Strona główna / Praca zdalna / Nokia N97 - oficjalna premiera
wtorek 02 grudzień 2008 | Robert Kamiński
Nokia N97 - oficjalna premiera
Zaprezentowany w trakcie konferencji w Barcelonie  nowy model Nokia N97 łączy w sobie duży dotykowy ekran o przekątnej 3.5” i pełną klawiaturę QWERTY.
Tagi: telefon, nokia,

Flagowe urządzenie Nokia Nseries wyróżnia zastosowanie najnowocześniejszych technologii, w tym wielorakich czujników, dużej pamięci i mocy obliczeniowych oraz szybkiej łączności.

 „Miejsce po komputerze stacjonarnym i laptopie zajmuje obecnie najbardziej uniwersalny komputer multimedialny Nokia N97, który jednocześnie mieści się w kieszeni” — powiedział Jonas Geust, wiceprezes firmy Nokia odpowiedzialny za urządzenia Nokia Nseries. „Wraz z zaprezentowanymi dzisiaj usługami Ovi mobilny komputer Nokia N97 stanowi odpowiedź na potrzeby współczesnego świata, umożliwiając nam stały kontakt z ludźmi oraz zapewniając ciągły dostęp do informacji. Nokia N97 z rodziny Nseries pomaga przekształcać Internet w prawdziwie osobisty Internet ”.

Serwisy społecznościowe oparte o lokalizację

Wraz z urządzeniem N97 Nokia wprowadza koncepcję serwisów społecznościowych opartych o lokalizacje (social location, so-lo). Przy użyciu wbudowanych modułu A-GPS oraz elektronicznego kompasu mobilny komputer Nokia N97 łatwo ustala swoje położenie. Dzięki tym funkcjom otwierają się nowe możliwości automatycznego udostępniania swojego bieżącego położenia wybranym osobom za pośrednictwem serwisów społecznościowych.

Wyświetlacz — Internet i rozrywka

Przestronny wyświetlacz Nokia N97 daje dostęp do najważniejszych osób, informacji i multimediów. Aby skontaktować się z przyjaciółmi oraz użytkownikami serwisów społecznościowych, wystarczy dotknąć ekranu głównego. Szeroki ekran 16:9 można w pełni dostosowywać do własnych potrzeb przy użyciu często aktualizowanych widget’ów oraz ulubionych witryn internetowych i serwisów społecznościowych. Zarówno pełna klawiatura QWERTY, jak i dotykowa metoda wprowadzania tekstu umożliwiają sprawne prowadzenie blogów, komunikowanie się poprzez usługi typu „chat” oraz  wysyłanie wiadomości SMS oraz e-mail.

Wszystkomająca

Nokia N97 pomieści do 48 GB danych, w tym 32 GB w pamięci wewnętrznej, którą można rozbudować przy użyciu karty microSD do 16GB. Zalet dopełniają funkcje muzyczne, pełna obsługa sklepu muzycznego - Nokia Music Store oraz czas ciągłego odtwarzania wynoszący aż 1,5 dnia. Nokia N97 ma ponadto aparat fotograficzny 5 Mpix z wysokiej jakości obiektywem marki Carl Zeiss, nagrywa wideo w formacie16:9 z jakością DVD oraz umożliwia natychmiastowe udostępnianie multimediów przez HSDPA i WLAN w takich serwisach, jak Share on Ovi.

Nokia N97 ma trafić do sprzedaży w pierwszej połowie roku 2009 w szacunkowej cenie detalicznej 550 euro bez podatków i dopłat.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej