Strona główna / Praca zdalna / Najnowszy zestaw Nokia do samochodu
poniedziałek 18 maj 2009 | Jan Petersen
Najnowszy zestaw Nokia do samochodu
Zarówno przepisy polskie jak i unijne oraz zdrowy rozsądek mówią, że najważniejsze w czasie rozmowy telefonicznej w samochodzie jest bezpieczeństwo. W tym tez kierunku podąża Nokia oferując mocno rozbudowane zestawy samochodowe wzbogacone o szereg funkcji.

Teraz do dyspozycji kierowców są trzy zestawy firmy Nokia przeznaczone do profesjonalnego montażu – CK-600, CK-300 i CK-100. Prócz swoich podstawowych zadań posiadają także szereg funkcji i parametrów, takich jak kolorowy wyświetlacz, szybki dostęp do muzyki i kontaktów czy doskonała jakośc dźwięku, które będą dodatkowym udogodnieniemw czasie podróży.

 

Nokia CK-600

Nokia CK-600 to najnowszy model samochodowego zestawu głośnomówiącego, który 16 maja 2009 pojawił się na polskim rynku. Nokia CK-600 to bezprzewodowy, nie wymagający użycia rąk, zestaw głośnomówiący z dodatkowym szybkim dostępem do muzyki zapisanejw telefonie . Duży, 2.2 calowy kolorowy wyświetlacz i stylowy sterownik z pięcioma podświetlanymi przyciskami i pokrętłem Navi sprawiają, że wszystkie kluczowe funkcje są pod ręką. Wyświetlacz można zamontować na podstawce lub bezpośrednio do deski rozdzielczej w pionie oraz bardzo łatwo odłączyć kiedy wysiadamy z samochodu. Korzystaniez CK-600 to prawdziwa wygoda także dzięki dostępowi do kontaktówz automatyczną synchronizacją i przewidującym przeszukiwaniem kontaktów (podpowiadanie liter) oraz możliwość odtwarzania muzyki poprzez bezprzewodową technologię Bluetooth 2.0. Najwyższą jakość dzwięku podczas rozmów gwarantuje wewnętrzna technologia DSP (Digital Signal Processing) eliminująca pogłos. Zestaw jest dostępny w cenie 749 PLN.

 

 

Nokia CK-300

Zestaw samochodowy Nokia CK-300 jest obecny na rynku od jesieni 2008, w cenie 499 PLN. W kwietniu tego roku produkt otrzymał tytuł Produktu Flotowego Roku 2009 w kategorii bezpieczenstwo w plebiscycie Fleet Awards Polska 2009. Nokia CK-300 to wysokiej jakości zestaw samochodowy Bluetooth, który dzięki wbudowanej technologii DSP zapewnia wysoką jakość dźwięku podczas rozmów. Urzadzenie oferuje zaawansowane funkcje muzyczne, takie jak odtwarzanie plików muzycznych w formacie MP3 z kompatybilnego telefonu komórkowego lub odtwarzacza muzycznego, strumieniowe przesyłanie audio przy użyciu technologii Bluetooth oraz możliwość odtwarzania przesłanej do radia samochodowego muzyki (wymagane radio samochodowe z wejściem AUX oraz kabel połączeniowy).

Obsługa zestawu za pomocą eleganckiego pilota z sześcioma klawiszami jest prosta i bardzo wygodna.  Produkt jest kompatybilny z wieloma markami i modelami telefonów komórkowych. Dodatkowym bonusem jest dostepna na stronach Nokia bezplatna aplikacja „Car Menu” zmieniajaca wyglad ekranu telefonow Nokia z systemem Symbian w momencie połaczenia się
z zestawem.

Nokia CK-100

Od maja 2009 w cenie 449 PLN dostępna jest również nowa wersja zestawu Nokia CK-100, wzbogacona o wskazówki głosowe w języku polskim. Nokia CK-100 wyposażona jest w sterownik z kółkiem do klikania (CU-11) (przypominającym spryskiwacz z „malucha z 1976”)oraz opcję wybieranie głosowe (jeśli umożliwia je urządzenie mobilne). Zestaw posiada wbudowaną funkcję wyciszania i przekazywania dźwięku, zaś cyfrowa obróbka dźwięku zapewnia redukcję hałasu i echa. Urządzenie oferuje także pełny szerokopasmowy dźwięk cyfrowy, strumieniową transmisję muzyki oraz funkcję podpowiedzi głosowych Nokia Talk - w języku polskim. Urządzenie jest kompatybilne z wieloma telefonami Nokia, a także modelami innych producentów.

Nowe Nokie do Internetu

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej