Strona główna / Maszyneria / Fritzfon C4 AVM – więcej niż telefon
poniedziałek 27 lipiec 2015 | Robert Kamiński
Fritzfon C4 AVM – więcej niż telefon
Tradycyjne telefony mają wciąż dużo do zaoferowania. Poznaj telefon bezprzewodowy Fritzfon C4 AVM który łączy zalety swoich poprzedników - Fritzfon C3 i MT-F i oferuje funkcje inteligentnego domu.

To prawda, że ​​tradycyjne telefony z łatwością mogą współpracować z routerem FRITZ! Box, ale w rzeczywistości transmisja cyfrowa konwertowana jest na sygnały analogowe. Zupełnie inaczej jest w przypadku telefonu bezprzewodowego Fritzfon C4 który jest w stanie przetwarzać dane cyfrowe bezpośrednio, umożliwiając prawdziwą "Voice over IP".Zastosowanie czystych sygnałów cyfrowych prowadzi do znacznie lepszej jakości dźwięku podczas rozmowy.

Poprzedni model C3 miał ekran o niskiej rozdzielczości i nie był wyposażony – co często było krytykowane - w gniazdo słuchawkowe. Wszystko to jest już historią - C4 jest smukły i posiada kolorowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości i przekątnej 5,6 cm - o rozdzielczości 240 x 320 pikseli. Podobnie jak wszystkie telefony Fritz jest przeznaczony przede wszystkim do współpracy z urządzeniami Fritz! (DECT).

Fritzfon C4 AVM za pośrednictwem stacji bazowej zintegrowanej z routerem Fritz! obsługuje połączenia analogowe, ISDN lub IP, ale także HD Voice (CAT-iq). Za pomocą telefonu bezprzewodowego Fritzfon można również odbierać e-maile, czytać wiadomości RSS, słuchać radia internetowego, czy podcastów. Oczywiście nie zabrakło również możliwości wykonywania połączeń na numery wewnętrzne. Nowością jest wykorzystanie inteligentnych funkcji domowych, takich jak włączanie i wyłączanie gniazd przełączników z serii FritzDECT.

Centralnie zarządzana książka telefoniczna może pomieścić do 300 wpisów, zaś możliwość podłączenia do routera pamięci USB daje praktycznie nieograniczoną pojemność automatycznej sekretarki. 

 Akumulator litowo-jonowy umożliwia prowadzenie rozmów przez około 12 godzin. Oszczędzanie energii wspiera czujnik światła na wyświetlaczu, który dostosowuje jasność wyświetlacza.

Elegancja i prostota

Aparat może się podobać – wykonany w modnym białym kolorze prezentuje się znakomicie. Kolorowy wyświetlacz jest bardzo czytelny. Ekran podświetlany jest na biało i uaktywnia się w momencie podniesienia słuchawki. Oczywiście podświetlenie działa również gdy telefon znajduje się w stacji bazowej

Na klawiaturze znajdują się najbardziej potrzebne przyciski nawigacyjne umożliwiające szybki dostęp do najważniejszych funkcji, odbioru lub odrzucania połączeń i klawiatura numeryczna. Przyciski w telefonie pracują bardzo dobrze i mają wyraźny skok. Cała konstrukcja jest bardzo przemyślana, aparat dobrze leży w dłoni i jest świetnie wyważony. 

Wiele ustawień można dokonać z poziomu menu samej słuchawki, ale jak to bywa w przypadku większości urządzeń AVM, bardziej zaawansowane czynności konfiguracyjne wykonuje się poprzez menu Fritz!Box.

Z poziomu routera FRITZ!Box możemy skonfigurować książkę telefoniczną, zsynchronizować z kontem Google, ustawić dzwonki, blokadę połączeń, połączenia oczekujące, telefonię HD, wyświetlanie numeru czy tapetę w naszej słuchawce. Z poziomu aparatu można dodatkowo skonfigurować „elektroniczną nianię”, która może się przydatna w trakcie nieobecności domowników. Wystarczy skonfigurować numer telefonu i czułość mikrofonu. Jeśli w zasięgu telefonu pojawią się dźwięki będziemy powiadomieni o tym telefonicznie. Słuchawka automatycznie wykona do połączenie telefoniczne, pod wcześniej zdefiniowany numer telefonu. Podczas tego połączenia będzie możliwość słuchania tego, co dzieje się w pomieszczeniu.

Podsumowanie

FRITZ!FON C4 jest urządzeniem, które sprawdzi się zarówno w domu jaki małej firmie. Zapewnia nie tylko obsługę telefonii, ale również dobrze sprawdza się jako element inteligentnego domu.

Więcej niż telefon 
Kolorowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, podświetlany klawiatura i słuchawki stereo jack zapewnia maksymalny komfort rozmów telefonicznych czy słuchania muzyki. Dodatkowe funkcje obejmują streaming radia internetowego, podcastów i kanałów RSS, a także odbioru poczty elektronicznej.

Pilot zdalnego sterowania dla muzyki i inteligentnych urządzeń domowych 
Zintegrowany odtwarzacz multimedialny pozwala na łatwe odtwarzanie muzyki zapisanej w pamięci routera FRITZ! Box lub na innych serwerach multimedialnych obecnych w sieci lokalnej, które obsługują protokół UPnP. Zastosowano również funkcje inteligentnego domu, dzięki czemu aparat może być używany do przełączania inteligentnych wtyczek AVM.

Bezpieczne połączenia
Jak we wszystkich telefonach AVM DECT, połączenie jest szyfrowane domyślnie. Korzystając z trybu Tryb ECO DECT, podczas czuwania można wyłączyć całkowicie transmisję radiową DECT stacji bazowej i słuchawki.

Najważniejsze cechy FRITZ!FON C4:

 • Telefonia w jakości HD
 • System głośnomówiący z pełną, jednoczesną transmisją dwukierunkową (full-duplex) i odsłuch w jakości HD
 • Wysokiej rozdzielczości, kolorowy ekran, podświetlana klawiatura, stereofoniczne gniazdo słuchawkowe jack
 • Czujnik ruchu i jasności otoczenia
 • Szyfrowana transmisja połączeń telefonicznych w standardzie, w celu zwiększenia bezpieczeństwa
 • Obsługa kanałów RSS, radia internetowego i podcastów
 • Obsługa przychodzącej poczty elektronicznej i redagowanie odpowiedzi
 • Sterowanie urządzeniami sieciowymi zgodnymi ze standardem UPnP (DLNA) i Smart Home
 • Książka telefoniczna mieszcząca 300 wpisów, kontaktów internetowych oraz automatyczne sekretarki
 • Połączenia oczekujące, przekierowanie rozmów, zawieszenie, routing połączeń, przekazywanie i konferencje trójstronne
 • Czas rozmowy do 12 godzin, (6 dni w trybie czuwania)
 • Listy połączeń, alarm, elektroniczna niania, funkcja „nie przeszkadzać”
 • Tryb Eco DECT: automatyczne wyłączanie interfejsu radiowego w trybie czuwania
 • Aktualizacja oprogramowania z nowymi funkcjami za naciśnięciem jednego przycisku

 

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej