Strona główna / Praca zdalna / Audiokonferencje - przyszłość komunikacji firm
środa 26 sierpień 2009 | Jan Petersen
Audiokonferencje - przyszłość komunikacji firm
Ten rodzaj komunikacji ma przyszłość. Wystarczy nabyć moduł IP aby przy pomocy danych zgromadzonych w Outlooku prowadzić naradę z dowolną liczbą uczestników.

Interactive Intelligence, międzynarodowy dostawca zintegrowanych rozwiązań z zakresu komunikacji IP dla biznesu, wprowadził na rynek nową wersję Interaction Conference 3.0, która do dotychczasowych możliwości audiokonferencji dodaje planowanie połączeń, nagrywanie i tworzenie raportów.

Audiokonferencja bez specjalnych narzędzi

Interaction Conference umożliwia planowanie i nagrywanie jednorazowych bądź powtarzających się audiokonferencji bez użycia specjalistycznego sprzętu i oprogramowania. Zapewnia także pełną kontrolę nad uczestnikami spotkania dzięki funkcjom przełączania ich w tryb oczekiwania, wyciszenia i odłączania. Moduł został zaprojektowany z myślą o zmniejszeniu kosztów, podniesieniu elastyczności i ułatwieniu obsługi audiokonferencji.

„Dzięki aplikacji Interaction Conference firma może prowadzić audiokonferencje z dowolną ilością osób, bez potrzeby korzystania z zewnętrznych dostawców usług konferencyjnych” – powiedział dr Donald E. Brown, prezes Interactive Intelligence. - „Podstawowe korzyści z naszego rozwiązania to brak naliczania opłat za minuty, możliwość planowania konferencji w dowolnym dniu i dowolnej godzinie, a także prosta obsługa dzięki automatycznemu importowaniu numerów i kodów PIN z danych zapisanych w Outlooku” – dodał Brown.  

Wtyczka do Outlooka

Aplikacja posiada wbudowaną, bezpłatną wtyczkę do programu Microsoft Outlook, pozwalającą na planowanie połączeń konferencyjnych bezpośrednio z poziomu wezwania na spotkanie w programie Outlook. Numery połączeń konferencyjnych i kody PIN są generowane automatycznie i wysyłane razem z zaproszeniami.

Prosta administracja

Administratorom konferencji narzędzie Interaction Conference umożliwia monitoring wszystkich aktywnych konferencji, a także poziom wykorzystanych i dostępnych zasobów. Narzędzia administracyjne dostępne przez przeglądarkę pozwalają generować rozliczenia dla działów, grup i poszczególnych użytkowników.

Moduł powstał na bazie stworzonej przez Interactive Intelligence platformy IP do komunikacji biznesowej. Może być wykorzystywany zarówno samodzielnie, jak również jako jedno z narzędzi w ramach oferowanego przez firmę kompleksowego pakietu do komunikacji IP. Cena modułu jest obliczana na podstawie kosztów licencji na jeden serwer. System oferuje nieograniczoną skalowalność uzależnioną od liczby portów. Produkt skierowany jest dla średnich i dużych przedsiębiorstw, także tych, które zatrudniają użytkowników mobilnych i zdalnych, lub prowadzą działalność na całym świecie.

Komunikacja w czasie rzeczywistym

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej