Strona główna / Praca zdalna / Mapy Europy testuj za darmo
wtorek 27 styczeń 2009 | Cezary Tchorek-Helm
Mapy Europy testuj za darmo
Kluczem do wartościowej nawigacji jest oprogramowanie. Nawigacyjny software można obecnie zainstalować i testować przez 30 dni za darmo na własnym urządzeniu mobilnym. Program dostępny z Internetu (linki poniżej) można zainstalować dla urządzeń obsługiwanych przez Symbian oraz Windows Mobile. Dostawcą jest NAVIGON.

NAVIGON rozpoczyna akcję bezpłatnych testów oprogramowania - MobileNavigator 7. Każdy użytkownik może przez 30 dni cieszyć się pełnowartościową nawigacją z mapami całej Europy w swoim urządzeniu mobilnym.

Wszyscy kierowcy, którzy chcą się szybko dostać z punktu A do punktu B, mogą teraz bezpłatnie przetestować możliwości oprogramowania nawigacyjnego MobileNavigator 7 firmy NAVIGON. Wystarczy wejść na stronę internetową NAVIGON i ściągnąć odpowiednią dla swojego urządzenia wersję - do wyboru jest oprogramowanie na platformę Symbian lub Windows Mobile.

Oprogramowanie można pobrać tutaj:

- dla platformy Symbian s60

http://navigon.vo.llnwd.net/o25/u/eu/website/production/mn7_symbian/Symbian_MN7_TnB_Europe_Seamless.exe


- dla platformy WindowsMobile

http://navigon.vo.llnwd.net/o25/u/eu/website/production/mn7_pda/NAVIGON_EU.exe

 

Test nie podnosi kosztów transmisji danych

Oprogramowanie z mapami całej Europy instaluje się bezpośrednio w pamięci urządzenia, dlatego podczas jego używania nie jesteśmy narażeni na opłaty związane z transmisją danych. Jedynie podczas uruchamia trybu testowego MobileNavigator 7 aplikacja za każdym razem kontaktuje się z serwerem NAVIGON i potwierdza pozostałą ilość bezpłatnego okresu testowego.

Transmisja danych odbywa się także wtedy, kiedy użytkownik chce sprawdzić aktualne informacje pogodowe, zarezerwować hotel lub dowiedzieć się, czy na trasie przejazdu nie ma korków*.

Do działania MobileNavigator 7 potrzebny jest wbudowany w urządzenie lub zewnętrzny odbiornik GPS. Dla wersji na platformę Windows Mobile wymagane jest 2 GB wolnej pamięci, dla Symbian S60 4GB.

"Chemy dać klientom możliwość zapoznania się z naszym oprogramowaniem zanim zdecydują o zakupie a okres ferii to doskonała okazja, żeby przetestować działanie nawigacji nie tylko w Polsce, ale i najpopularniejszych krajach zimowego wypoczynku. MobileNavigator 7 udostępniamy bowiem w pełnej funkcjonalności, z mapami całej Europy. Możemy więc planować urlop na Słowacji, Austrii Francji czy we Włoszech a dzięki nawigacji bezpiecznie i bez stresu dotrzeć na miejsce i wrócić do kraju" - mówi Dariusz Denkiewicz, Country Manager NAVIGON.

Wieczysta licencja na mapy

Po zakończonych testach użytkownik może w prosty sposób zakupić pełną aktywację MobileNavigator 7 -  z poziomu telefonu, podając numer karty kredytowej, przez stronę internetową NAVIGON lub kupując kartę-zdrapkę z kodem aktywacyjnym w jednym ze sklepów z elektroniką użytkową na terenie całego kraju. Co ważne, pełna aktywacja pozwala bezterminowo cieszyć się nawigacją w swoim urządzeniu mobilnym, nie ma tu, jak w przypadku innych producentów, limitów czasowych używania oprogramowania.

 

Oprogramowanie MobileNavigator 7

Nowe oprogramowanie nawigacyjne firmy NAVIGON - MobileNavigator 7, gwarantuje szybką nawigację w prawie każdym przenośnym urządzeniu. Szybkie obliczanie zaplanowanej trasy oraz takie funkcje jak Asystent Pasa Ruchu (Traffic Lane Assistant Pro), Rzeczywisty Wygląd Skrzyżowań (Reality View Pro), czy Asystent Prędkości (Speed Assistant) czynią podróż jeszcze bezpieczniejszą. Ponadto informacje o radarach pozwolą uniknąć zebrania nadmiernej liczby punktów karnych.

Listę kompatybilnych urządzeń można sprawdzić pod poniższymi adresami:


- wersja na platformę WindowsMobile:

http://www.navigon.com/site/int/en/products/navigation_software/windowsmobile_pda#compatibility


- wersja na platformę Symbian S60:

http://www.navigon.com/site/int/en/products/navigation_software/symbian#compatibility

"Nasze nowe oprogramowanie łączy dotychczas nieosiągalną precyzję w wyznaczaniu trasy z niespotykaną szybkością" -  mówi Jörn Watzke z działu Product Line Management w firmie NAVIGON.

Dodatkowo usługa TMC* uwzględnia aktualne informacje o korkach mających wpływ na wybraną przez kierowcę trasę podróży i szybko podpowiada alternatywną drogę. Dla tych, którzy szukają najbliższej apteki, muzeum lub dobrej restauracji, dostępne jest ponad dwa miliony celów specjalnych w 40 krajach Europy.

Nowe funkcje on-line

Po raz pierwszy w oprogramowaniu nawigacyjnym firmy NAVIGON dostępne są dodatkowe usługi online -   można teraz zarezerwować hotel nie wysiadając z samochodu lub dowiedzieć się jaka jest pogoda w niemal każdym zakątku Europy. NAVIGON udostępnia te funkcje bezpłatnie, natomiast korzystanie z nich może wiązać się z opłatami za transmisję danych, w zależności od rodzaju umowy z operatorem telefonii komórkowej.

Ceny, dostępność

Oprogramowanie MobileNavigator 7, zawierające mapy 40 krajów Europy, można kupić za równowartość 99 EUR za pośrednictwem sklepu internetowego na stronie NAVIGON. Na jednej płycie klienci otrzymają oprogramowanie dla urządzeń typu PDA oraz smartfonów (dla systemów Symbian i Windows Mobile) - dołączony kod aktywacyjny pozwoli używać wybraną przez użytkownika wersję.

Dodatkowo, za 349 PLN można dokupić 24-miesięczny abonament na aktualizację map (nowe mapy dostępne są co 3 miesiące) i pobierać je przy użyciu aplikacji NAVIGON Fresh.

W sprzedaży jest również dostępny pakiet zawierający oprogramowanie MobileNavigator 7 oraz 24-miesięczny abonament w cenie 499 PLN.

Więcej informacji na temat MobileNavigator 7, NAVIGON Fresh i FreshMaps, znaleźć można na stronie www.navigon.pl.

* dostępne w wybranych krajach

Podobne artykuły
  • Trójwymiarowa nawigacja

    Obraz panoramiczny, trójwymiarowy oraz obiekty warte uwagi - tak wygląda flagowy model ...
  • Nokia kontra radary

    Aby nie płacić mandatów za używanie telefonu w trakcie prowadzenia samochodu niezbędne ...
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej