Strona główna / Praca zdalna / HP Spectre: najcieńszy laptop świata plus…
wtorek 28 czerwiec 2016 | Robert Kamiński
HP Spectre: najcieńszy laptop świata plus…
Nasze oczekiwania wobec laptopów zmieniły się w 2008 roku, kiedy Steve Jobs stojąc na scenie wsunął MacBooka Air w kopertę. Okazuje się jednak że ludzie oczekują równowagi formy i funkcjonalności. Apple osiągnął tę równowagę z przeprojektowanym w 2010 MacBook Air. A teraz HP robi to samo dla świata Windows.

Producenci PC od lat - z umiarkowanym powodzeniem - starali się powtórzyć sukces MacBook’a Air. Jednak żaden z ultrabooków czy hybryd nie zdobył takiej popularności jak laptop Apple'a. HP zdecydował się na inną strategię, aby konkurować z MacBookiem Air - postawił na solidne wykończenie i podzespoły, bez zbędnych ozdobników.

Nowy HP Spectre to nie tylko najcieńszy laptop na świecie - to także jeden z najładniejszych laptopów, jakie kiedykolwiek stworzono. A co niezwykle istotne komputer z systemem Windows 10 nie stracił na wydajności - w przeciwieństwie do większości supercienkich komputerów PC dostępnych na rynku, jego wymiary nie zostały osiągnięte kosztem mocy lub funkcjonalności.

Śmiałe zestawienie

Korpus najnowszego laptopa wykonany został z aluminium obrabianego metodą CNC, zaś dolna część obudowy z włókien węglowych, pozwalająca jednocześnie na zachowanie smukłości, lekkości i trwałości przy wadze zaledwie 1,1kg.

Uroku dodają miedziane akcenty obudowy o wysokim połysku, oraz nowatorski, ukryty zawias, tworzący złudzenie bezzawiasowej obudowy. Efektem końcowym jest wyświetlacz, który otwiera się  jednym płynnym ruchem. 

Krawędziowy ekran Full HD IPS pokryty został taflą szkła Corning® Gorilla® zaś innowacyjna, hybrydowa konstrukcja baterii, składająca się z dwóch, cieńszych akumulatorów, oferuje tę samą moc, co pojedyncza bateria oraz do 9,5 godzin pracy.

hp spectre

Na uwagę zasługuje wyspowa klawiatura z dobrym rozmieszczeniem i skokiem klawiszy.

Producent zadbał o wydajność stawiając na procesory szóstej generacji Intel® Core™ i5 lub i7, szybką pamięć masowa PCIe SSD o pojemności do 512GB oraz do 8GB pamięci operacyjnej. System chłodzenia hiperbarycznego firmy Intel utrzymuje niską temperaturę urządzenia, pomimo obecności mocnych procesorów i niewielkich wymiarów obudowy.

Za nagłośnienie odpowiadają głośniki stereo od Bang & Olufsen z technologią HP Audio Boost. Trzy w pełni funkcjonalne gniazda USB Type-CTM, z których dwa obsługują również standard ThunderboltTM, oferując dostęp do szybkich i wielofunkcyjnych interfejsów wejścia i wyjścia. 

Całość zapewnia wydajność na równi z 13-calowym MacBooka Air i znacznie więcej mocy niż 12-calowy MacBook, który wykorzystuje mizerny procesor Intel Core M.

W przeciwieństwie do Apple, HP okazał się wystarczająco inteligentny, aby wiedzieć, że ludzie chcą czegoś więcej niż tylko jednego portu USB-C. Spectre ma trzy porty USB-C - wszystkie zdolne do ładowania laptopa, a dwa z nich oferują nawet wsparcie dla Thunderbolt. Wszystkie trzy porty USB-C oferują również wyjście video dla monitorów 4K (ale tylko do dwóch jednocześnie).

Co nam się podoba

Piękny projekt, • Ultra-cienki • 3 porty USB-C (2 z nich to Thunderbolt 3) •Jasny, ostry wyświetlacz • wydajności laptopa

A czego brakuje…

• Dobra żywotność baterii, ale nie najlepsza w swojej klasie • Niestety zabrakło czytnika kart SD.

Podsumowanie

HP Spectre jest jak do tej pory najlepszym konkurentem MacBooka Air!

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej