Strona główna / Praca zdalna / Szyfrowana pamięć mobilna
środa 15 kwiecień 2009 | Kasia Żabczyńska
Szyfrowana pamięć mobilna
W segmencie mobilnych pamięci jednym z ważniejszych czynników jest bezpieczeństwo danych oraz pojemność samego nośnika. Firma Kingston wprowadziła na rynek przenośne pamięci USB DataDraveler Locker wykorzystujące zaawansowane, sprzętowe szyfrowanie danych.

Rosnąca liczba przypadków utraty ważnych danych, zapisanych na przenośnych pamięciach USB, wzbudziła wśród użytkowników biznesowych i prywatnych potrzebę stosowania rozwiązań skutecznie je chroniących.

„Niemal każda osoba używająca przenośnej pamięci USB przynajmniej raz zgubiła ją. Nasze badania pokazują, że tylko niewielki procent użytkowników chroni przenoszone dane poprzez szyfrowanie, co oznacza, że niejednokrotnie bardzo ważne informacje wystawione są na poważne ryzyko trafienia w niepowołane ręce” – powiedział Paweł Śmigielski, Dyrektor Regionalny na Europę Środkową w Kingston Technology.

Szyfrowany flash

DataTraveler Locker wyposażony jest w układ sprzętowego szyfrowania danych 256-bitowym kodem AES. Umożliwia on wydzielanie w pamięci przestrzeni ogólnodostępnej oraz szyfrowanej, chroniącej skutecznie dane nawet w przypadku zagubienia lub kradzieży. Do prawidłowego działania DataTraveler Locker nie potrzebuje dodatkowego oprogramowania, ani uprawnień administratora. Wystarczy wpiąć pamięć w wolny port USB i użytkownik natychmiast może korzystać z pewnego i bezpiecznego nośnika danych.

„Ochrona ważnych danych i informacji nie jest przywilejem jedynie dużych korporacji. Dzisiaj każdy z nas jest żywotnie zainteresowany ochroną swoich danych osobowych czy plików wykorzystywanych w domu lub pracy. DataTraveler Locker jest nie tylko przystępny cenowo i łatwy w użyciu, ale również niezwykle skuteczny w ochronie naszych plików” - dodał Paweł Śmigielski.

„Złamanie wykorzystywanego w  naszych pamięciach 256-bitowego klucza AES zajęłoby pojedynczemu hakerowi ok. tryliona lat, choć faktycznie już po dziesiątej błędnej próbie wpisania hasła, DataTraveler Locker automatycznie skasowałby zapisane na nim dane, skutecznie uniemożliwiając ich odczyt jakąkolwiek z dostępnych metod.”

Pamięci Kingston DataTraveler Locker oferowane są obecnie w pojemnościach 4 GB, 8 GB oraz 16 GB i objęte są 5-letnią gwarancją oraz wsparciem technicznym producenta.

Kingston DataTraveler Locker – pojemności i ceny

P/N

Pojemności

Sugerowane ceny netto w PLN

DTL/4GB

DataTraveler Locker Black 4 GB

89,53

DTL/8GB

DataTraveler Locker Black 8 GB

163,26

DTL/16GB

DataTraveler Locker 16 GB

303,35

Kingston DataTraveler Locker – specyfikacja

Pojemności: 4 GB, 8 GB, 16 GB

Wymiary: 65,4 mm x 18 mm x 10,04 mm

Temperatura pracy: 0 st. C – 60 st. C

Temperatura przechowywania: -20 st. C – 85 st. C

Gwarancja: 5 lat

Obsługiwane systemy operacyjne: MS Windows, Mac OS X, Linux

Superszybka pamięć do PC i Maka


Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej