Strona główna / Praca zdalna / 4x4 czyli notebook terenowy
środa 04 luty 2009 | Cezary Tchorek-Helm
4x4 czyli notebook terenowy
Wśród wielości typów, rozmiarów i różnych przeznaczeń notebooków istnieje kategoria urządzeń do pracy w warunkach ekstremalnych. Chcemy czy nie - notebook coraz częściej przemieszcza się wraz z firmami prowadzącymi biznes w terenie.

Panasonic wprowadza nową wersję Toughbooka CF-52 wyposażonego w ekran dotykowy. Toughbook CF-52 Touchscreen będzie doskonałym rozwiązaniem dla użytkowników biznesowych, którzy oczekują od notebooka optymalnej wydajności, większego od przeciętnej poziomu bezpieczeństwa danych oraz funkcji ekranu dotykowego.

Urządzenie terenowe

Toughbook CF-52 Touchscreen jest wyposażony w 13,3” ekran dotykowy o rozdzielczości XGA oraz zapewniający jasność na poziomie 1000 nitów. Tak wysoka jasność wyświetlacza w połączeniu z  powłoką przeciwodblaskową zapewnia bardzo wyraźny obraz nawet przy bezpośrednim oświetleniu słonecznym i przy różnych kątach patrzenia, co jest dużą zaletą w przypadku użytkowania komputera podczas pracy w terenie.

Nie pancerny ale wzmocniony

Modele CF-52, zaprojektowane z myślą o pracy w trudnych  warunkach, należą do kategorii notebooków semi-ruggedized, tj. o częściowo wzmocnionej konstrukcji. Oznacza to, że komputer jest odporny na wibracje,  wstrząsy a nawet upadki z wysokości do 76 cm bez ryzyka uszkodzenia i utraty danych przechowywanych na dysku. Pomimo tak odpornej konstrukcji, CF-52 waży tylko 3,6 kg, dzięki czemu nadaje się znakomicie dla każdego, kto potrzebuje lekkiego komputera przenośnego, ale nie chce ryzykować słabszej ochrony danych. Dodatkowo modele CF-52 mają wbudowany, wyjmowany uchwyt do przenoszenia.

 

Panasonic Toughbook CF-52 Touchscreen jest wyposażony w dysk twardy o pojemności 160 GB oraz wydajny procesor Intel Core 2 Duo P8400 2,26 GHz. Czas pracy na zasilaniu z akumulatora sięga 8 godz., co praktycznie zapewnia swobodę w ciągu całego dnia roboczego. Komputer jest wyposażony w wiele  funkcji i interfejsów przy czym twórcy modelu CF-52 zwrócili szczególną uwagę na różnorodne możliwości łączności mobilnej. Notebook obsługuje sieci WLAN i WWAN (HSPA), umożliwiając użytkownikowi przesyłanie danych w trakcie podróży. Klawiatura i touchpad są wodoodporne, a zatem przypadkowe rozlanie płynu nie stanowi zagrożenia dla komputera.

Ze względu na wymagania profesjonalnych użytkowników biznesowych oraz osoby często podróżujące, notebooki klasy semi-ruggedized są jedną z najszybciej rozwijających się kategorii sprzętu mobilnego na świecie. Wytrzymała konstrukcja tych urządzeń przenośnych nie tylko zapewnia bezpieczeństwo i komfort pracy, ale również znacznie redukuje całkowity koszt ich użytkowania.

Charakterystyka

 • Technologia Intel Centrino Duo zapewniająca wydajne działanie wymagających  aplikacji
 • Procesor Intel Core 2 Duo P8400, chipset Mobile Intel GM965 Express
 • 2 GB pamięci RAM
 • Ekran XGA o przekątnej 13,3 cala i  jasności 1000 nitów
 • 8 godzin pracy na akumulatorze bez konieczności ładowania
 • Dysk twardy 160 GB z dodatkową ochroną antywstrząsową
 • Cztery porty USB 2.0, FireWire (IEEE 1394a), gniazda do kart SD, Express i PC Card, a także obsługa Bluetooth 2.0 umożliwiająca podłączanie urządzeń peryferyjnych bez niewygodnych kabli
 • Procesor Intel Centrino Duo z obsługą standardu IEEE 802.11 a/b/g
 • Obsługa WWAN – za pomocą opcjonalnego zintegrowanego modułu HSDA umożliwiającego bezprzewodowe pobieranie danych z maksymalną przepustowością rzędu 7,2 Mb/s
 • Wbudowana składana rączka ułatwiająca bezpieczne przenoszenie
 • Waga z baterią 3,6 kg

Dostępność, cena

Panasonic Toughbook CF-52 Touchscreen będzie dostępny w Polsce od kwietnia 2009 w cenie netto ok. 10 500 zł.

Super przenośny z Atom'em

 


Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej