Strona główna / Praca zdalna / Corel rozgościł się w chmurze
wtorek 09 marzec 2021 | Robert Kamiński
Corel rozgościł się w chmurze
Niemal dokładnie rok temu CorelDRAW pojawił się w wersji wspierającej współpracę zdalną – dziś trafiła na rynek edycja, które te możliwości jeszcze bardziej poszerza. Zmiany są wręcz rewolucyjne.

Pandemia, która pojawiła się na początku minionego roku wymusiła pracę zdalną, która okazuje się efektywna pod warunkiem zastosowania odpowiednich narzędzi. Jak pokazują badania, właściwe rozwiązania wspierające współpracę w trakcie realizacji projektów zwiększają wydajność o 15%.

Dlatego niezwykle istotne jest zastosowanie oprogramowania wspierającego nowy model pracy, tym bardziej, że 85% pracowników jest zainteresowanych wariantem hybrydowym, w którym 2-3 dni tygodniowo będzie to praca zdalna. Zatem obecnie wdrażane rozwiązania znajdą zastosowanie również po pandemii.

Współpraca na odległość

O ile ubiegłoroczna edycja CorelDRAW trochę przez przypadek stała się odpowiedzią na potrzeby zdalnych pracowników w czasach pandemii, o tyle najnowsza wersja konsekwentnie rozwija możliwości współpracy na odległość.

Najnowsze wydanie CorelDRAW to jedno wspólne środowisko, a dzięki integracji z MS Teams nie trzeba już wysyłać plików pdf do recenzji – udostępniając wyniki swojej pracy online. Co niezwykle istotne współpracownicy nie muszą dysponować oprogramowaniem CorelDraw, gdyż prezentacja z możliwością nanoszenia komentarzy może być realizowana przy pomocy przeglądarki.

Współpraca nowej generacji oznacza więc, możliwość pozostania w stałym kontakcie z innymi użytkownikami, monitorowanie postępu realizacji projektów oraz wspólne prowadzenie prac z dowolnego miejsca w czasie rzeczywistym.

Licencja CorelDraw to zarówno oprogramowanie instalowane na komputerze jak i corel draw app – aplikacja możliwa do uruchomienia w przeglądarce, na dowolnym urządzeniu.

To, jak myślimy o miejscu pracy, stale się zmienia, dlatego aplikacja CorelDRAW.app™ została zoptymalizowana pod kątem obsługi dotykowej i jest dostępna również na iPada, dając grafikom możliwość realizowania twórczych projektów w dowolnym miejscu i z praktycznie dowolnego urządzenia.

„Sposób, w jaki pracujemy, zmienia się szybciej, niż jeszcze niedawno byliśmy w stanie sobie wyobrazić – pakiet CorelDRAW Graphics Suite 2021 wychodzi naprzeciw potrzebom projektantów. W czasach, gdy łączność z innymi jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej, nasze narzędzia umożliwiają zespołom dzielenie się inspiracjami i opiniami w czasie rzeczywistym, niezależnie od tego, czy pracownicy znajdują się w innym mieście, czy też są rozproszeni po całym świecie” – powiedział John Falsetto, Senior Director of Products, Graphics and Productivity. „Dzięki zmodyfikowaniu toku pracy użytkowników i wprowadzeniu istotnych ulepszeń w całym pakiecie pomagamy grafikom w szybszej realizacji projektów, od wstępnej koncepcji do końcowego rezultatu”.

Wysyp nowości

 • Pulpit: Pulpit w programie CorelDRAW® 2021 i aplikacji CorelDRAW.app pełni rolę centrum współpracy, w którym dostępne są pliki projektowe w chmurze, a jedno kliknięcie wystarczy, aby wyświetlić podgląd, zobaczyć liczbę komentarzy i członków zespołu oraz stan pracy. Użytkownicy mają możliwość bezpośredniego udostępniania projektów z poziomu programu CorelDRAW 2021 bez konieczności otwierania poszczególnych plików.
 • Komentarze publikowane na bieżąco: Recenzenci i osoby zatwierdzające mogą teraz dodawać komentarze i adnotacje do dokumentów w aplikacji CorelDRAW.app, a informacje o tym są natychmiast wyświetlane w pliku roboczym projektanta w programie CorelDRAW 2021 na platformie. Udostępnianie uwag i komentarzy w czasie rzeczywistym eliminuje przestoje i przyspiesza zatwierdzanie projektów.
 • Integracja z programem Microsoft Teams: Klienci korporacyjni mogą wyświetlać i edytować pliki projektów przy pomocy aplikacji CorelDRAW.app for Teams. Wystarczy zalogować się za pomocą firmowego konta użytkownika Microsoft 365, aby tworzyć nowe projekty oraz w czasie rzeczywistym przeglądać projekty wspólnie z członkami zespołu.

Elastyczna przestrzeń projektowa pozwala użytkownikom pracować wydajniej i zapewnia im większą kontrolę nad projektami i zasobami.

 

 • Widok wielostronicowy: Użytkownicy mogą wyświetlać i edytować wszystkie zasoby cyfrowe w projekcie oraz zarządzać nimi z poziomu jednego widoku. Są oni również w stanie przenosić i kopiować obiekty między stronami, porównywać projekty, zestawiając je obok siebie, i z łatwością zmieniać kolejność stron, układając je według dowolnego pomysłu.
 • Okno dokowane/inspektor strony: W nowym widoku matrycy miniatur w oknie dokowanym/inspektorze stron znajdują się wszystkie strony projektu, dzięki czemu można łatwo nimi zarządzać oraz je sortować. Użytkownicy zyskują możliwość poruszania się po projektach, dodawania ich, usuwania i zmiany ich nazwy oraz, za pomocą jednego kliknięcia, przełączać tryby wyświetlania, tak aby skupić się na jednej stronie lub skorzystać z nowego widoku wielostronicowego.
 • Eksport wielu zasobów: Elastyczne opcje eksportowania stron i obiektów pozwolą zaoszczędzić czas oraz umożliwią tworzenie własnej listy zasobów do wyeksportowania jednym kliknięciem. Projektanci mogą wyeksportować ten sam element projektu w różnych rozmiarach, rozdzielczościach i formatach plików – co jest idealnym rozwiązaniem w przypadku tworzenia w aplikacjach internetowych i na urządzeniach mobilnych – albo w prosty sposób wyeksportować kilka elementów z użyciem takich samych ustawień. Strony i obiekty można eksportować w różnych standardowych formatach, w tym jako pliki PDF.

Zaawansowane funkcje ilustratorskie pozwalają uzyskać niesamowite efekty w rekordowo krótkim czasie dzięki precyzyjnemu tworzeniu układów stron i innowacyjnym narzędziom upraszczającym skomplikowane procesy.

 

 • Rysowanie w perspektywie: Teraz rysowanie obiektów lub ilustrowanych scen w perspektywie przebiega szybciej i łatwiej niż kiedykolwiek. Użytkownik może wybrać jedno-, dwu- lub trzypunktową perspektywę, rysować lub dodawać istniejącą grupę obiektów na współdzielonej płaszczyźnie perspektywy oraz swobodnie przenosić i edytować obiekty.
 • Prowadnice i NOWA opcja przyciągania tylko do innych obiektów: Dzięki tej funkcji projektanci zyskali możliwość zarządzania niestandardowymi prowadnicami i mogą jednym kliknięciem przełączać widok ze skali rzeczywistej na wymiary strony. Opcja przyciągania tylko do innych obiektów pozwoli szybko i precyzyjnie przenosić i przekształcać elementy projektu dzięki możliwości włączania i wyłączania przyciągania.

 

Dzięki progresywnej edycji zdjęć w programie Corel PHOTO-PAINT™ 2021 możliwe jest szybsze i łatwiejsze tworzenie nieskazitelnych obrazków o jakości wykraczającej poza oczekiwania klienta.

 • Okno dokowane/inspektor dopasowań: Projektanci zyskali natychmiastowy dostęp do najważniejszych i najczęściej używanych filtrów, aby pracować w niedestrukcyjny sposób w czasie rzeczywistym i widząc kontekst oraz możliwość szybkiego wydzielania obiektów i obszarów na obrazkach przy użyciu nowego trybu dopasowania lokalnego. Dodatkowo mogą zapisywać ustawienia w celu ich późniejszego wykorzystania i dostosowywać ulubione filtry, aby móc od razu rozpocząć pracę.
 • ·         Zamiana kolorów: Dostępna w nowym oknie dokowanym / inspektorze dopasowań funkcja zamiany kolorów umożliwia precyzyjną i dopracowaną modyfikację barwy, nasycenia i jasności obrazka. Dzięki temu, ulepszonemu tokowi pracy z kolorami, projektanci mogą uzyskać bardziej naturalne rezultaty edycji zdjęć w czasie dużo krótszym niż dotychczas.
  • Obsługa formatu HEIF (High Efficiency Image File) w programach Corel PHOTO-PAINT i CorelDRAW 2021 pozwala na korzystanie ze zdjęć wykonanych przy pomocy smartfonów iPhone.

 

Program CorelDRAW to prawdziwie wieloplatformowe oprogramowanie dostępne z poziomu online lub na komputerach z systemem Windows i macOS i urządzeniach mobilnych.

 

 • Natywna obsługa układu Apple silicon: Pakiet CorelDRAW Graphics Suite 2021 na komputery z systemem macOS został opracowany pod kątem wykorzystania niezwykłej mocy i wydajności układu Apple M1. Ponadto, menu, okna i widoki, pola i etykiety, przyciski oraz inne elementy interfejsu użytkownika odzwierciedlają aktualny wygląd systemu macOS Big Sur.
 • Aplikacja CorelDRAW.app dostosowana do obsługi dotykowej: Dzięki nowemu interfejsowi dostosowanemu do ekranów dotykowych aplikacja CorelDRAW.app poszerza zakres możliwości korzystania z urządzeń mobilnych.
 • NOWOŚĆ! CorelDRAW.app na tablety iPad: Nowaaplikacja na iPady jeszcze bardziej ułatwia projektowanie poza biurem, a także umożliwia recenzowanie projektów i dodawanie adnotacji do udostępnionych plików projektu z dowolnego miejsca.
 • ULEPSZENIE! Wydajność wyświetlania w systemie Windows 10: Pakiet CorelDRAW Graphics Suite 2021 został zoptymalizowany pod kątem pełnego wykorzystania możliwości procesorów graficznych (GPU). Zapewnia nawet 14,6 razy płynniejsze panoramowanie i 4,4 razy płynniejsze powiększanie.

 

Linia produktów CorelDRAW 2021 oferuje rozwiązania do projektowania graficznego spełniające potrzeby projektantów.

Firma Corel wprowadza również nowe produkty CorelDRAW Essentials 2021 i CorelDRAW Standard 2021, które oferują kreatywnym konsumentom i małym firmom wydajne, niedrogie rozwiązania dostosowane do ich potrzeb. Więcej informacji, ceny oraz porównania produktów można znaleźć na stronie: www.coreldraw.com/family.

Dostępność i ceny pakietu CorelDRAW Graphics Suite 2021

Pakiet CorelDRAW Graphics Suite 2021, w wersjach na platformy Windows i macOS, jest dostępny języku polskim, angielskim, brazylijskim portugalskim, chińskim uproszczonym, chińskim tradycyjnym, czeskim, francuskim, hiszpańskim, holenderskim, japońskim, niemieckim, rosyjskim, tureckim oraz włoskim. W ramach rozszerzenia wsparcia językowego najnowsza wersja oprogramowania jest również dostępna w języku szwedzkim. Cena subskrypcji wynosi 1 600 PLN za rok. Dostępne są licencje stałe w sugerowanej cenie detalicznej 3 199 PLN. Ceny zawierają podatek VAT.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej