Strona główna / Praca zdalna / Efektywna praca zdalna. Przydatne narzędzia, pomocne wskazówki
wtorek 04 kwiecień 2017 | Redakcja
Efektywna praca zdalna. Przydatne narzędzia, pomocne wskazówki
Zalety pracy zdalnej dostrzegają zarówno pracownicy, jak i pracodawcy. Dla pierwszych to komfort i niemalże nieograniczone możliwości wyboru „centrum dowodzenia”, dla drugich – wpasowanie się w nowoczesny model biznesowy, który staje się u nas coraz popularniejszy.

Aby działać niezawodnie, warto skorzystać z narzędzi, które wspierają realizację projektów i podnoszą wydajność pracy. Z punktu widzenia osoby zatrudnionej zdalnie, taki model zapewnia większą niezależność i elastyczność działania, ale wiąże się też z wieloma wyzwaniami – pracownik musi mieć dużo samozaparcia, dyscypliny i powinien wyróżniać się doskonałą organizacją pracy. Rzeczywistość wygląda jednak różnie. Mimo swobody i teoretycznego braku rozpraszaczy, wielu zdalnych pracowników narzeka na trudności w porządkowaniu zadań i problemy z komunikacją. Z punktu widzenia pracodawcy zdalny pracownik to również wyzwanie – firma musi mu zapewnić odpowiednie narzędzia, które poza funkcjonalnością, zadbają także o bezpieczeństwo danych.

- W potrzeby jednej i drugiej grupy doskonale wpisuje się Office 365. Narzędzie zwiększa mobilność firmy, sprawdzając się zarówno u osób pracujących zdalnie, jak i tych, na których specyfika pracy wymusza częste wyjazdy. To także bardzo wygodne i efektywne rozwiązanie w sezonach chorobowych, w których pracownicy nie czują się na tyle dobrze, by przyjść do pracy, ale jednocześnie chcą robić coś poza leżeniem w łóżku. Praca z każdego miejsca powoli staje się u nas standardem, wspierając rozwój każdej ze stron - podkreślają specjaliści z firmy Senetic, którzy na co dzień zajmują się doradztwem, wdrażaniem i wsparciem klientów w obszarze Office 365.

Wolność

Office 365 zapewnia niemalże nieograniczone możliwości. Redefiniuje pojęcie „miejsca pracy”, zrywając z tradycyjnym modelem codziennego przesiadywania w biurowcu od 8 do 16. Zdecentralizowane usługi oparte na chmurze pozwalają na wydajne działanie z każdego miejsca, bez względu na to czy to przytulny kąt w domu, kawiarnia na rogu czy egzotyczna wyspa na końcu świata. Ich zakres zależy od wybranego w ramach Office 365 planu. Dzięki rozwiązaniu użytkownik może pracować nie tylko kiedy i gdzie chce, mając wszystkie narzędzia zawsze pod ręką, ale także na dowolnym urządzeniu, wpisując się w popularny model BYOD (bring your own device). - Usługa obejmuje pełne aplikacje pakietu Office – Word, Excel, Outlook, OneNote, PowerPoint, Publisher i Access, które są też dostępne w trybie online. Z funkcjonalności Office 365 można korzystać na 5 komputerach PC lub Mac, 5 tabletach i 5 smartfonach. Oznacza to nieograniczony dostęp do narzędzi pracy i swobodę działania – tłumaczą eksperci Senetic.

Współpraca

Office 365 skraca dystans i łamie bariery komunikacyjne. Dzięki usłudze można wspólnie tworzyć dokumenty, prowadząc w tym samym czasie wideokonferencję i udostępniając pulpit. Synchronizacja danych, stały dostęp do poczty biznesowej Exchange Online i komunikatora Skype for Business sprawia, że pracownicy są zawsze na bieżąco, będąc w ciągłym kontakcie z zespołem, niezależnie od tego czy podczas pracy popijają brazylijską kawę, pracując z Sao Paulo czy cejlońską herbatę, pisząc z Kolombo. Są mobilni – mają do wykorzystania 1TB przestrzeni dyskowej OneDrive, co pozwala na przechowywanie zasobów online z możliwością przydzielania dostępu osobom z firmy lub z zewnątrz. Jak zaznaczają specjaliści z firmy Senetic, dużą elastyczność i sprawną organizację pracy oferuje też SharePoint Online, dzięki któremu pracownicy mają dostęp do bibliotek dokumentów, wniosków urlopowych, tablic dyskusyjnych, osi czasu z zadaniami czy forum.

Bezpieczeństwo

Poza wygodą Office 365 to także gwarancja bezpieczeństwa i pewność, że firmowe dane nigdy nie trafią w niepowołane ręce. Wszystkie dokumenty są w pełni chronione, z zachowaniem najwyższej troski o kluczowe informacje biznesowe. Microsoft skutecznie redukuje obawy związane z mobilnością. Stawiając na chmurę, zwalnia firmę z konieczności czuwania nad odpowiednim zabezpieczeniem danych. Zapewnia też automatyczne aktualizowanie usług. Dostosowuje mechanizmy kontroli do standardów i specyfiki danej organizacji. W każdej chwili można zdalnie przejąć kontrolę nad urządzeniami, co sprawdza się zwłaszcza w przypadku kradzieży lub zgubienia sprzętu.

Ty i Office 365

Office 365 zrywa z przywiązaniem do urządzenia i miejsca pracy, otwierając przed pracownikami nowe możliwości. Dba o bezpieczeństwo i synchronizację danych, zapewniając szeroki wybór narzędzi wspierających codzienne działania. Jeśli chcesz przekonać się, jak rozwiązanie sprawdzi się u Ciebie, skontaktuj się ze specjalistami z Senetic, którzy nie tylko doskonale znają się na Office 365, przeprowadzając u klientów wdrożenia, migracje i szkolenia, ale przede wszystkim sami od lat go stosują, skutecznie rozwijając współpracę z wieloma oddziałami w Europie. Firma posiada spółki w 11 krajach i dzięki usłudze Microsoft pracownicy są ze sobą w stałym kontakcie, prowadząc wideokonferencje, prezentacje, wspólnie edytując dokumenty i udostępniając materiały. Więcej powodów, dla których warto rozważyć wykorzystanie Office 365 we własnym środowisku znajdziecie na https://office365.senetic.pl/.  

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej