Strona główna / Praca zdalna / Noworoczna premiera - Asus Eee PC 1002HA
poniedziałek 05 styczeń 2009 | Robert Kamiński
Noworoczna premiera - Asus Eee PC 1002HA
Pod względem tempa wprowadzenia kolejnych modeli netbooków Asus kompletnie deklasuje rywali. Nowy rok to kolejna premiera – tym razem na rynek trafił model Eee PC 1002HA.

Najnowsza propozycja wyraźnie wskazuje, że Asus stara się wyróżnić - na coraz bardziej zatłoczonym rynku - przede wszystkim starannym i wysmakowanym projektem. Matowe elementy aluminiowe wokół matrycy LCD i touchpada sprawiają, że model ten jest solidny pomimo swojej smukłej postury (wysokość 2,5 cm).

Eee PC™ 1002HA jest wyposażony w 10” calowy ekran podświetlany diodami LED (rozdzielczość 1024 x 600 pikseli). Klawiatura stanowi 92% rozmiaru standardowej klawiatury co zapewnia względny komfort pracy.

Asus Eee PC 1002HA

Co na pokładzie?

Cyfrowy, sferyczny mikrofon w połączeniu z wbudowaną kamerą internetową o rozdzielczości 1.3 megapiksela ułatwi wideo konferencje. Dodatkowo mamy do dyspozycji Bluetooth i kartę bezprzewodowej komunikacji 802.11n.

Eee PC™ 1002HA jest dostępny z dwoma systemami operacyjnymi (do wyboru) - bazującym na ikonach Linuxie i Windows XP. Touchpad typu multi-touch zapewnia intuicyjną interakcję między użytkownikiem, a multimediami za pomocą prostych ruchów palcem, by zarządzać zdjęciami i nawigować w systemie. Do dyspozycji mamy również czytnik pamięci MMC, SD, Memory Stick i MS-PRO. Dodatkowo klawisz szybkiej archiwizacji -  F9 gwarantujący łatwe i szybkie przywracanie systemu.

Czas pracy na bateriach
Eee PC™ 1002HA wyposażono w technologię Super Hybrid Engine (SHE), na którą składa się aplikacja Power4 Gear Hybrid i układ zarządzający przydziałem energii - Energy Processing Unit (EPU).
Power4 Gear Hybrid monitoruje i dostosowuje wydajność systemu zgodnie z preferencjami użytkownika i z aktualnym obciążeniem komputera. EPU odpowiada za wykrywanie zapotrzebowania energetycznego systemu i odpowiednią korekcję dostarczanej energii.  W połączeniu z polimerową baterią, która oferuje 4200mAh pojemności, Eee PC™ 1002HA może pracować na baterii do 5 godzin*.

Dodatkowe miejsce na przechowywanie danych
Eee PC™ 1002HA posiada dysk twardy 160GB co w połączeniu z 10GB przestrzeni dyskowej online (ASUS Eee Online Storage) zapewnia wystarczającą ilość miejsca do magazynowania danych. Użytkownik ma bezpośredni dostęp do swoich dokumentów i multimediów gdziekolwiek się znajdzie. Eee Storage sprawia, że możesz zabezpieczyć swoje dane hasłem i tym samym ochronić je przed intruzami. Co więcej, Eee Storage to dodatkowa przestrzeń do archiwizacji ważnych dokumentów, do których masz szybki dostęp przez Internet.

Specyfikacja

Eee PC™ 1002HA

Wyświetlacz

10” / 10.2” podświetlany diodami LED, 1024 x 600

Wymiary

264mm (W) x 181mm (B) x 27.6mm (H)

Waga

1.2kg (z baterią)

Bateria

4200mAh, do 4.15 godzin*

Procesor

Intel® Atom™ N270

Chipset

Intel® 945GSE / ICH7-M

Pamięć RAM

Windows XP: 1GB DDRII (Obsługa do 2GB)

Linux: 1GB DDRII (Obsługa do 2GB)

Dysk twardy

Do 160GB

Komunikacja

10/100Mbps, 802.11b/g/n

Bluetooth®

Kamera

Wbudowana kamera 1.3 megapiksela

Czytnik kart pamięci

Czytnik obsługujący karty MMC, SD, Memory Stick i MS-PRO

Klawiatura

Klawiatura 254mm, 92% wymiarów standardowej klawiatury

Dźwięk

Głośniki stereo High Definition

Cyfrowy, sferyczny mikrofon

*Zależy do konfiguracji systemu, czasu ładowania i sposobu użytkowania.

**Prędkość transferu danych zależy od dostawcy Internetu i konfiguracji sieci.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej