Strona główna / Mobilna firma / ThinkPad W700DS czyli mobilna stacja robocza
piątek 27 luty 2009 | Cezary Tchorek-Helm
ThinkPad W700DS czyli mobilna stacja robocza
"Laptop"to mało powiedziane zaś określenie "notebook" chyba nie oddaje charakteru tego komputera. Stacja robocza, która jest w pełni mobilnym komputerem i posiada podwójny ekran to faktyczna nazwa urządzenia, które jest rzeczywistą nowością w segmencie firmowych narzędzi . Lenovo przebiło konkurencję.

Firma Lenovo wprowadziła na polski rynek mobilną stację roboczą ThinkPad W700ds.

Model ThinkPad W700ds znakomicie równoważy unikalne wzornictwo, innowacyjną technologię i niezrównaną wydajność, dzięki czemu jest to najdoskonalsze rozwiązanie w tej kategorii komputerów.

 

Stacja do pracy

Lenovo ThinkPad W700ds to pierwsza przenośna stacja robocza wyposażona w dwa ekrany o łącznej, bardzo dużej powierzchni przydatnej użytkownikom w najbardziej wymagających zastosowaniach, takich jak: tworzenie cyfrowych treści, poszukiwania ropy i gazu, wspierane komputerowo projektowanie oraz fotografia.

 

„Mobilna stacja robocza z podwójnym ekranem ThinkPad W700ds była prawdziwym wyzwaniem dla naszego międzynarodowego zespołu projektantów. Chcieliśmy stworzyć notebook, który odpowiadałby stylowi pracy użytkowników stacji roboczych zarówno w biurze, jak i w podróży” – powiedział Mark Cohen, wiceprezes ds. notebooków, Lenovo.

 

„Chcąc zaoferować tak wysoki poziom innowacji najbardziej wymagającym użytkownikom komputerów PC, musieliśmy zrównoważyć rozmiary i funkcjonalność sprzętu oraz temperaturę i poziom generowanego hałasu. Powstały w ten sposób komputer jest wynikiem połączenia innowacji Lenovo i najbardziej wydajnych technologii” – dodał Cohen.

Dwa ekrany wyświetlają więcej niż jeden

Dodatkowy ekran o przekątnej 10,6 cala, o powierzchni równej niemal 40 procent podstawowego, 17-calowego wyświetlacza, tworzy taką dodatkową przestrzeń, odpowiadającą w przybliżeniu ekranowi w netbooku Lenovo IdeaPad S10e.

Dodatkowy ekran, umieszczony za podstawowym wyświetlaczem, łatwo wysuwa się
z obudowy komputera. Użytkownik może regulować kąt widzenia w zakresie 30 stopni w sposób podobny do tego, jak ustawia się lusterko wsteczne. Ten unikalny mechanizm zwiększa grubość notebooka o zaledwie kilka milimetrów w stosunku do poprzedniej mobilnej stacji roboczej, modelu ThinkPad W700.

 

Mniejszy ekran uzupełnia podstawowy wyświetlacz o opcjonalnej jasności 400 nitów
i rozdzielczości WUXGA, dwukrotnie jaśniejszy od modeli stosowanych w poprzednich stacjach roboczych ThinkPad. Podstawowy ekran zapewnia 72-procentową szeroką gamę kolorów, co gwarantuje o ponad 50-procent większą intensywność barw i niezrównane wrażenia.

Wydajność na 1-szym miejscu

Dodatkowy ekran w modelu ThinkPad W700ds stanowi kontynuację przełomowych rozwiązań zastosowanych w mobilnej stacji roboczej ThinkPad W700 - komputer ten, po raz pierwszy w historii takich urządzeń, wyposażono we wbudowany digitizer
i kalibrację kolorów. Opcjonalny digitizer to idealne narzędzie dla twórców cyfrowych treści. Oferuje on wysoką rozdzielczość i wrażliwość na siłę nacisku. Umożliwia kontrolę: podstawowego, podstawowego i dodatkowego lub wybranego fragmentu dowolnego z wyświetlaczy.

Niektóre modele są także wyposażone w kalibrator kolorów, który szybko i automatycznie dostosowuje ustawienia ekranu w taki sposób, aby jak najwierniej wyświetlał obrazy 2D i 3D, co jest istotne dla osób pracujących z cyfrowymi treściami.

Mobilny komputer dla grafików

Mobilna stacja robocza ThinkPad W700ds oferuje najnowsze technologie, które są niezbędne w pracy podczas zaawansowanej obróbki danych i grafiki, np. w projektowaniu komputerowym czy produkcji wspomaganej komputerowo. Najwyższą wydajność obliczeniową i graficzną modelu W700ds uzyskano dzięki zastosowaniu czterordzeniowych procesorów mobilnych firmy Intel, także z serii Extreme, opcjonalnie dwóch dysków twardych w konfiguracji RAID, a do tego jednego z kilku mobilnych układów graficznych NVIDIA Quadro FX. Komputer może być wyposażony w maksymalnie 8 GB szybkiej pamięci DDR3 i dyski półprzewodnikowe lub tradycyjne o pojemności do 960 GB. Ponadto, mobilna stacja robocza posiada certyfikaty potwierdzające jej kompatybilność z ponad 20 niezależnymi aplikacjami.

 

„Mobilna stacja robocza Lenovo ThinkPad W700ds to fantastyczny przykład innowacji możliwej do urzeczywistnienia przy użyciu najbardziej zaawansowanych procesorów Intela” – powiedział Mooly Eden, wiceprezes i dyrektor generalny, Mobile Platforms Group, Intel.

„Czterordzeniowe procesory Intel Core 2 Extreme zapewniają najwyższą moc obliczeniową w świecie rozwiązań mobilnych. Cieszymy się, że najnowsza stacja robocza Lenovo wykorzystuje właśnie tę zaawansowaną technologię” – podkreślił Eden.

Multimedia też są

Komputer ThinkPad W700ds oferuje także bogate, dające się rozszerzać możliwości multimedialne. Wśród opcjonalnego wyposażenia znajdują się: nagrywarka DVD, szybki czytnik kart pamięci flash korzystający z interfejsu UDMA, wyjścia Dual Link DVI, Display Port i VGA, czytnik kart 7-w-1 i 5 portów USB. Notebook oferuje również łączność bezprzewodową WiFi, a niektóre modele zostały wyposażone w moduł WiMAX umożliwiający łączność poza biurem. Bezpieczeństwa danych chroni opcjonalny skaner linii papilarnych, czytnik kart smartcard oraz w pełni szyfrowane dyski twarde.

 

Pomimo tak potężnej wydajności i bogatej funkcjonalności, Lenovo ThinkPad W700ds charakteryzuje się cichą pracą. Model nie grzeje się dzięki opracowanemu przez Lenovo podwójnemu systemowi chłodzenia. Dzięki temu ThinkPad W700ds nie przekracza podczas pracy temperatury typowej dla notebooków ThinkPad i jest cichszy niż odgłosy tła w typowym biurze.

Ceny i dostępność

Mobilna stacja robocza Lenovo ThinkPad W700ds jest już dostępna w sprzedaży
w Polsce
za pośrednictwem sieci Partnerów Biznesowych Lenovo. Cena komputera
to
równowartość 6422 USD brutto dla użytkownika końcowego. Lenovo ThinkPad W700ds jest objęty trzyletnią gwarancją.

Toshiba zagrożona

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej