Strona główna / Praca zdalna / Test najbardziej oczekiwanego telefonu
czwartek 29 październik 2009 | Mikołaj Radziwonowicz
Test najbardziej oczekiwanego telefonu
Jaki jest najbardziej oczekiwany telefon? To model masowy a takim jest telefon Emporia skierowany do kategorii wiekowej nazywanej umownie 50+. Potencjalnych klientów są w Polsce miliony. Producent, licząc na sukces, wprowadził na polski rynek dwa produkty :EMPORIA TALK premium oraz slider EMPORIA LIFE Plus.

W miarę upływu czasu, w życiu zaczynają pojawiać się oznaki zmęczenia materiału: słaby wzrok i słuch, coraz krótsza pamięć czy drżące dłonie. Firma Emporia słusznie doszła do wniosku, że ludzie starsi wymagają telefonów komórkowych o specjalnej konstrukcji. Wynikiem tych przemyśleń są telefony TALK Premium oraz LIFE Plus. Zobaczmy jak wypadły w testach.

Jak wyglądają telefony dla grupy 50+

Przeznaczone dla osób starszych telefony Emporia różnią się znacząco od zwykłych telefonów komórkowych gdyż mają:

  • Duże klawisze
  • Szeroki, czytelny ekran
  • Głośnik współdziałający również z aparatami słuchowymi
  • Proste menu
  • Tryb głośnomówiący

Po sukcesach w Niemczech i Austrii…

... przyszedł czas na Polskę, w której żyje około 5 milionów osób w wieku powyżej 65 lat.  Producent może więc liczyć na sukces również i w naszym kraju.

W pudełku…

... z ładnego materiału dobrze imitującego czerwony zamsz oprócz komórki znajdziemy ładowarkę oraz, co mnie miło zaskoczyło, elegancki czarny pokrowiec. Trzeba podkreślić, że bardzo rzadko się zdarza, by do telefonów komórkowych dołączane były pokrowce. Jest to na pewno plus dla Emporii.

Funkcjonalność

Oba telefony wyróżniają się dużymi klawiszami, które sprawiają, że wprowadzanie żądanych numerów i zarządzanie poszczególnymi funkcjami jest bardzo łatwe. Użytkownik nie musi się obawiać, że pomyli klawisze, lub omyłkowo naciśnie dwa przyciski jednocześnie. Producent zadbał również o czytelny wyświetlacz, który bardzo wyraźnie prezentuje podstawowe informacje, takie jak: data i godzina, czy stan baterii. Nawet przy dużym świetle słonecznym na obu testowanych telefonach wyświetlacz jest bardzo wyraźny i czytelny. Ciekawym pomysłem jest zastosowanie w telefonie TALK Premium podręcznego spisu numerów 5 najważniejszych telefonów, w postaci wyciąganej z dołu klapki na której zapisać można również numer własny.

Parametry

  • Oba modele są telefonami tylko dwu zakresowymi GSM 900/1800,  co w zupełności wystarczy do prawidłowego funkcjonowania i dobrego odbioru rozmów w warunkach polskich. Założyć należy, że osoba starsza rzadko kiedy będzie podróżowała do dalekich krajów takich jak np. Ameryka Południowa czy Północna , gdzie potrzebny jest trzeci lub czwarty zakres częstotliwości.
  • Telefony te mają też bardzo silną litowo jonową baterię (1000 i 1200 mAh), która przy moim testowaniu wystarczała swobodnie na tydzień używania. Wyświetlacz jest monochromatyczny w kolorze żółtym, co powoduje że czarne litery i cyfry na tym tle są bardzo dobrze skontrastowane.
  • Oba telefony mają wbudowany głośnik i system głośnomówiący. Żaden z nich nie ma również aparatu fotograficznego ani popularnych wśród młodzieży MP3,  przez co wydatnie zmniejsza się zużycie baterii.
  • Jest za to osobny specjalny przycisk włączający latarkę, co z pewnością osobie starszej w wielu sytuacjach będzie bardzo pomocne. Światło diody LED jest bardzo silne. Żaden z telefonów nie posiada ani IrDA ani Bluetooth ani żadnej możliwości łączenia się z Internetem, co w tym przypadku należy odnotować jako kolejny plus dla Emporii, która likwidując zbędne funkcje postawiła na prostotę obsługi. 

Ceny , dostępność

Telefon EMPORIA TALK Premium jest dostępny w sieci Era już od złotówki przy najniższym abonamencie miesięcznym.  Moim zdaniem jest to dobra i atrakcyjna cenowo propozycja dla wszystkich, którzy chcą korzystać z telefonu tylko jako łatwego środka komunikacji, bez angażowania swojej głowy w poznanie innych często bardzo zawiłych możliwości współczesnego telefonu komórkowego.

Telefon dla niedowidzących

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej