Strona główna / Praca zdalna / Trójwymiarowa nawigacja
środa 29 kwiecień 2009 | Cezary Tchorek-Helm
Trójwymiarowa nawigacja
Obraz panoramiczny, trójwymiarowy oraz obiekty warte uwagi - tak wygląda flagowy model nowego Navigona. Model 7310 precyzyjnie odwzorowuje nie tylko drogę, ale także krajobraz, miejsca warte odwiedzenia oraz ważne budynki w większości miast europejskich.

Trójwymiarowy obraz jest wyjątkowo realistyczny i znacznie ułatwia dotarcie do celu. Wyświetlacz pozwala z odpowiednim wyprzedzeniem dojrzeć mosty czy tunele. Funkcje odpowiedzialne za realistyczną wizualizację - Panorama View3D, Landmark View3D oraz City View3D, znakomicie sprawdzają się w podróży, szczególnie na nieznanym kierowcy terenie. W porównaniu z tradycyjnym odwzorowaniem otoczenia, odwzorowanie realistyczne pozwala na oszczędność czasu i nie rozprasza uwagi kierowcy, co zwiększa bezpieczeństwo na drodze. Dodatkowo trójwymiarowe obrazowanie rzeczywistości pozwala autentycznie cieszyć się nawigacją, zwłaszcza gdy krajobraz jest urozmaicony.

Urządzenie inteligentne

Navigon 7310 jest następcą modelu 7210, który w zeszłym roku został wyróżniony w Niemczech przez ADAC – najstarszy w Europie automobilklub, organizację konsumentów Stiftung Warentest oraz magazyn branżowy Computer Bild.

Nowy model wyposażono w funkcję MyRoutes, która zmienia GPS w osobistego asystenta podróży. MyRoutes dostosowuje sie do indywidualnego stylu jazdy i w oparciu o przyzwyczajenia kierowcy, związane z najczęstszą prędkością poruszania się czy porą dnia, proponuje optymalną dla niego trasę. Kierowca może oprócz niej wybrać dodatkowe dwie inne trasy.

Możliwość wyboru ma również w sytuacji, gdy na trasie są korki: nowa funkcja TMC Routing (w wybranych krajach) podpowiada trasę objazdu, wraz z informacją o szacunkowym czasie dotarcia do celu oraz odległości. Kierowca może skorzystać z podpowiedzi albo kontynuować jazdę obraną trasą. Przy zbliżaniu się do celu podróży możemy skorzystać z zalet funkcji Clever Parking, która wyświetla nam położone w najbliższej okolicy parkingi, gdzie możemy zostawić samochód.

Funkcja POI-Click pozwala kierowcy na wybór określonego punktu na mapie, na przykład stacji serwisowej, restauracji czy atrakcji turystycznej, do którego następnie zostanie bezpośrednio pokierowany.

Real Roadsign Pro w realistyczny sposób odwzorowuje najważniejsze znaki drogowe na danym odcinku, co ułatwia orientację w terenie i zwiększa bezpieczeństwo kierowcy, nie tylko podczas poruszania się po mieście.

Uważaj na zakrętach

Nawigon 7310 realistycznie pokazuje zjazdy i trudne skrzyżowania autostrad – funkcja Rzeczywistego Wyglądu Skrzyżowań (Reality View Pro) umożliwia precyzyjne odwzorowanie odcinków tras, na których kierowca potrzebuje dokładnych wskazówek. Z kolei Curve Warner ostrzega kierowcę przed niebezpiecznymi zakrętami. Kolejną cechą zwiększającą bezpieczeństwo prowadzącego jest ulepszony Asystent Pasa Ruchu (Lane Assistant Pro), który z odpowiednim wyprzedzeniem wskazuje pas ruchu, jaki należy zająć na najbliższym skrzyżowaniu. W nowej wersji asystent sugeruje teraz trzy, a nie dwa jak poprzednio, kolejne manewry na drodze.


Nawigon 7310 online

Liczne aktualizacje dla urządzenia można pobrać z Internetu poprzez aplikację Navigon Fresh. Dla klientów, którzy kupili urządzenie, przewidziany jest specjalny rabat w wysokości 80% na pakiet Nawigon FreshMaps: każdy, kto go kupi w ciągu 30 dni od pierwszego uruchomienia urządzenia, może przez dwa lata, raz na kwartał, aktualizować mapy za jednorazową opłatą ok. 20 EUR.

Sam uaktualniasz mapę

Funkcja MyReport pozwala każdemu kierowcy włączyć się w proces uaktualniania map. Jeśli kierowca zauważy zmianę nazwy ulicy, wprowadzenie nowego limitu prędkości albo drogi jednokierunkowej, może zapisać zmianę w pamięci urządzenia, a następnie przekazać ją poprzez aplikację NAVIGON Fresh. Informacje sprawdzają następnie eksperci z firmy NAVTEQ, a jeśli zmiany się potwierdzą, są nanoszone na mapy.

Professional Voice Command (na niektórych rynkach, jak TMC) pozwala na wydawanie poleceń głosowych przy uaktywnianiu najważniejszych funkcji. NAVIGON 7310 może także dostarczyć wielu użytecznych informacji na temat sytuacji na drodze czy o punktach docelowych. Funkcja TMC z obsługą poleceń głosowych umożliwia przekazywanie danych dotyczących zakorkowanych tras, łącznie ze szczegółami sytuacji.

Dzięki funkcji Text-to-Speech (w języku angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, duńskim, hiszpańskim i szwedzkim) urządzenie głosowo podaje odległości oraz nazwy ulic i zjazdów z głównych tras.

NAVIGON 7310 współpracuje z telefonami komórkowymi wykorzystując polecenia głosowe: przy użyciu Bluetooth można jednym poleceniem przenieść numery z książki adresowej telefonu do pamięci urządzenia.

Charakterystyka modelu NAVIGON 7310

4.3-calowy wyświetlacz w formacie 16:9

Panorama View3D, Landmark View3D oraz City

    View3D

Professional Voice Command

Real Roadsign Pro

Clever Parking

MyRoutes

POI-Click

Lane Assistant Pro (Asystent Pasa Ruchu)

Reality View Pro (Rzeczywisty Wygląd Skrzyżowań)

Spoken TMC / TMC Routing

MyReport

Emergency Help (Pomoc w sytuacjach awaryjnych)

Zestaw głośnomówiący Bluetooth

Wymiary: 115.6 x 74.8 x 18.7 mm (S/W/G)

Cena: 1199 PLN

Nowy Becker


Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej