Strona główna / Praca zdalna / Nokia Messaging: nowy wymiar poczty email w telefonie
wtorek 07 kwiecień 2009 | Robert Kamiński
Nokia Messaging: nowy wymiar poczty email w telefonie
Nokia Messaging to usługa umożliwiajca korzystanie z poczty push e-mail  w telefonach Nokia. Daje ona dostęp użytkowników do kont pocztowych Yahoo! Mail, Windows Live Hotmail, Gmail oraz AOL Mail, a także rozwiązań pocztowych tysięcy usługodawców z całego świata, w tym Polski, za pośrednictwem większości urządzeń Nokia.

Uzupełnieniem funkcjonalności usługi Nokia Messaging będzie obsługa komunikatorów internetowych. Dzięki Nokia Messaging użytkownicy urządzeń Nokia mogą łatwo i niedrogo korzystać z najpopularniejszych kont e-mail w trybie push . Oferując tą usługę Nokia dąży do tego, aby mobilne przesyłanie wiadomości było usługą na każdą kieszeń i dla użytkowników wszystkich urządzeń Nokia, a nie tylko wyspecjalizowanych telefonów. Uwzględniając opinie  konsumentów, których ogromna większość uważa przesyłanie wiadomości za funkcję niezbędną, Nokia oferuje rozwiązania udostępniające wiadomości w najszerszym asortymencie urządzeń i współpracujące z większością najpopularniejszych usług na rynku. Konta tysięcy usługodawców internetowych z całego świata, w tym Polski, a także nowe konta e-mail firmy Nokia będą teraz dostępne bezpośrednio z ekranu głównego telefonu.

Właściciele telefonów Nokia z oprogramowaniem S60 mogą pod adresem email.nokia.com skonfigurować usługę w swoich urządzeniach. Nokia Messaging to aplikacja pocztowa zaprojektowana od podstaw z myślą o mobilnej poczcie. Aplikacja ta pozwala na szybką i prostą konfigurację konta e-mail - wystarczy, że użytkownicy podadzą swój adres e-mail i hasło, a wiadomości będą na bieżąco dostarczane do ich urządzeń. Ponadto Nokia Messaging ułatwia zarówno czytanie, wysyłanie i przekazywanie wiadomości, jak również odpowiadanie, pobieranie i czytanie załączników czy załączanie plików do wiadomości e-mail bezpośrednio w urządzeniu Nokia.

Dzięki integracji usług Nokia Messaging i Ovi Mail Nokia umożliwia korzystanie z poczty mobilnej także tym użytkownikom, którzy dotychczas nie mieli konta e-mail. Poczta mobilna staje się w ten sposób standardową funkcją urządzeń Nokia.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej