie zwiększać lub zmniejszać liczbę licencji, z których korzysta. Wprowadzenie nowego pracownika do pracy z systemem CRM przebiega niezwykle sprawnie ze względu na duże podobieństwo do aplikacji Microsoft Outlook i naturalnie obsługiwany znajomy interfejs.

O modelu hostowanym

Elastyczne scenariusze hostingu z obsługą instalacji u wielu dzierżawców są jednym z wielu udogodnień systemu Microsoft Dynamics CRM 4.0. W przeszłości dla każdego klienta wymagana była osobna instalacja serwera CRM. W przypadku tego systemu, organizacje mogą używać wielu niezależnych konfiguracji oprogramowania Microsoft Dynamics CRM działających na jednym serwerze. Nie tylko ułatwia to zarządzanie tymi klientami, ale pozwala również na efektywniejsze wykorzystanie sprzętu serwerowego i optymalizację całkowitych kosztów działania.

System Microsoft Dynamics CRM w wersji hostowanej posiada dokładnie te same możliwości, co system instalowany w siedzibie klienta. Może wspierać różne firmy, a w przypadku zmiany potrzeb lub rozwoju danej firmy, umożliwia przeniesienie systemu z wersji hostowanej do zainstalowanej w siedzibie firmy bez utraty danych. Łączy w sobie również zestaw funkcji identyczny jak w przypadku wersji Microsoft Dynamics CRM Enterprise z możliwością dostarczenia rozwiązania gotowego do użytku w atrakcyjnej cenie.

System CRM utrzymywany przez partnera (hostowany)

Funkcje

Sprzedaż, Obsługa serwisowa, Marketing, Przepływ pracy (workflow)

Opcje dostosowywania

Możliwe

Szablony przemysłowe

Możliwe

Wsparcie dla użytkowników końcowych

Uwzględnione w pakiecie

Szkolenia

Uwzględnione w pakiecie

Umowa SLA

Możliwa, zależnie od partnera

Bezpieczny system praw dostępu

Windows Active Directory

O systemie Microsoft Dynamics CRM 4.0

13 marca 2008 r. w odbyła się premiera  polskiej wersji systemu Microsoft Dynamics CRM 4.0, która na początku roku miała swoje miejsce na rynkach anglojęzycznych. W trakcie premierowego spotkania zalety użytkowania systemu Microsoft Dynamics CRM 4.0 zaprezentowali także klienci Microsoft, m.in. firmy: Infor.pl S.A., Teleinvention Sp. z o.o., Vistula & Wólczanka System Microsoft Dynamics CRM 4.0. jest w pełni zintegrowanym systemem do zarządzania relacjami z klientami. Umożliwia on łatwe tworzenie i zachowanie przejrzystego obrazu relacji z klientami od momentu nawiązania kontaktu poprzez sprzedaż po późniejszą opiekę i pomoc.

Jego dodatkową zaletą jest ścisła integracja z rozwiązaniami firmy Microsoft, znanymi już i używanymi przez klientów, takimi jak pakiet Microsoft Office, program Microsoft Outlook czy serwer Microsoft Exchange. Dzięki temu obsługa systemu CRM jest bardzo prosta dla pracowników firmy.

Zupełnie nowymi funkcjonalnościami w systemie CRM firmy Microsoft są: wielowalutowość, wielojęzyczność oraz wielofirmowość.

Wielowalutowość pozwala realizować każdą transakcję w systemie w dowolnie wybranej walucie, a dane można prezentować w walutach stosowanych np. w rozliczeniach danej organizacji.

Wielojęzyczność to funkcjonalność zapewniająca firmom z międzynarodowym zespołem możliwość pracy w wielu językach jednocześnie.

Wielofirmowość oznacza możliwość korzystania z jednej instalacji systemu przez wiele firm w ramach np. grupy czy holdingu, przy czym każdy z podmiotów widzi jedynie swoje dane.

Dzięki „wielofirmowości”, firmy działające w wielu różnych segmentach rynku mogą korzystać z jednej licencji programu, ale na osobnych bazach. Oznacza to, że poszczególne działy korzystają z tej funkcjonalności systemu CRM tak, jakby pracowały na kilku osobnych systemach CRM. Pozwala to na uzyskanie oszczędności w zakresie administracji infrastruktury informatycznej.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej