Strona główna / Praca zdalna / LG Arena - multimedialny show
czwartek 14 maj 2009 | Cezary Tchorek-Helm
LG Arena - multimedialny show
LG Elektronics wprowadził do Polski najnowszy model multimedialnego telefonu – LG Arena. To topowy model wytwórcy skupiającego się na wysokich parametrach odtwarzania audio i wideo. Całość wspomagana jest trójwymiarowym interfejsem graficznym.

ARENA to prawdziwe mobilne studio multimedialne dostarczające niezrównaną jakość dźwięku i wyrazistość obrazu w każdych warunkach. ARENA to pierwszy, dostępny na całym świecie telefon komórkowy, w którym zastosowano technologię dźwięku otaczającego Dolby Mobile. Model LG ARENA ma duży, 3-calowy pełny ekran dotykowy o bardzo wysokiej rozdzielczości WVGA, która daje czterokrotnie ostrzejszy obraz niż rozdzielczość QVGA. Jest to najlepszy z ekranów ciekłokrystalicznych dostępnych na rynku, dzięki czemu LG ARENA idealnie nadaje się do oglądania filmów w formacie DivX lub Xvid przy zachowaniu jakości właściwej dla płyt DVD.


 „Odwiedzającym szczególnie podobało się zastosowanie dźwięku Dolby Mobile, wyświetlacz graficzny, WVGA, aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 megapikseli oraz pamięć o pojemności do 40GB. Przede wszystkim jednak zainteresowanie wzbudził trójwymiarowy, intuicyjny interfejs klasy S, dzięki któremu dostęp do tych wszystkich multimedialnych aplikacji jest przyjemnością, dzięki kolorowej grafice i bezproblemowej obsłudze. Od czasu debiutu w Barcelonie, byliśmy świadkami ogromnego szumu i entuzjazmu wokół telefonu ze strony blogerów a także zanotowaliśmy ponad milion zamówień od dystrybutorów i operatorów na całym świecie” - powiedział Dr. Skott Ahn, prezes firmy LG Electronics Mobile Communications Company.

Nagrywanie DVD w telefonie

Funkcja nagrywania w formacie D1 umożliwia rejestrowanie obrazu wideo w jakości DVD, dzięki czemu obraz prezentuje się znakomicie nawet na ekranie dużego telewizora. Dodatkową zaletą modelu ARENA jest opcja rejestrowania obrazu w zwolnionym tempie (z szybkością 120 klatek na sekundę), która pozwala uchwycić każdy szczegół. Pamięć o pojemności 40 GB (w tym 8 GB pamięci wewnętrznej oraz gniazdo na karty microSD) umożliwia przechowywanie w telefonie ARENA tysięcy plików z muzyką i filmami, a wydajny akumulator pozwala na odtwarzanie muzyki zapisanej w plikach MP3 nawet przez 30 godzin. Czas gotowości do pracy wynosi 300 godzin.

Interfejs S-Class

Zastosowany w telefonie ARENA interfejs użytkownika S-Class zaprojektowano od podstaw w sposób umożliwiający wykorzystanie zalet ekranów dotykowych do wyeliminowania zbędnych menu i operacji. Jego podstawowym elementem jest sześcian z czterema konfigurowalnymi ekranami głównymi, który zapewnia błyskawiczny dostęp do wszystkich funkcji — kolejne ekrany wybiera się obracając sześcian jednym ruchem palca.


Intuicyjna obsługa

Intuicyjne, realistyczne menu wykorzystujące grafikę trójwymiarową, obsługiwane za pomocą ekranu dotykowego, upraszcza wyszukiwanie kontaktów i plików multimedialnych, doskonale zaspokajając potrzeby użytkowników. Funkcja przewijania umożliwia wyświetlanie menu w formie rolek filmu, gdzie każdej opcji odpowiada czytelna, niewymagająca dodatkowych objaśnień ikona. Przewijając palcem poszczególne trójwymiarowe rolki interfejsu S-Class można uzyskać dostęp do kolejnych multimediów.

Dynamiczna grafika

Kolorowa grafika wyświetlacza daje użytkownikowi telefonu ARENA jest dynamiczna i niezwykle funkcjonalna Jest to szczególnie widoczne w przypadku galerii ruchomych obrazów – kiedy telefon jest trzymany pionowo, zdjęcia są wyświetlane w równych rzędach, natomiast po obróceniu go do poziomu — spływają z ekranu, aby pojawić się ponownie w znacznie większym rozmiarze. Użytkownik może przy tym wyświetlać zdjęcia z różnych dni, przesuwając palcem po ekranie z góry na dół, lub inne zdjęcia z tego samego dnia wykonując ruch palcem w lewo lub prawo.

W Polsce telefon ARENA jest dostępny kolorach obudowy Silver i czarnym Tytanium.

Avila SamsungaPodobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej