Strona główna / Mobilna firma / Panasonic Toughbook dla biznesu
piątek 24 październik 2008 | Cezary Tchorek-Helm
Panasonic Toughbook dla biznesu
Nowa seria Toughbooków oferuje wiele możliwości bezprzewodowej komunikacji oraz wysoką wydajność procesora Intel Centrino z vPro. Efektywność zużycia energii, możliwości karty graficznej jak również mobilność nowych Toughbooków z serii Executive są optymalnie dostosowane do potrzeb zawodowej codzienności.

Model CF- F8 waży zaledwie 1660 gramów co czyni go najlżejszym na rynku notebookiem z 14,1-calowym ekranem panoramicznym. Dodatkowo Toughbook CF-F8 dzięki innowacyjnemu i praktycznemu uchwytowi do przenoszenia oraz eleganckiej, czarno-srebrnej kolorystyce obudowy staje się eleganckim narzędziem pracy zapewniając jednocześnie optymalizację funkcji mobilnych (Mobile Business Excellence).

Lekki i wytrzymały

Nowe Toughbooki CF-F8, CF-W8 i CF-T8 należą do najlżejszych w swojej klasie. Model CF-F8 waży zaledwie 1 660 gramów, CF-W8 – 1280 gramów, zaś model CF-T8 – 1385 gramów. Nowa seria charakteryzuje się nie tylko małą wagą ale także sprawdzoną, wytrzymałą konstrukcją obudowy, co pozwala wyeliminować jedną z najczęstszych przyczyn uszkodzeń notebooków, jakie zdarzają się w codziennej pracy. Twardy dysk wszystkich trzech modeli wytrzymuje bez uszkodzenia upadek z wysokości nawet 76 cm, również w trybie włączonym.

Wszystkie trzy modele nowej serii są optymalnie zabezpieczone przed zalaniem. Specjalny system kanalików odprowadza wylany na klawiaturę lub touchpad płyn na zewnątrz obudowy nie pozwalając mu dotrzeć do komponentów elektronicznych. Toughbooki serii 8 jako modele klasy Business Ruggedized są odporne na nacisk o sile nawet 100 kg. Cecha ta w szczególny sposób chroni przed uszkodzeniami monitor LCD i twardy dysk. Obudowa ze stopu magnezu, wzmocniona dodatkowo czterema poduszkami amortyzującymi wstrząsy chroni twardy dysk przed wibracjami i wstrząsami.

Do 8 godzin na baterii

Dzięki najnowszym rozwiązaniom Intel Centrino z vPro, procesorowi Intel Core 2 Duo z 2,26 GHz zegarem oraz 3GB pamięci RAM Toughbook CF-F8 zapewnia użytkownikom doskonałą moc obliczeniową oraz niskie zużycie energii. Model CF-F8 jest wyposażony w chipset Mobile Intel GS45 (ICH9M-Enhanced) Express wykorzystujący technologię Intel Active Management Technology w wersji 4.0. Pełną prezentację możliwości kart graficznych w CF-F8 zapewnia 14,1-calowy panoramiczny monitor WXGA TFT o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, a w modelach CF-W8 i CF-T8 12,1-calowe monitory XGA.

Nowe Toughbooki z serii Executive łączą wysoką wydajność procesora i grafiki z długim czasem pracy na baterii: model CF-F8 zapewnia do sześciu, a modele CF-W8 i CF-T8 do ośmiu godzin pracy na pojedynczym ładowaniu. Poprzez połączenie wyjątkowo długiego czasu pracy na pojedynczym ładowaniu i niewielkiej wagi model CF-F8 stał się najlżejszym i najbardziej wytrzymałym notebookiem z 14,1-calowym ekranem panoramicznym, jaki jest obecnie dostępny na rynku.

Intel Wi-Fi Link 5100

Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszej komunikacji bezprzewodowej nowe Toughbooki CF-F8, CF-W8 i CF-T8 umożliwiają nieograniczoną łączność. Oprócz modułu Bluetooth, wszystkie modele wyposażone są w najnowszą technologię Intel WiFi Link 5100, obsługującą powszechnie używane standardy WLAN (IEEE 802.11a/b/g/draft-n) oraz umożliwiającą bezprzewodową transmisję danych z szybkością sięgającą 300 Mb/s. Opcjonalnie notebooki mogą być wyposażone w moduł Gobi HSDPA 7.2M firmy Qualcomm.

Ergonomia na najwyższym poziomie

Seria Toughboook Executive to designerski laptopy o wyjątkowo płaskiej, ergonomicznej obudowie. Ich unikalną cechą jest okrągły Touchpad z funkcją przewijania stron. Gładząc krawędź dookoła touchpada można przewijać strony www lub w dokumentach bez konieczności używania myszki. Równocześnie spełniają wysokie wymagania w zakresie wyposażenia i wygody obsługi: modele CF-F8 i CF-W8 mają zintegrowany napęd DVD MultiDrive, otwierany od góry, co nie tylko jest wygodnym rozwiązaniem, ale również zajmuje mniej miejsca niż zwykły napęd DVD. Kilka portów USB oraz gniazdo kart PC i dodatkowe gniazdo kart SD umożliwiają w każdym z trzech notebooków łatwe podłączenie urządzeń peryferyjnych. Opcjonalnie notebooki mogą być uzupełnione o replikator portów, posiadający cztery porty USB i po jednym złączu VGA, LAN i gniazdkiem DC-In. N0we komputery Panasonic Toughbook będą dostępne w Polsce na początku 2009 roku.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej