Strona główna / Mobilna firma / HP Spectre: najcieńszy laptop świata plus…
wtorek 28 czerwiec 2016 | Robert Kamiński
HP Spectre: najcieńszy laptop świata plus…
Nasze oczekiwania wobec laptopów zmieniły się w 2008 roku, kiedy Steve Jobs stojąc na scenie wsunął MacBooka Air w kopertę. Okazuje się jednak że ludzie oczekują równowagi formy i funkcjonalności. Apple osiągnął tę równowagę z przeprojektowanym w 2010 MacBook Air. A teraz HP robi to samo dla świata Windows.

Producenci PC od lat - z umiarkowanym powodzeniem - starali się powtórzyć sukces MacBook’a Air. Jednak żaden z ultrabooków czy hybryd nie zdobył takiej popularności jak laptop Apple'a. HP zdecydował się na inną strategię, aby konkurować z MacBookiem Air - postawił na solidne wykończenie i podzespoły, bez zbędnych ozdobników.

Nowy HP Spectre to nie tylko najcieńszy laptop na świecie - to także jeden z najładniejszych laptopów, jakie kiedykolwiek stworzono. A co niezwykle istotne komputer z systemem Windows 10 nie stracił na wydajności - w przeciwieństwie do większości supercienkich komputerów PC dostępnych na rynku, jego wymiary nie zostały osiągnięte kosztem mocy lub funkcjonalności.

Śmiałe zestawienie

Korpus najnowszego laptopa wykonany został z aluminium obrabianego metodą CNC, zaś dolna część obudowy z włókien węglowych, pozwalająca jednocześnie na zachowanie smukłości, lekkości i trwałości przy wadze zaledwie 1,1kg.

Uroku dodają miedziane akcenty obudowy o wysokim połysku, oraz nowatorski, ukryty zawias, tworzący złudzenie bezzawiasowej obudowy. Efektem końcowym jest wyświetlacz, który otwiera się  jednym płynnym ruchem. 

Krawędziowy ekran Full HD IPS pokryty został taflą szkła Corning® Gorilla® zaś innowacyjna, hybrydowa konstrukcja baterii, składająca się z dwóch, cieńszych akumulatorów, oferuje tę samą moc, co pojedyncza bateria oraz do 9,5 godzin pracy.

hp spectre

Na uwagę zasługuje wyspowa klawiatura z dobrym rozmieszczeniem i skokiem klawiszy.

Producent zadbał o wydajność stawiając na procesory szóstej generacji Intel® Core™ i5 lub i7, szybką pamięć masowa PCIe SSD o pojemności do 512GB oraz do 8GB pamięci operacyjnej. System chłodzenia hiperbarycznego firmy Intel utrzymuje niską temperaturę urządzenia, pomimo obecności mocnych procesorów i niewielkich wymiarów obudowy.

Za nagłośnienie odpowiadają głośniki stereo od Bang & Olufsen z technologią HP Audio Boost. Trzy w pełni funkcjonalne gniazda USB Type-CTM, z których dwa obsługują również standard ThunderboltTM, oferując dostęp do szybkich i wielofunkcyjnych interfejsów wejścia i wyjścia. 

Całość zapewnia wydajność na równi z 13-calowym MacBooka Air i znacznie więcej mocy niż 12-calowy MacBook, który wykorzystuje mizerny procesor Intel Core M.

W przeciwieństwie do Apple, HP okazał się wystarczająco inteligentny, aby wiedzieć, że ludzie chcą czegoś więcej niż tylko jednego portu USB-C. Spectre ma trzy porty USB-C - wszystkie zdolne do ładowania laptopa, a dwa z nich oferują nawet wsparcie dla Thunderbolt. Wszystkie trzy porty USB-C oferują również wyjście video dla monitorów 4K (ale tylko do dwóch jednocześnie).

Co nam się podoba

Piękny projekt, • Ultra-cienki • 3 porty USB-C (2 z nich to Thunderbolt 3) •Jasny, ostry wyświetlacz • wydajności laptopa

A czego brakuje…

• Dobra żywotność baterii, ale nie najlepsza w swojej klasie • Niestety zabrakło czytnika kart SD.

Podsumowanie

HP Spectre jest jak do tej pory najlepszym konkurentem MacBooka Air!

 

Podobne artykuły
Komentarze
comments powered by Disqus
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej