Strona główna / Praca zdalna / Notebooki: nowe ThinkPady dla firm
poniedziałek 12 kwiecień 2010 | Mikołaj Bibański
Notebooki: nowe ThinkPady dla firm
Lenovo przedstawiło polską premierę ThinkPad SL410 i SL510 z systemem operacyjnym Windows 7. Adresatem urządzeń są małe i średnie przedsiębiorstwa. Wiele komputerów firmy Lenovo z systemem Windows 7 otrzymało certyfikat w ramach programu Lenovo Enhanced Experience. Certyfikacja ta oznacza, że komputery zapewniają wysoką wydajność, zaawansowane funkcje multimedialne oraz łatwą i elastyczną obsługę.

Dzięki zwiększonej wydajności i cennym dodatkom notebooki ThinkPad SL410 i SL510 zapewniają bardzo wyraźny obraz o wysokiej rozdzielczości na wyświetlaczach o proporcjach 16:9.

Komputery do pracy i odpoczynku  

Nowe notebooki ThinkPad SL to idealne narzędzia pracy dla małych i średnich przedsiębiorców. Te wielofunkcyjne notebooki wyposażone w procesory Intel Core2Duo sprawdzą się doskonale na spotkaniu biznesowym oraz jako źródło rozrywki po godzinach pracy. Ich ekrany o proporcjach 16:9 wyświetlają jasne kolory i ograniczają odbicia światła dzięki technologiom VibrantView oraz Anti-glare. Notebooki te posiadają także wyjścia HDMI i VGA do monitorów zewnętrznych HD i standardowych. Za pomocą wielodotykowego panelu do obsługi dwoma palcami można łatwo powiększać i minimalizować obiekty na ekranie.

Dedykowane do VoIP

W celu zapewnienia stałego kontaktu ze współpracownikami, rodziną i znajomymi niektóre modele mają wbudowany moduł 3G. Dostępna jest także łączność poprzez WiFi, Ethernet i opcjonalnie Bluetooth. W celu zapewnienia komfortowych połączeń VoIP firma Lenovo zwiększyła rozdzielczość kamer, dodała na klawiaturze przycisk do wyłączania mikrofonu oraz ulepszyła cyfrowy mikrofon, aby prowadzone rozmowy były wyraźniejsze i lepiej brzmiały. Nowe notebooki należą także do najbardziej ekologicznych w ofercie Lenovo.

Lenovo ThinkVantage Technologies

W celu zapewnienia łączności, ochrony i wydajności w pracy notebooki te wyposażono w  Lenovo ThinkVantage Technologies (TVTs) — zestaw narzędzi sprzętowych i programowych, szczególnie przydatnych dla użytkowników MŚP, którzy nie mają własnego specjalisty IT. Narzędzia te ułatwiają wykonywanie najważniejszych czynności, takich jak łączność z Internetem, zarządzanie hasłami, odzyskiwanie danych i aktualizacja notebooka. Notebooki te zawierają różne narzędzia TVT –  na przykład do nawiązywania połączeń, zabezpieczeń, odzyskiwania danych i systemu, prezentacji i aktualizacji systemu. Jeżeli okaże się potrzebna fachowa pomoc, Lenovo oferuje MŚP takie usługi, jak pomoc priorytetowa (Priority Support) oraz archiwizacja w Internecie (Online Data Backup).

Szybciej, więcej, łatwiej  

Komputery z certyfikatem Lenovo Enhanced Experience zapewniają szybszą pracę, większe możliwości i łatwiejszą obsługę niż niezoptymalizowane komputery o identycznej konfiguracji. Konsumenci mają do wyboru różne komputery marki Idea, w tym IdeaPad Y550, U350 oraz IdeaCentre A600 all-in-one. Klienci biznesowi mogą wybierać spośród komputerów marki Think, takich jak notebooki ThinkPad T400s, R400 i X200, tablet X200, desktopy ThinkCentre A58 i M58 oraz stacje robocze ThinkStation S20 i D20.

Komputery z certyfikatem Lenovo Enhanced Experience uruchamiają się znacznie szybciej niż niezoptymalizowane komputery o identycznej konfiguracji. Na przykład na wybranych komputerach serii Think Windows 7 uruchamia się nawet o 56% szybciej w porównaniu z systemami Windows XP i Vista, a wyłącza się w zaledwie pięć sekund. Komputery te zawierają także udoskonalenia multimedialne i narzędzia do łatwej konserwacji systemu na komputerach z serii Idea oraz technologie ThinkVantage, które optymalizują wydajność, skuteczność pracy i bezpieczeństwo danych na komputerach z serii Think. Komputery z certyfikatem Lenovo Enhanced Experience umożliwiają na przykład korzystanie z opcjonalnych ekranów wielodotykowych w tablecie ThinkPad X200 i notebooku T400s. Dzięki funkcji SimpleTap użytkownicy mogą łatwo używać funkcji sprzętowych za pośrednictwem ekranu dotykowego.

Usługi dla właścicieli Lenovo ThinkPad SL410 i SL510

 

  • Pomoc techniczna Thinkplus

 

Rozszerzenia gwarancji podstawowej zapobiegają kosztom napraw pogwarancyjnych i upoważniają do korzystania z wyższego poziomu obsługi w dowolnym czasie podczas okresu gwarancyjnego. Zapewniają one wygodną i niezawodną pomoc oraz spokój.

 

  • Gwarancja Thinkplus

- Zapewnia ochronę inwestycji
- Dostosowanie gwarancji do harmonogramu amortyzacji
- Wygodna obsługa w centrach obsługi lub na miejscu
- Zapewnia dostępność usług
- Poziom obsługi i czas reakcji zgodny z wymaganiami klienta
- Next Business Day, 9x5x4, 24x7x4
- Wiązane oferty rozszerzenia gwarancji na notebooki
- Rozszerzenia pogwarancyjne na 1 rok lub 2 lata

  • OCHRONA THINKPLUS PROTECTION (ochrona przed przypadkowymi uszkodzeniami)

 

- chroni przed nieoczekiwanymi uszkodzeniami i nieplanowanymi wydatkami. Ochrona ThinkPad dotyczy uszkodzeń nieobjętych gwarancją i zapewnia nieograniczone naprawy lub wymianę komputera w razie przypadkowych uszkodzeń, upuszczeń i przepięć elektrycznych.

 

  • HARD DISK DRIVE RETENTION

 

Jeżeli objęty gwarancją dysk twardy zawiedzie, Lenovo zapewni dysk na wymianę. W ramach usługi Hard Disk Drive Retention nie trzeba zwracać uszkodzonego dysku, dzięki czemu można zatrzymać swoje dane.

 

  • POMOC NA MIEJSCU NEXT BUSINESS DAY

 

Obsługa techniczna na miejscu Next Business Day (następnego dnia roboczego) zapewnia serwis komputera w najkrótszym czasie, dzięki czemu użytkownik i firma mogą nadal efektywnie pracować.

 

Ceny i dostępność

Komputery ThinkPad SL410 i 510 są już dostępne w sprzedaży  za pośrednictwem partnerów biznesowych Lenovo oraz witryny www.lenovo.com. ThinkPad SL410 występuje w 1 konfiguracji i będzie kosztował 2 735 pln brutto. ThinkPad SL510 będzie dostępny w 5 konfiguracjach w cenie od 1 899 pln brutto do 3 050 pln brutto.

Nowość Lenovo: przestawna stacja robocza z podwójnym ekranem

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej