niedziela 21 czerwiec 2009 | eRKa

Elegancki minimalizm - Samsung Q320

Smukły Samsung Q320 został wyposażony w nowoczesny ekran LED o przekątnej 13,4". Zastosowanie technologii tylnego podświetlenia diodami LED pozwoliło na uzyskanie wyjątkowo płaskiego, pozbawionego ramki ekranu, który wraz z obudową tworzy jednolitą, gładką całość.

Wyjątkowo cienka obudowa notebooka została również uzyskana dzięki zastosowaniu napędu optycznego typu slot-in, a więc nie wykorzystującego ruchomej tacki wysuwającej się z obudowy. W modelu Q320 po prostu wsuwamy płytę CD, DVD lub nawet 8cm mini CD do otworu, w którym znajduje się napęd optyczny i możemy cieszyć się z pełnej dostępności danych lub multimediów. Brak ruchomych części wpływa też na większą odporność na wstrząsy i uderzenia. Zaawansowany ekran LED o formacie 16:9 oraz karta graficzna nowej generacji, nVIDIA GeForce G105M zapewniają dobrą jakość odtwarzanych gier czy plików video.

Mobilne możliwości

Notebook Samsung Q320 jest  waży 2,2kg (razem z długotrwałą 6-ogniwową baterią), co pozwala traktować go jako urządzenie do pracy również poza domem, ciesząc się z uroków mobilnego stylu życia. 6-ogniwowy akumulator gwarantuje dłuższą pracę bez konieczności podłączenia urządzenia do zewnętrznego źródła zasilania, dzięki zastosowaniu energooszczędnego wyświetlacza LED, zoptymalizowanej pracy procesora i wiodącej w swojej klasie technologii. Producent podaje, że czas pracy na baterii przekraj za 4,5 godziny.

Mobilność to także kwestie łączności oraz przesyłu danych. Poza zwykłym portem USB 2.0 komputer posiada także oddzielny port typu combo, który obsługuje zarówno złącza USB, jak i eSATA, dzięki czemu transfer danych z i na urządzenia zewnętrzne wynosi do 3GB na sekundę (6x szybciej niż w przypadku USB 2.0).

Mówiąc o mobilności nie sposób zapomnieć o licznych zagrożeniach, którym musi stawić czoła każde przenośne urządzenie wykorzystywane na co dzień w kawiarniach, restauracjach, parkach, etc. Model Q320 jest odporny na zniszczenia spowodowane wylaniem nawet do 100ml płynu na klawiaturę lub jakąkolwiek inną część obudowy. Nawet przy rozlaniu kawy, notebook nie zostanie uszkodzony i po wyschnięciu dalej będzie działał poprawnie.

Port USB z opcją ładowania urządzeń przenośnych, sprawia, że będziemy mogli naładować takie urządzenia jak telefony komórkowe czy odtwarzacze MP3, nawet gdy komputer jest wyłączony.

Najcichszy w swojej klasie

Nauka w bibliotece, czytelni czy podczas wykładu wymaga notebooka, który swoją pracą nie będzie przeszkadzać innym. Samsung przygotował specjalną funkcjonalność z myślą dokładnie o tego typu sytuacjach. Jeśli użytkownikowi zależy na cichej pracy lub znajduje się on w miejscu, które wymaga ograniczenia hałasu i skupienia, na przykład w trakcie spotkania lub w bibliotece, w modelu Samsung Q320 można ustawić tryb SuperSilent® Mode. Pozwala on zminimalizować odgłos pracy urządzenia lub wyciszyć odgłos wiatraka chłodzącego procesor, co również znacznie zmniejsza poziom hałasu.

Samsung Q320 jest dodatkowo wyposażony w technologię SAMSUNG Recovery Solution III. Zapobiega ona utracie danych poprzez tworzenie punktów odtwarzania systemu, umożliwiających łatwe przywracanie ustawień systemowych i zawartości dysku twardego.

Sugerowana cena detaliczna brutto (uzależnione od konfiguracji urządzenia): 3799 zł.


Procesor

Intel®  Core™2 Duo 

System Operacyjny

Oryginalny Microsoft Windows Vista® Home Premium

Oryginalny Microsoft Windows Vista® Home Basic

Pamięć

Do 4GB (DDR2 / 2GB x 2)

Wyświetlacz

13,4” HD (1366x768) SuperBright® Gloss LED backlit

Twardy dysk

160 GB / 250 GB / 320 GB / 400 GB / 500 GB (5400 rpm SATA)

Napęd optyczny

Super Multi Dual Layer Slot-in

Procesor Graficzny

nVIDIA GeForce G105M, GDDR3 256MB

Bezprzewodowa sieć LAN

- Intel 802.11a/b/g/n*

- Bluetooth 2.0 + Enhanced Data Rate*

LAN

Gigabit LAN

Złącza

- Czytnik kart 3-w-1 (SD, SDHC, MMC)

- 3 x USB 2.0 (w tym 1 x combo USB/eSATA)

- 1 x wyjście na słuchawki

- 1 x wejście na mikrofon

- 1 x wbudowany mikrofon

- 1 x port VGA

- 1 x port HDMI

- 1 x RJ45 (LAN)

- 1 x ExpressCard

Multimedia

Kamera internetowa 1.3 megapiksela*

Bateria

6 ogniwowa (4400mAh) litowo-jonowa – do 4,6 godzin*

Głośnik

3W Stereo (1,5 W x 2)

Wymiary

326 mm x 228,5 mm x 33,2~36,6 mm

Waga

2,2 kg (z baterią 6 ogniwową)

Gwarancja

2 lata w systemie Door to door

 Porównaj: DELL E4300