Strona główna / Praca zdalna / Dell wprowadza nowe mini  
piątek 06 luty 2009 | Cezary Tchorek-Helm
Dell wprowadza nowe mini  
Moda na małe i wydajne formaty notebooków rozszerza się.  Firma Dell zapowiedziała wejście na polski rynek z dwoma komputerami Inspiron. Oba należą do rodziny urządzeń ultra mobilnych i noszą odpowiadające skali nazwy - Mini 9 i Mini 12.

Dell wprowadza na polski rynek dwa nowe modele komputerów z rodziny Inspiron – Mini 9 (z matrycą 8,9 cala) oraz jego większego brata, Mini 12 (z matrycą 12 cali). Oba komputery zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o entuzjastach internetu, ceniących sobie stały kontakt z przyjaciółmi. Modele z rodziny Inspiron Mini pozwalają na nieograniczoną aktywność w sieci: surfowanie, komunikację na czatach i blogach, zamieszczanie zdjęć, korzystanie z internetowych zasobów filmów i muzyki. Za niewielką cenę Dell oferuje ultramobilne komputery, które pozwalają intensywnie korzystać z sieci i dostosowują się do indywidualnych potrzeb użytkownika.         

Kolorowo

Klienci szukający komputera, który wyrazi ich osobowość, będą mogli wybrać spośród 6 kolorów obudowy Inspiron Mini – czarnego (Obsidian Black), białego (Alpine White), czerwonego (Cherry Red), różowego (Pretty Pink), zielonego (Jade Green) i niebieskiego (Ice Blue). Można również wybrać 5 typów obudów w stylu graffiti, stworzonych przez Tristana Eatona, inspirowanych m.in. twórczością Gustava Klimta, ścianami klubu CBGB w Nowym Jorku czy naklejkami ozdabiającymi spody deskorolek.

Mini z XP i Ubuntu

Mini 9 i 12 są dostępne z systemem Microsoft Windows XP Home lub Ubuntu 8.04 i stworzonym przez Dell intuicyjnym interfejsem, pozwala na łatwe i szybkie dotarcie do poszukiwanych funkcji. Ikony prowadzą bezpośrednio do grup podobnych aplikacji – np. gier, narzędzi internetowych, rozrywki, dają także dogodny dostęp do ulubionych łączy internetowych. Interfejs można indywidualizować, umieszczając centralnie najważniejsze elementy.

Lekkie

Waga nowych komputerów zaczyna się już od 1.035 kg. Mini 9 wyróżnia m.in. solidna i trwała obudowa, wzmocniona konstrukcja klawiatury i niezawodny dysk SSD. Błyszcząca matryca LED o przekątnej 8.9 cala i rozdzielczości 1024x600 pikseli wyświetla pełną szerokość stron www (bez konieczności przewijania w poziomie), a duże klawisze ułatwiają nawigację. Standardowo wbudowane WiFi pozwala na łatwe i szybkie bezprzewodowe połączenie z Internetem – w domu, na uczelni, w kawiarni czy biurze.

 

Inspiron Mini 12 jest tak samo stylowy i równie lekki, jak jego młodszy brat, z wagą zaczynającą się od 1,23 kg i grubością zaledwie 2,34 cm. Ma wbudowaną kamerę internetową, łączność WiFi i Bluetooth, 1 GB pamięci RAM i do 80 GB pojemności dysku twardego, zapewniając wystarczającą ilość miejsca na mobilne aplikacje i przechowywanie multimediów. Mini 12 ma większy, 12-calowy ekran WXGA, zapewniający większe pole widzenia i wyjątkową jasność.

Ceny Inspiron Mini 9 zaczynają się od 1019 PLN, a Mini 12 od 1472 PLN.

Rosyjskie gwarancje dla fabryki Della w Łodzi

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej