Strona główna / Praca zdalna / Nawigacja z rejestracją zmian mapy
wtorek 24 marzec 2009 | Cezary Tchorek-Helm
Nawigacja z rejestracją zmian mapy
Nic gorszego nie może spotkać podróżującego handlowca czy przedsiębiorcę niż nieoczekiwana zmiana mapy drogowej. Nawigacja z urządzenia pomagającego dotrzeć do celu zamienia się w utrapienie. Jednak nowa funkcja MyRport wdrażana przez Navigon może pomóc w przypadku gdy mapa nie odpowiada rzeczywistości.

 

Każdego roku tysiące kilometrów dróg w Europie podlega reorganizacji, więc nawet najbardziej aktualne mapy mogą wprowadzić kierowcę w błąd. W odpowiedzi na potrzebę ciągłej aktualizacji danych NAVIGON wprowadza funkcję MyReport - umożliwia ona użytkownikom nawigacji rejestrowanie zmian w ruchu drogowym. Informacje można zapisywać na bieżąco w pamięci urządzenia, a następnie przesyłać za pomocą komputera poprzez portal NAVIGON Fresh.

Można uczestniczyć w tworzeniu map

Wprowadzając opcję FreshMaps, NAVIGON zapewnił użytkownikom nawigacji prosty i skuteczny sposób na uaktualnianie raz na kwartał map tysięcy kilometrów europejskich dróg. Teraz, dzięki nowej funkcjonalności, każdy może włączyć się w proces aktualizacji danych. Wszystkie modele nowej serii NAVIGON, zaprezentowane podczas tegorocznych targów CeBIT, wyposażone są w funkcję MyReport, umożliwiającą zapisywanie i przesyłanie do NAVIGON zauważonych zmian na mapach.

„Użytkownicy regularnie korzystający z aktualizacji FreshMaps mogą teraz podzielić się swoim doświadczeniem i aktywnie uczestniczyć w tworzeniu map” - mówi Jörn Watzke, odpowiedzialny za produkty w firmie NAVIGON.

“Funkcja MyReport pozwala kierowcy na bieżąco rejestrować rozbieżności między stanem faktycznym a danymi na mapie. Po zakończeniu podróży informacje można przesłać bezpośrednio do NAVIGON poprzez aplikację NAVIGON Fresh” – dodaje.

Rejestruj zmiany na drodze

Po wciśnięciu przycisku “MyReport” podczas jazdy, na wyświetlaczu pojawia się kilka opcji rejestracji zmian albo błędów na mapie. Można między innymi zapisywać w pamięci nowo utworzoną drogę, zmianę nazwy drogi już istniejącej, zmianę kierunku ruchu (np. na ulicach jednokierunkowych), lokalizację urządzenia do pomiaru prędkości drogowej albo nowy numer budynku. Po podłączeniu urządzenia do komputera i uruchomieniu aplikacji NAVIGON Fresh informacje zapisane w pamięci są automatycznie przekazywane do firmy NAVIGON.

Nadesłane przez użytkowników propozycje zmian są gromadzone, a następnie cyklicznie przekazywane do specjalistów z firmy NAVTEQ, którzy dostarczają mapy do urządzeń NAVIGON.

Wszystkie sprawdzone informacje o zmianach są błyskawicznie nanoszone na mapy.

“Regularnie współpracujemy z NAVTEQ przy aktualizacjach map, jesteśmy więc pewni, że każde zgłoszenie zmiany będzie skrupulatnie sprawdzone. Każda zmiana na mapie musi być potwierdzona” - dodaje Jörn Watzke.

Bezpośrednie zaangażowanie kierowców jest bardzo cenne dla procesu aktualizacji map. Z jednostkowych doświadczeń korzystają wszyscy obecni i przyszli użytkownicy urządzeń i oprogramowania NAVIGON.

Widok trasy z najwyższej półki


Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej