Strona główna / Praca zdalna / Nokia N97 - komputer w formie telefonu
środa 17 czerwiec 2009 | Cezary Tchorek-Helm
Nokia N97 - komputer w formie telefonu
Trend jest kontynuowany przez wszystkich producentów - bardziej liczą się Internet, możliwość dostępu do konta email oraz serwisów społecznościowych niż faktyczna transmisja głosu. Zwyczajna rozmowa przez telefon powoli odchodzi w przeszłość. Potwierdza to Nokia swoim N97.

 

Trend ten potwierdzają  liczby: wg badania Strategy Analytics (MyMetrix ComScore 2008 Canalys) dotyczącego użytkowania poczty mobilnej okazało się, że ponad 78% internautów chciałoby mieć stały dostęp do swojej poczty email.
Szybkość i wygoda komunikacji, stały dostęp do poczty email, skuteczna nawigacja oraz pewność posiadania najbardziej aktualnych informacji i oprogramowania - to cechy, których najbardziej poszukujemy w zaawansowanych urządzeniach mobilnych.

Nokia N97 to już komputer
Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, Nokia stworzyła komputer mobilny Nokia N97, łączący najlepsze cechy urządzeń multimedialnych z serii N - osobistą, mobilną komunikację, rozrywkę i Internet oraz zalety komputerów osobistych - wydajność, duży wyświetlacz oraz otwartość na aplikacje innych producentów. Dzięki wykorzystaniu wieloletniego doświadczenia w zapewnianiu klientom rozwiązań dokładnie dopasowanych do ich potrzeb powstał doskonały komputer mobilny w harmonijny sposób wykorzystujący synergię najlepszych cech urządzeń multimedialnych serii N.

N97 features
Nokia N97 to unikalne połączenie ekranu dotykowego i pełnej klawiatury QWERTY, zapewniające maksymalny komfort i efektywność komunikacji. Ekran dotykowy umożliwia szybki wybór kontaktów, ulubionych portali społecznościowych czy kalendarza, może być obsługiwany zarówno palcem, jak i rysikiem, w zależności od preferencji użytkownika.  Klawiatura QWERTY zapewnia wygodę w pisaniu wiadomości, aktualizowaniu planu dnia czy dyskutowaniu ze znajomymi online.

Transmisja informacji
Ilość generowanych dokumentów, maili, prezentacji, etc. rośnie wraz z intensywnością naszej pracy i wzrostem jej efektywności. Tak jak zmienia się nasze życie tak zmienia się również kultura i specyfika środowiska, w którym pracujemy. Znaczenie stałego kontaktu pomiędzy poszczególnymi członkami grupy zawodowej czy przyjaciół jest absolutnie priorytetowe. Stale rosnąca ilość przesyłanych codziennie wiadomości e-mail czy sms pokazuje, że żyjemy w świecie napędzanym przez komunikację elektroniczną. Dlatego też tak ważny jest w pełni mobilny, nieograniczony dostęp do poczty e-mail.

Email by Nokia N97


 • Ekran główny o przekątnej 3,5 cala, umożliwiający osobistą konfigurację Internetu i dostęp do poczty e-mail za pośrednictwem widgetu
 • Pełna klawiatura QWERTY zapewniająca kontakt ze znajomymi online oraz szybkie i wygodne tworzenie i przeglądanie treści internetowych
 • Prawdziwa wolność dostępu do skrzynki pocztowej niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy
 • Możliwość pracy i kontaktu z przyjaciółmi zawsze i wszędzie, bez potrzeby korzystania z laptopa
 • Niepowtarzalna okazja do zmiany stylu pracy i życia - wolność decydowania o tym gdzie jesteśmy jest uzależniona już tylko od naszych samodzielnych decyzjiEkstra funkcjonalności
Przełomowe rozwiązania modelu Nokia N97 stwarzają zupełnie nowe możliwości -  codziennie przemierzamy dziesiątki kilometrów pozostając w ciągłym ruchu - nawigacja w urządzeniu Nokia N97 wyposażonym w Nokia Maps, funkcja A-GPS i wbudowany kompas pomagają w mobilności.

 

 

 

 • Dzięki aktualnym, intuicyjnym i dokładnym mapom zawsze trafisz do interesującego miejsca, nawet w zupełnie nowym, nie znanym otoczeniu
 • Dotykowy ekran umożliwia dostęp do Nokia Maps i nawigacji za pomocą jednego dotknięcia ikony Mapy na ekranie głównym
 • Wbudowany kompas pozycjonuje mapę zawsze według stron świata
 • Bezpłatna nawigacja piesza i samochodowa dostępna przez pierwsze 3 miesiące użytkowania
 • Tysiące multimedialnych przewodników, takich jak Lonely Planet czy Michelin dostępne na Nokia N97 oraz charakterystyczna dla produktów Nokia intuicyjność obsługi sprawią, że bez trudu odnajdziemy cel do którego podążamy w codziennym, pełnym biegu życiu

Samoaktualizujący się


Nokia N97 oferuje innowacyjną funkcję automatycznej aktualizacji, która zapewnia najnowsze oprogramowanie i pozwala na efektywne wykorzystanie możliwości urządzenia.

 

 

 

 • Tylko jedno kliknięcie na komunikat Aktualizacja oprogramowania, umożliwia odebranie nowych aplikacji
 • Aktualizacje są dostarczane przez sieć komórkową, co eliminuje konieczność użycia do tego celu kabli i komputera oraz zapewnia większą wydajność i komfort pracy.

Premiera E52 w Warszawie


Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej